Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Jste dostatečně připraveni obchodovat živě s potřebnou sebedůvěrou?


Doporučené příspěvky

zdravim vas
asi by bylo prinosem si udelat obchodni plan s postupnyma targetama, ale mel by byt tak na 5let a potom si vyhodnotit zda na LIVE mam ci ne. Verte nebo ne je to daleko tezsi nez vystudovat VS a kdo si mysli opak tak brzo zkonci s vyluxovanym uctem.
At se vam dari a verte ze v ID uspeje opravdu tak 1 z 1000 neli z 10 000 a vsechny ty systemy a backtesty a paper priprava je jen cca 1/100 toho co potrebujete umet. Predikovat trh a umet cist kazdou svici a "typovat" ocekavani co se stane za touhle svici...to je to co vas dovede k profitujicim obchodum a jeste ke vsemu je sami za sebe musite umet potvrdit tak alespon 1 rok za sebou.
zdravi vas Gordon, moje vlakno tu najdete a popisoval jsem obchody cca rok, ted jsem jiz 2 rok LIVE trader na full time
mejte se a at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 41
  • Vytvořeno
  • Poslední

neb,

plnění je právě třeba si "prožít". Zjistit jak rychle trh akceptuje váš příkaz a případně s jakým skluzem. Jaké to je, když se do obchodu vůbec nedostanete. Také se vám může stát, pokud používáte nějaký "běžný" stoplos, že jste v momentě rychlého trhu z obchodu venku za pár vteřin. Co to s vámi udělá, když během pár vteřin přijdete třeba o několik tisíc Kč.

To se nedá moc dobře popsat. Jak se říká zkušenost je nesdělitelná.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek sice v nadpisu obsahuje otázku ve smyslu "jste připraveni", ale ve skutečnosti je velmi pěkným výčtem podmínek, na které by si měl budoucí trader umět odpovědět dřív než začne živě obchodovat. Navíc jsou podle mne tyto podmínky pěkně seřazeny podle důležitosti tak, že bez diverzifikace se začátečník v prvopočátku určitě obejde (alespoň podle mne), bez znalosti své "výhody" (edge) není vstup do live obchodování ničím jiným než dobrovolným odevzdáním peněz výměnou za relativně drahý "adrenalinový zážitek".

Je otázkou, zda-li volba jít cestou obchodování podle PA, je tou nejšťastnější volbou pro první krůčky začátečníka ve světě komoditního obchodování. Obchodovat podle PA je podle mne velmi subjektivní záležitost založená na obrovském objemu nakoukaných a v praxi zažitých cenových formací, které trh vytváří a z nichž lze dále s určitou pravděpodobností odhadovat další možný cenový pohyb. Nějaké intenzivní, variantní testování v tomto případě je jen obtížně možné a podle mne je pro začátečníka tento přístup v drtivé většině případů jen "věštění z křišťálové koule" s velmi malou pravděpodobností na to, že najde svoji výhodu -svoje edge.

Domnívám se, že šance začátečníka najít svoji výhodu, svoji jistotu u mechanického přístupu je daleko větší. Patterny typu finwin jsou velmi jednoduše matematicky definovatelné. A účinnost takovéhoto patternu lze celkem jednoduše během jednoho dne pomocí softwarových nástrojů zpětně vytestovat do minulosti na tak velkém vzorku dat a v takovém množství variant, o kterých se začátečníkům, jenž zvolili pro svoje první koky v tradingu techniku obchodování podle PA ani nezdá. Je jen otázkou času, kdy se každému podaří pomocí mechanického přístupu najít pro sebe "to pravé ořechové", čemu bude věřit a o co se bude moci opřít. Nalezne svoji prní malou výhodu - své první malé edge. Jeho diskréční přístup pak bude sloužit jen jako metoda vylepšování výsledků již existujících, do jisté míry uspokojivých, výsledků mechanických. Z hlediska psychologie, vyhodnocování a dalšího vylepšování takového systému je tento přístup podle mne pro začátečníka zdaleka ten nejoptimálnější.

