Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Lekce přímo z trhů – proč obchodníci nevydělávají?


Doporučené příspěvky

Pro všechny co mi argumentovali:
Pokud máte někdo nějaký mechanický systém, který vám pravidelně vydělává, tak jakto že o něm ještě nevím? Určitě bych ho taky obchodoval a určitě by byl známý po celém světě. Kdyby takový existoval, obchodovali by ho všichni lidi na světě. Ale on takovej neexistuje. Pánové je mi to líto, ale nechápu proč si vymýšlíte. Předpokládám, že spolupracujete v rámci tohodle serveru a jste čestnými členy, nebo už jste tak zmanipulovaní, že plácáte to co vám bylo nabulíkováno. :) Myslim že jste nepochopili o čem je burza. Ale i tak good luck, časem na to přijdete a třeba se vám dokonce i podaří zbohatnout. Zatím s těmi vědomosti a názory co máte můžete zbohatnout tak jenom na pořádáním kurzů a psaní odbornejch textů jako to dělá financnik.cz a další.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

radusor, Aerosol,

IC je založené na štatistike priemernej vzdialenosti bodov kde trh skončí pri expirácii od výpisu. Kým sa táto štastistika výrazne nezmení, pevne nastavené IC budú fungovať. To, čo podľa mňa nával ľudí môže spôsobiť, je nezadarenie sa výpisu so žiadaním kreditom, ale vzhľadom na to že IC je všeobecne známy princíp, ktorý každý obchoduje s inými nastaveniami a teda iné strikes etc., absolútne verím, že IC bude fungovať kým budem na tejto planéte dýchať kyslík. O tomto by sa dalo pekne rozpísať, nechcem však odbočovať od témy.

Včera som v jednom z vlákien finančníka našiel informácie o Wall Street Warriors, z torrentov som mal prvú sériu za 20 minút a druhú za 2 hodiny (dokopy 2.7 GB) a do skorého rána som to pozeral... keď skutočne úspešný multimilionár povie, že najdôležitejšia je disciplína, prečítanie dnešného článku má akoby extra rozmer.....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Pajasrac:
Myslím si, že yax už to napsal v předešlém příspěvku a zcela se s ním ztotožnuji. "klasická výmluva, místo toho abys něco vzal a začal to obchodovat, tak se začneš vymlouvat, že to nefunguje." Máš vůbec tyto svoje slova nějak hmatatelně podložené, třeba backtesty nebo live zkušenostmi?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to robino87:

jestli jsem se z toho vyhrabal, to nevím. Záleží na úhlu pohledu. Co ale vím určitě, tak je to, že jsem to tehdy nevzdal.

Jen si teď nejsem jist, zda-li jsem se svým příspěvkem trefit do tématu. Chápal jsem ten článek jako impulz k tomu, aby obchodníci napsali o svých zkušenostech s chybami, které při obchodování dělali nebo dělají. A ono se ta diskuze spíš odvíjí směrem k vlastní sebechvále a ke spekulacím o tom, proč ti druzí na rozdíl od diskutujících chyby přeci jenom dělají. Tak mám z toho pocit, že dělat chyby v tradingu můžu jen já a pak už jen nějaký úplný blbec. Třeba osobní zkušenosti takového Pajasrac by mne velmi zajímaly. Zda-li on vůbec někdy nějakou chybu v tradingu udělal a jak se vlastně propracoval ke svému dnešnímu poznání, že mechanické obchodování je nesmysl a trhy lze zvládnout jedině citem profesionálního obchodníka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,

dnešný článok ma zasa potešil a v stručnosti by som ho zhrnul do jednej vety i keď možno trochu nadsadenej: Trading je relatívne jednoduchý a výnosný zdroj príjmu, jediné čo ho robí zložitým je náš strach, chamtivosť a nedisciplinovanosť.
to Pajasrac, načo tie silné slová, každý má právo na svoj názor, ale je dobré ho podať rozumne, lebo takýto "výstrel" určite nepovedie k duchaplnej diskusii.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kanosi:
svoje slova mám podložený čistým selským rozumem. Nepotřebuju na to žádný backtesty ani live zkušenosti. Každej kdo má trochu rozumu by ti řekl to samí co já. Už jsem nikdy nepřijdu a nikdy nenapíšu žádnej příspěvek. Mějte se a užívejte si svoje najivní teorie a přístupy dokud to jde, až přijdete na to, že jste několik let žili v těžkym omylu bude vás to mrzet. S bohem

