Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Mám problém otevřít obchod, co s tím?


Doporučené příspěvky

Dakujem vam za odpovede.
Libri, to je docela zaujimavy napad, najskor pockat na nejaku seriu strat a potom ist do toho s vacsou pravdepodobnostou ze pride nejaky ziskovy obchod. Z hladiska pravdepodobnosti je to rozumne, ale problem je, ze kedy odhadnes ze teraz je uz ta seria strat a takisto mozes presvihnut ten jeden super obchod lebo si povies tak este tento bude startovy. Touto cestou nemozem, to by ma este viac znervoznilo.

Radusor ma pravdu, musim si klast vsetky rozne otazky, napisat si odpovede na papier a zistit presne v com to je. Mam pocit ze cim viac to riesim tym viac si to v sebe este zivim a vyvolavam. Tvoje otazky su dobre Radusor, nenapadlo ma riesit, ze sa mozem vlastne bat zarabat, musim sa nad tym zamysliet. Asi som moc fixovany na ten moj ucet, ano su to uspory o ktore ked pridem tak sa nic v podstate nestane, ale s tradingom budem musiet skoncit lebo viac nenasetrim.

Druha vec je, ze by som si hrozne prial navrat ziskovym obchodom. Ked som tak vcera vecer pri tom zase sedel na sime a uvazoval a pozoroval svoje myslienky, tak to bude asi ono. Ja proste strasne chcem navrat do live ziskovym obchodom, a nie hocijakym, ale mojim home runom. (Moj home run mi totiz pokryje cely max drawdown z backtestu a paper tradingu.)
A pred kazdym vstupom mi podvedomie alebo nieco proste ten vstup zpochybni. Samozrejme ze vstup je platny, normalne obchodovany na paper a nakoniec krasne obchody, presne ako vcera zase :) Myslite ze nebol home run, jasne ze ano.

Viem ze je to blbost, a musim sa od toho odprostit, myslim ale, ze toto bude ono! Riesenie? Neviem, po rozumovej stranke to vsetko chapem a viem ze je to blbost. Po pocitovej a podvedomie mam zablokovane. Budem musiet asi nahodit 'robot' system. Prestat rozmyslat, prestat uvazovat, vnimat, proste sa sutredit len na ten proces, cakat na vstup, vstupit, riadit obchod, vystup, koniec. Proste robot. :S

Diky moc vsetkym, dam vediet ako som dopadol.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 47
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Ahoj Fuxo, tím homerunem (super výstižný popis) mě napadla ještě jedna varianta. Jestli třeba nemáš systém postavený na vysokém RRR s velmi malým win% a na toto nemáš vybalancovanou hlavu. pak to žádným tréninkem nezlepšíš (aspoň ne v dohledném čase) - já jsem třeba z tohoto důvodu jeden systém mechanických breakoutů ani nezačal obchodovat i když výsledky byly v celku slušné (pokud se pamatuji tak zisk cca 6k za 1/2 roku, ale DD přes 1,5k a zisk dělaly homeruny s velmi malou četností - to pak stačí minout ten den s homerunem a celý systém nefunguje). věděl jsem že to není nic pro mě. jednak nechci sedět každý den u PC a pak jsem také nedokázal vydržet plné SL ve větší sérii. v takovém případě bych doporučil ušít si systém s jinými parametry přesně pro tvou psychiku. pokud máš obavu, že vynecháš ten správný obchod a tím pádem nevyděláš na DD, bude možná lepší systém s pravidelnější distribucí menších win, kdy vynechání jednoho obchodu (tím nemyslím porušení plánu) nic neřeší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Fuxo,
s Libri plně souhlasím. Jak jsem psal o několik odstavců dříve, dostal jsem se v průběhu roku na propad kapitálu ve výši 4 500 USD, kdy počáteční kapitál byl 10 000 USD. Z prvu jsem udělal spousty nesmyslných obchodů a ztratil 2 500. Pak jsem si řekl, že se z toho musím dostat systémem právě s těmi HOMERUNY a ztratil jsem dalších 2 000. Prožíval jsem vždy velkou bolest, když mě utekl nějaký ziskový obchod, zvláště, když takový přicházel tak maximálně 4x za měsíc, spíše 2x za měsíc a ostatní byly BE nebo ztráty. Teď už jsem se na propad kapitálu vykašlal (smířil jsem se s ním, protože stálé bědování stejně nikam nevedlo) a začal jsem obchodovat systém s "malými PT". Nyní mě vychází, že PT dosáhnu v 45% a RRR je 2,5. Přesně jak říká Libri, teď se mě obchoduje lépe a když mě nějaký PT uteče, tak se zas tak moc neděje. Mým cílem je teď naučit se dodržovat plán, dělat co nejméně chyb, naučit se vnímat trh a zůstat v trhu co nejdéle. A ono to pomalu ale jistě funguje. Ruda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte,
tak som to dokazal. Urcite aj vdaka vasim prispevkom, dakujem. Takze vcera navrat do live. Sice neuspesny obchod, ale strata minimalna presne podla planu. Proste som sa musel zmierit s tym, ze straty su a budu, ale musia byt kontrolovane. Uzasny pocit, vobec ma nemrzi ta strata, pretoze som bol taky spokojny, ze som zase spat live, ze ma uplne naplnil cely ten proces a vstup a riadenie pozicie, vystup, a ze som si dokazal pockat aj ked som mal uz nutkania si rychlo kliknut aby som to prekonal kym som rozhodnuty :)
S tym homerunom, ten sa u mna nevyskytuje prilis casto, ani nenechavam trh nech ide az k nemu bez zasahu, ak je vystup tak vystupujem aj ked chyba k nemu len par tickov. Jeho hodnota vychadza z MFE analyzy, nastava tak 17 krat za 100 obchodov, a tam uz proste vystupujem na PT, aj ked ide trh dalej, pretoze jeho hodnota je zaroven zvolena tak aby pokryla najvacsi backtestovy drawdown. Inak vystupujem na trailing SL. Mne trailing SL vyhovuje, lebo nieco robim pocas obchodu (posuvam SL) inak by som sa tam unudil a zblaznil sa na to len pozerat :) a zaroven som velmi konzervativny, t.j. akonahle ide trh mojim smerom chranim profit a znizujem SL. Niekedy ma to sice zbytocne vyhodi na korekcii, ale nic nie je dokonale a viem, ze casom budem urcite plan modifikovat.

