Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Lekce přímo z trhů – proč obchodníci nevydělávají?


Doporučené příspěvky

Jikos,knihu jsem zatím nečetl,ale osobně si myslím,že i ti nad 30 mají stejné šance :).
Možná jsou jen handicapovaní tím,že už mají rodiny více zodpovědnosti a tím pádem méně času,ovšem těm co je 20 možná budou brát trading na lehkou váhu.
Osobně si myslím,že to je jako v lásce na věku prostě nezáleží :)
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 64
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jikos - jedinou souvislost bych viděla v tom, že v nízkém věku nemají lidé rodiny a tím mají možná lepší podmínky, více času na studium,menší stres,nižší psychický tlak...ale osobně si myslím, že motivace může mít mnoho podob a jednou z nich právě zabezpečení rodiny. Samozřejmě žádné konkrétní informace o procentu úspěšnosti traderů ve věku nad 30 let k dispozici nemám, ale sama za sebe s tímto tvrzením zásadně nesouhlasím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jeste k nazoru JKR: Take plny souhlas s JKR. Uz se tady nekolikrat probiralo - filtrovani dnu v tydnu, pouze Long obchody aj. pro vylepseni obchodovani. Podle me je to uz preoptimalizace a hlavne - nabouravani diverzifikace !!! Abych to necim podlozil, tak prikladam 2 statistiky obchodovani. Jedna se o shodne vstupy v obou tabulkach, jen o trochu jiny typ vystupu. A uz statistika vychazi jinak, a to na stejny vstup. Pro me z toho plyne, ze daleko vic zalezi na vystupu+MM nez na takovemto filtru. Taky nesouhlasim s nazorem, ze lidi nad 30 uz maji mensi sanci na uspech... uz proto, ze mi je nad 30 ;)

12686

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MichalMV, novafashion

Děkuji za reakci.
Knihu pana Dr. Eldera doporučuji, je tam moc poučných informací.
Ještě k tématu věku: on tam píše, že věk je v ID docela zásadní, a to z důvodu pohotových reakcí, schopnosti se okamžitě rozhodnout..
Já jsem ve věku, kdy věkové limity pana Dr. Eldera nesplňuji. ID nepokouším, mám našlápnuto na poziční obchod z důvodu časových. Jsem nováček, co už toho hodně přečetl (snad vše co je u nás v češtině k dostání), testuji a snad už brzo vyrazím za prvními obchody.
Přeji všem úspěch
Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jikos, knihu jsem četla, je v ní spousta poučného, ale i na tomto webu je /pokud vím/ několik úspěšných ID traderů, kteří jsou poněkud dále za věkovou hranicí 30 let. Záleží na mnoha jiných a mnohem důležitějších vlastnostech tradera, než je věk - to mi věř. Časem na to určitě přijdeš sám :). Ať se daří, Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemyslim si ze vek Tradera je nejak zasadni, snad jen z pohledu ze mlady clovek nema tolik zavazku, ma vice casu a pokud se budu bavit o rozumnem veku tak i ty reakce jsou stale pohotove i v pokrocilem veku, zase je vice zkusenosti.
Jeste k te diverzifikaci, pro me je to zasadni vec, samozrejme je to muj pohled, kazdopadne kombinace vice trhu a vice strategii dodava Tradingu urcite lepsi a hlavne stabilnejsi prijmy.
Osobne jsem nikdy zadne filtry typu omezeni jen na nektere dny v tydnu ci mesice nikdy nepouzil, jedine omezeni je ze neobchoduji prez obed v USA, tyto vylucovaci filtry casto omezi vstupy prave v tech profitovych dnech.

Mam jednoho znameho ktery je takovy rekneme od prirody "sasek", ze vseho si dela legraci a tolik optimizmu jsem snad u jineho cloveka nevidel, presto je jiz nekolik let uspesnym Full Time Traderem.
Ma nekolik svych osobnich hesel ktere pouziva a ja je rad pouzivam take ...

