Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mám problém otevřít obchod, co s tím?


Doporučené příspěvky

Abrams:

1. možno ti systém nesedí ako uliaty? Skúsil by som sa poobzerať po možnostiach signálov tam, kde chcem naozaj vstupovať do obchodov, a hoci aj napr. postaviť úplne nový systém, ktorý bude vstupovať, tam kde to chcem ja (niekoľko mesiacov tvrdej práce).

Ale to nie je nutné. Každý by mal dokázať úspešne obchodovať akýkoľvek profitabilný systém - len treba naozaj chcieť.

2. Rada od JiM36 je perfektná

3. Vnútorne ešte nie si presvedčený, že nedodržiavaním plánu sa nedá zbohatnúť. Odporúčam vstupovať všade, kde uznáš za vhodné, a tieto vstupy si značiť do obchodného denníku napr X-kom v stĺpci Hunch (tj.: vstup mimo plán). Na konci mesiaca zrátať P/L a porovnať s tým, čo by mohlo byť, a stratu poriadne precítiť v žilách, dopriať si frustráciu a nespokojnosť, to je dobre. V tom extrémne nepravdepodobnom prípade, že by vstupy mimo plán skončili malým ziskom, si treba uvedomiť, že toto so skutočnými peniazmi nebudeš schopný v žiadnom prípade obchodovať, že kvôli malému zisku sa neoplatí robiť takýto veľký počet obchodov, a že to je len jeden mesiac, posudzovať by si to mal podľa viacerých (mnohých) mesiacov.

4. Pamätaj, že pri daytradingu stráca peniaze 95% ľudí, chytrých rovnako ako ty, a zarába 5%. Čiže keď "vnútorne cítiš", že teraz sa asi trh pohne určitým smerom, ten istý vnútorný pocit má pravdepodobne 95% ďalších ľudí..... jediná možnosť ako uspieť v daytradingu je prinútiť sám seba dostať sa na 5%-tnú stranu, dotlačiť sa tam silou-mocou. Jediný spôsob ako vyčnievať z radu, ako byť menšina, a v tradingu toto rozhoduje medzi ziskom a stratou, je dokázať to, čo väčšina nedokáže, inak to v žiadnom prípade nejde. A väčšina nedokáže dodržať plán, keď majú čistý a jasný pocit, že teraz predsa trh musí ísť dole..... túto myšlienku si treba zopakovať párkrát cez viacero dní, a efekt by sa mal postupne dostaviť.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

  • 2 years later...

Začal som zhurta a samozrejme som narazil. V deme všetko klapalo OK. A v reale nie a nie sa chytiť.
Často riešim problém s rekontáciou a chybnými cenami jednoducho pri večšom pohybe nenaskočím do obchodu kedy chcem a takisto niekedy nemôžem ukončiť obchod v tom bode kde chcem. Takto prichádzam o príležitosti, peniaze a nervy. Preto doporučujem začinajúcim spočiatku reálny účet otestovať na malých čiastkach ak to broker dovoľuje aj s 0,01 lot. Dôležité je skúsiť či viem byť v profite za daných podmienok. Nezáleží na tom či zarobím zopár centov alebo EUR. Ak to nebude klapať aspoň si nezruinujem si účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...