Fuxo

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Fuxo:
Tak gratuluji! Je to ohromná úleva, když se trader tohoto pocitu zbaví, že jo? Já jsem si teď stanovil zase obchodní hodiny. Od 20:00 - 22:00. Původně jsem k tradingu sedal hned jak jsem přišel z práce. Jenže pracuju cca do 16:30 a cesta domu mi trvá hodinu a pokud jsou nějaký povinosti tak i dýl. Pak jsem nervozní, hladovej a to nemá cenu. Takhle je na vše čas a stejně mezi 18:00 - 20:00 jsou trhy dost líný. Tím jsem se taky zbavil jednoho břemene.
A co mi taky dost ještě pomáhá, nedávat si na sebe moc veliký nároky. Stačí, když se teď uádržím a nespadnu na nulu.
Takže Fuxo! - držím palce!

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den, honzasek a fuxo,

rad bych se take dostal k zivemu obchodovani ve vecernich hodinach, jak zde uvadite. Jen bych se Vas rad zeptal, jaky timeframe a jake trhy obchodujete, pokud to neni tajemstvi :)? Mam jen v povedomi, ze vecerni hodiny jsou pomalejsi a ze nedavaji tolik signalu jako hodiny odpoledni. Samozrejme je to o vkusu a pristupu.

Predem dekuji za odpoved a preji mnoho uspechu.

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Adam:
Adame, já obchoduju NQ 10 rangebar. Řekl bych, že určitý rozdíl v rychlosti tam je. Samozřejmě po 15:30 našeho času je trh nejrychlejší, ale tím pádem bych řekl, že pro začátečníka né úplně vhodný. Navíc když používám Ninju bez ATM strategií. Než bych stihl nastavit SL, tak by trh mohl být bůh ví kde. Mezi 18:00 - 20:00 je trh docela pomalý i na mě.A vysloveně jsem se u PC nudil a těkal všude možně, jen né na grafech. Možná je to tím, že na východním pobřeží USA je poledne a obchodníci jsou na obědě. Ale toto je moje teorie a jestli je pravdivá nevím. No a po 20:00 jako by se najedli a začnou obchodovat. A to tempo je tak akorát. Takže takto bych to viděl já. Důvody proč po osmé, jsou i jiné. Povinosti doma atd.

PS:Jen bych asi kdyžtak tuto diskuzi přesunul jinám, abychom nedostali vynadáno od admina :)

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Panové,

oběma Vám velmi děkuji za rychlé odpovědi.

Honzo,

jen jsem reagoval na Vaše příspěvky s otázkami, které mě hned napadly. Samozřejmě velmi rád se přesunu někam jinam, kde si budeme moci promluvit, to samozřejmě platí i pro fuxo. Jsem více méně na začátku a diskuze jen pročítám, ještě jsem nikam nepřispíval. Nicméně, pokud byste měli čas a chuť, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti a rád uslyším o Vašich. Pokud byste měli nějaký tip na přesun, rád se v diskuzi objevím.