edit admin: smazána věta, která nevhodně napadá ostatní účastníky fóra..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moc pekny clanek! Ja delam chyby presne podle bodu v clanku. Hledam svaty gral a kdyz pride ztrata, system opousitm a menim s presvedcenim ze jsem chytrejsi a neco vymyslim. Casto se musim smat sobe sama jak si lzu kolik toho znam, kdyz pak stejne delam neco jinyho ...

Jedna vec je neco znat a druha podle znalosti jednat. Verim ze clovek si tema chybama musi projit sam; zkusenosti lze jen tezko prenest slovy. Precijen interpretace ztraty ma silnou emocionalni konotaci a ta informacni si snadno oduvodnim jak se mi hodi.

Jeste jednou diky za clanek!
Ales

P. S. Pajasrac pravdepodobne pise o AOS a ostatni kteri s nim argumentuji o "mechanickem" dodrzovani discipliny; je tezke se shodnout mluvi-li kazdy o necem jinem ...
Svet neni cernobily a verim ze trading chce od kazdeho trochu - presna pravidla ale i vlastni usudek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Pájasrác

Trading prostě není pro vás. Většina příspěvků tu zní podobně, protože tito lidé se snaží uspět a najít svou cestu. Jak se říká: kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Mimochodem, úspěch leží především v psychologické rovině, takže kdybyste studoval i tuto stránku, nenapsal byste svůj poslední příspěvek, protože byste věděl, že jím vyjadřujete to, jaký jste. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pajasrac:

nic ve zlým,ale myslím si, že i kdyby ti někdo naservíroval mechanický systém na zlatém podnose,tak ho obchodovat nebudeš, protože už dopředu seš rozhodlej,že nic takového neexistuje a tudíž nefunguje.

IC je v principu založen na mechanickém vstupu určitý počet dní do expirace a jediné co se každý měsíc mění je určitá proměnná dle vývoje opce před expirací - toť vše. Tento velmi jednoduchý systém obchoduji každý měsíc a za posledních 14 měsíců sem stále v zisku a equity stabilně roste.....

Jinak se nemusíš hned urážet,když se nesouhlasí s tvojí myšelnkou či názorem - je to spíš jen reakce podložená z vlastních live či demo obchodů tohoto mechanického systému....ale ty si stejně budeš říkat to svoje, protože si myslíš, že jsi ten nejchytřejší trader co kdy žil a co používal svůj selský rozum....můžeš ty svoje slova nějak prokázat????

To já tobě přeji hodně štěstí. Já se budu nadále držet své naivní teorie, která je podložená testy a live výsledky za x měsíců..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nissmo Napsal:
-------------------------------------------------------
> Pekny clanek. Pokud jde o mne tak obchoduju demo
> ad zari minuleho roku. A po zhruba 2 - 3 mesicich
> sem si nasel system mne vyhovujici je velice
> jednoduchy pouzivam jen CCI indikator a ten
> sleduju jen obcas jinak jedu s OHLC grafu. System
> je vydelecny ale prisel na jednu vec. Pokazde kdyz
> sem si posunul SL nebo ho dokonce odebral tak sem
> na tom prodelal a ne malo!!! Pri odebrani SL sem
> sel kolikrat do minusu nekolik tisic euro. Kdyz
> sem SL nechal byt a nesahal sem na nej tak sice
> byly straty ale cekove sem sel stale nahoru a
> kazdy mesic mel slusny profit.
>
> Z toho plyne NIKDY nehybat s SL!!!
>
> Teda az na pripady kdy si posunu SL ve smeru trhu
> takze vlastne zmensuju moje straty - jistim si
> profit

to Nissmo
Zajimave poznatky postupne ziskavas ze? Ja jsem to take po dlouhe dobe pochopil. Nehybat se SL.
MfG

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...