Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Automatické obchodování z programu Excel


Doporučené příspěvky

  • 2 months later...
  • Odpovědí 44
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim ve spolek. Nacetl jsem si opcni data do Dde a stale mi to ukazuje u nekterych polozek blbosti viz. prilozeny obrazky. Kouknete na Bid Price a Ask Price. Chvili je jedna cena zobrazena spatne, jindy zase dobre potom jsou obe spatne. Setkal jste se nekdo s timto problemem? Nenapada vas kde by mohl byt problem? Resim to i s IB podporou, ale ty se mi snazi tvrdit, ze mam poskozeny Dde soubor. Tak mi poslali novy, zkusil jsem to a je to to same. Diky za pripadne napady.

13468

13469

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 4 týdny později...

> goody

Hele tak se mi stalo uplne to samy co Tobe. Ja teda pracuju s akciema, ale jinak to byl uplne ten samej problem - nektery ceny se proste obcas streamovaly jako hodnoty kolem 40ti tisic a treba i kdyz jsem si nacetl historicky data, tak tam proste nektery ceny byly takhle nesmyslny.

Problem byl v Office. Mel jsem nejakou ceskou verzi, ktera proste nefungovala (krome techto spatnych hodnot mi to obcas ani nepocitalo nektery formule atd.). Tak jsem nainstaloval jiny MS Office 2007 EN a bylo po problemu...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 months later...

Dobry den!

Ano, s Petrem jsem o tom mluvil, ale vzhledem k tomu, ze ziju v zahranici a do Ceska jezdim cim dal tim min, tak by to asi moc dobre nefungovalo. Kluci hledaji prece jenom nekoho, kdo je flexibilnejsi a je schopen udelat tech kurzu za rok nekolik a hlavne kdykoliv je dostatecny pocet zajemcu.

Ale uvidime, ja jsem tomu pomerne otevreny. Kdyby byl velky zajem a nebyl by nikdo jiny v Cesku, kdo by byl schopen nebo ochoten toto vyucovat, tak bysme neco vymyslet mohli. Ale s tim se spis asi obracejte rovnou na Petra a Tomase a my uz se pak pripadne nejak domluvime.

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

19.11.2010 mělo IBcko webinar na téma "Getting Started with the DDE for Excel API". Záznam je k dispozici na jejich webu individuals.interactivebrokers.com/en/general/education/priorWebinars.php?ib_entity=llc - ouško Application Program Interface

odkaz přímo na tento webinar: interactivebrokers.webex.com/interactivebrokers/lsr.php?AT=pb&SP=EC&rID=45269947&rKey=4c44b3bb7f14a6d0

Trvá to něco přes hodinu, přehled toho, co se tam probírá je zde: www.interactivebrokers.com/en/general/education/pdfnotes/PDF-TwsExcelAPI.php

Pro prvotní seznámení se mi to zdá velmi ok, nicméně je nutné umět anglicky ;)

g.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,
chci se zeptat, jestli jste nekdo v souvislosti s DDE propojenim IB neresil, jak overit, ze spojeni je zive. Mam automatickeho tradera v Excelu a zkousel jsem nejake failover scenare. Napriklad kdyz vypadne TWS a nejde DDE. Nemuzu ale najit zpusob, jak to identifikovat. Ma to nekdo vyreseno nebo alespon nejaky napad jak na to? Idealne z VBA.

Diky,
Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

> mnetolicky

Funkce pro praci s DDE jsou dost omezene, takze to bude asi potreba udelat tak, jak napsal polygon. Poslat pozadavek a zhodnotit, jestli vysledek dava smysl nebo ne. Ja bych to asi zkousel pres Application.DDEInitiate - pokud to uspesne vytvori pripojeni, je to v poradku. Pokud ne (bude potreba zjistit, jaka hodnota znamena neuspech), TWS je nedostupna.

Abych pravdu rekl, tohle je vec, kterou jsem neresil. Za nekolik mesicu zkusebniho provozu se objevilo dost problemu, ale spojeni s TWS nikdy fungovat neprestalo. Nicmene behem tydne se na to podivam a kdyztak napisu nejake poznatky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...