Ještě jednou díky a případně se budu těšit na reakce.

Adam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pěkné odpoledne,

vzhledem k článku by mě zajímalo také porovnání od traderů, kteří toto řešili po svém a tyto problémy buď zvládli nebo si jimi neprošli. Protože mi přijde (i z ostatních diskusí), že téměř každý trader si prošel fází - vymazání účtu.

Rád bych to slyšel, i z hlediska motivace, jestli měl někdo "normální" průběh - tedy back t - paper t - live - (DD dle back t a paper t) a pozvolná fáze učení se - tedy bez DD 40% a více z účtu.

Předem díky za jakoukoliv reakci :).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

začínala jsem cca před třemi roky. V první fázi jsem si udělala zběžný BCK test, nastínila plán a šla do toho po hlavě. Dopadlo to, jak muselo. DD cca 2000 dolarů. Otřepala jsem se, udělala lepší BCK test, podrobnější plán a dotáhla ztrátu. Poté, když už jsem si myslela, že je to na dobré cestě, udělala jsem DD 3000 dolarů a díky bohu jsem byla nucena změnit práci, která mi na čas znemožňovala pokračování v live tradingu. Neustále jsem se ale zajímala o trading. Po zotavení a vystřízlivění jsem začala znovu s velmi důkladným BCK testem a s velmi podrobným plánem. Zjistila jsem, že jsem zpočátku trhům vůbec nerozuměla a chtěla jsem vydělávat statisíce. Jak říká Joe Ross, v trzích je velmi jednoduché snít.

Pokud mám charakterizovat svou osobu- což ostatně musí udělat každý trader, pokud chce uspět- mým největším problémem byla chamtivost a lenost. Chtěla jsem pro trading udělat jen to nejnutnější a vydělávat co nejrychleji a co nejvíc. Co se článku týče, můj problém je přesně opačný. Nedělá mi problém vstoupit do obchodu, ale cuká mi ruka, když signál není úplně stoprocentní. Věřím ale, že to vypiluji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer,

Vidím že nie som jediný kto sa pozrel na dno účtu... :-) Po januári a februári t.r. mi účet hrozivo poklesol a keď som ešte urobil zopár školáckych chýb tak som bol nútený zastaviť live. Teraz zbieram "kamienky" aby som mohol znovu začať a popri tom pejprtrejdujem. Mám však problém, ktorého sa neviem zbaviť. Pri papetradingu mám stanovený plán ale keďže nejdem " na ostro" a mne sa zdá že trh sa pohne mojím smerom, skusmo ťuknem myšou. Hovorím si že v real mode to robiť nebudem.... Každý deň si poviem že dnes to bude " ako naozaj" ... ale... niektoré obchody vyjdu, niektoré nie. Ak toto bude čítať Pavel K tam ma znosí pod čiernu zem, on je totižto tak dokonalý ( myslím v dobrom !) že - ako sa raz vyjadril- si nevie predstaviť vziať obchod mimo plán. Dúfam že to do jesene, kedy by som chcel opäť nabehnúť na live, vyriešim.

Pekný deň.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abrams:
Tomu říkám zkouška disciplíny. Já na tvém místě bych se do live nepouštěl, dokud prostě nebudeš schopen v paperu obchodovat přesně podle plánu. Kdy jindy by jsi se měl naučit disciplíně než v paperu, kde tě to nic nestojí? To že si říkáš že v live to dělat nebudeš je jen výmluva, tam tě to navíc zřejmě bude stát i nějakou tu "pokutu od trhu".
Už jsem to tu kdysi psal, že nejlepší rada kterou mohu nováčkům dát je ta, aby šli do live až tehdy, když budou v paperu 100% schopni dodržovat plán.
Zkus změnit přístup, ber příští týden opravdu jako zkoušku disciplíny a ne jako zkoušku kolik jsi schopen za týden vydělat.
1.Za každé dodržení plánu se pochval, stále si opakuj jak to vlastně není vůbec těžké dodržovat plán
2.Pokud vydržíš odolat pokušení si jen tak kliknout, tak se zase pochval, jak jsi znovu dodržel plán, jak to vlastně není vůbec těžké
Pokud to vydržíš týden, tak si řekni zkusím to i příští týden, pak ještě týden, a další týden.
Zisky by měly přijít jen tak mimochodem jako vedlejší produkt dodržování plánu.

Tímto způsobem bys měl být schopen postupně přeprogramovat své podvědomí a dodržování plánu by mělo výt snazší a snazší.
Vím že se to lehce řekne a hůř udělá, ale kdo říká že je trading snadný?;)
Ať se daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...