" kde je v trhu to vysoko a dne to nizko "
" obchodovat se da i podle zahnuteho kostete "
" cekam az se svezou v rychliku, ja cekam na narazniku Orient Expresu "
" no a co ze mam v prubehu ztraty , ony se na konci mesice ztraty a zisky vymlati a par profitiku zustane... "
" jedine penize ktere rad odevzdavam jsou komise za multipozice "

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petop:

Z vlastní zkušenosti doporučuji následující. Okamžitě přestat obchodovat, dokud nepocítíte zase klid a vůli pracovat dále. Klidně na 3-6 měsíců. A pak jet papertrading, dokud nebudete konzistentně aspoň 2-3 měsíce vydělávat. HW klíč k živému účtu zatím dejte někomu do opatrování a instruujte ho, ať Vám ho vrátí až po prokázaných 2-3 měsíčních profitabilních výsledcích. Ty 3 měsíce jsou nutné, abyste získal správný návyk a naprostou důvěru v sebe a svůj systém.

Držím palce a nic neurychlujte. Pomaleji tam budete rychleji :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petop:

jako spousta jiných jste zkoušel najít zkratku. Nemůžete postoupit na další úroveň, aniž byste dokonale zvládl předchozí. Teď to víte, takže máte před sebou nekonečno backtestů, simtradingu a práce na psychice. Viděl bych to na mnohem déle než 3 měsíce. I rok nic neznamená. Ale to vůbec nevadí. Během té doby si uvědomíte, zažijete a uložíte do podvědomí spoustu důležitých věcí a získáte důvěru v to co obchodujete. Tu jste během pár backtestů nemohl získat, takže vytrvejte, jde to pomalu, ale jde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel46, petop:

Jen bych upřesnil, aby nedošlo k nedorozumění. Já netvrdil, že to bude trvat 3 měsíce. Podle mě to trvá roky, než se ujistíte jak na to. Já psal neobchodujte živě, dokud nebudete konzistentně, v klidu se sebedůvěrou, papertradingem vydělávat 2-3 měsíce po sobě. Přeji mnoho úspěchů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petop:

Říkám odevzdejte HW klíč (jestli ho máte) někomu blízkému a dělejte backtesty a pak papertrading jak jsem Vám psal. Znám to z vlastní zkušenosti, začal jsem obchodovat hned naživo před 5 lety a taky jsem doufal jak blbec. Pak začal finančník a vše co je podstatné, tady bylo bezpočtukrát probráno. Tak se poučte a nedělejte zbytečně chyby co už jsme udělali my ostatní. Já jsem začal dělat backtesty a papertrading až po tisícovce živých obchodů a velkých ztrátách (časově po 4 letech živého obchodování). Až pak se to začalo překlápět a měnit. Takže články, které tady kluci píšou jsou naprosto pravdivé a doporučuji řídit se jimi. Oproti lidem co mají jen backtesty budete mít později výhodu, že se nebojíte živých obchodů, ale ty backtesty a papertrading udělat musíte, abyste věřil svému systému. Což teď určitě nevěříte.

Prostě to neuspěcháte a zkratky tady nefungují.
Ať se Vám daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jen jeste doplnim k clanku, ktery to jinak vystihuje velmi trefne, ze vetsina zacinajicich obchodniku zacnou obchodovat napr. IC (strategie s realnym zhodnocenim cca 15-40% uctu) s par tisici dolary a ceka, ze protoze jim to docela jde, budou z nich za par mesicu dolarovy milionari.

Co chci rict je, ze vsude v businessu plati - a v tradingu dvakrat tolik - ze zisk je umerny risku. Tzn. ze pri strategii, ktera je velmi defenzivni (je tak zamerne stavena) nelze pocitat se zhodnocenim ve stovkach % za rok.. bohuzel, prijde mi, ze nekteri obchodnici se ji snazi timto smerem "znasilnit" a pak jsou prekvapeni, kdyz to nejde.

Je potreba prijmout fakt, ze s IC s malym uctem nikdo nezbohatne; chce to tedy hodne trpelivosti a pro vetsi zisky postupne riskovat vetsi kapital (v souladu s rozumnym MM).

Takze kdo chce zbohatnout rychle (ale asi pri 1% sanci), at jde do high-risk strategii s tisici % vynosem.
Ti, co jsou spokojeni s par desitkami procent za rok ale pri znacne vetsi pravdepodobnosti, at zustanou v klidu u IC :-)

Good luck vsem,
T.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...