Znalost zákonitostí PA je určitě důležitá a je velkou výhodou v okamžiku, kdy se můžete opřít o výsledky svých mechanických testů, jenž díky znalosti PA můžete zásadním způsobem vylepšit. Ale určitě bych vážně zvažoval, zda-li svůj obchodní systém, zejména v prvopočátku, postavím výhradně na znalosti a analýze PA. Riskuji totiž s velkou pravděpodobností, že než dosáhnu svého edge, buď ztratím veškerý svůj kapitál nebo nikdy s obchodováním nezačnu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to IMik
..opravdu jsi to napsal pekne....ale:
az budes klikat LIVE a odevzdas za to "skolne" ve vysi ne jednoho ale nekolika tisic USD a zacnes opravdu trhy studovat a budes opravdu chapat kdo kde a proc v ID obchoduje, jen tak pro zajimavost dneska jsou v 90% tvurci trhu algoritmy,
tak zjistis ze indikatory a patterny natestovane mechanicky vubec nefunguji, teda lepe receno "neprofituji"
nemam nic proti FinWinu, take jsem tak kdysi zacinal ale pro zacatecniky v takovem obdobi volatility a zmen jako zazivame ted ...neni stejne jako tebou zminovany system PA
...ale i zde bych ti oponoval...jedine diky opravdovemu nakoukani trhu a jeho korelaci, fundamentu bez kterych se neobejdes, celkoveho sentimentu a tim i Tick indikatoru, volume a druhu volatility a spoustu dalsich veci.....ktere je opravdu nutne sestudovat a LIVE naklikat a ucet utracet prave za tuto zkusenost...jen tak se stanes profitujicim a dlouhodobe profitujicim obchodnikem, na teto ceste si jeste stanov meze kdy zjistis ze na TO nemas, nebo ze "hapruje" kazen, ci psychika, nebo ze o tom umis akorat dobre povidat ci prednaset, ale tvuj vypis z uctu tomu nebude odpovidat, tohle vse si napis do celkoveho obchodniho planu...a kdyz to vse prezijes a zde za celou eru financnika to muze byt z 10 000 lidi tak cca 10, tak potom bud na sebe radne hrdy
To all: osobne jsem ne jednou vymazal ucet...ale vydrzel jsem, osobne jsem si nekolikrat myslel ze jsem prechytracil trh, ale vydrzel jsem, osobne jsem zazil strmy rust na equity ale i stejny pad, ale vydrzel jsem, osobne jsem na puli cesty presvedcive vykladal jak uz je to lehke a potom dostal na hubu, ale vydrzel jsem.....full time 4rokem
......a na zaver : vsechno co se zde pise je fajn teorie ale za tradera mluvi vyska konta a predikce trhu na leve strane grafu a popis situace dopredu...kdo je kde nalozen a proc a kde budou chytaky a proc a tak jediny workshop ktery cloveka po sestudovani teorie muze posunout dal je ten ktery vede LIVE trader a ukazuje zive obchody a treba i cely tyden.......
preji Vam abyste se dostali az sem, ja uz zde vlakno nevedu a predikce nedavam, AT SE DARI

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jenaL:

Dakujem za odkaz na komentar o backtetingu. Co sa tyka "swift-u" ja mam podobnu formulku pre "now-here" situaciu pri vstupe: CLEAR-STRONG-QUICK-CONFIDENT...take chcem aby boli moje vstupy (quick-neznamena, ze sa to musi udiat rychlo, ale vo vyzname, ze PA setup na mna z grafu musi "skocit") Dakujem, sa hodnotne info; prehravanie histor. dat je vyborny sposob na zazitie a napozeranie si patternu.
Napriek tomu, ze ma kazdy trader tu svoju cestu asi niekde v sebe, obcas potrebuje na tej ceste podopriet. Teda, aspon ja to potrebujem. Dik. Vsetkym.

Jano

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon,
to , že jsi trader full time nemá naprosto žádnou vypovídací schopnost o čím koliv. Ale když to tady zveřejnuješ tak možná zajímavější by bylo napsat, kdy sipodle plánu vyděláš na ty všechny prodělané účty- tvé školné, které jsi zničil jak píšeš za ty 4 roky. Myslím, že takový postup není nutný. Já za celou svou kariéru jedu pořád se stejným účtem. Je to o tom se včas zastavit, když je nebezpečí a neriskovat zbytečně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak
jako full time trader jsem si stanovil vysky uctu ktere mam na svou vyuku, potom penize na zivobyti a nakonec nafundovani uctu na profitujici obchodovani, nebot napred jsem musel klikat s 1K abych se naucil spravne exekuce, jak vstupu tak vystupu a az kdyz jsem to dokazal systematicky plnit bez vykyvu psychiky po dobu 3 mesicu a prizpusobovani se volatilite trhu, jsem nafundoval ucet tak abych se necitil pod financnim tlakem na "nutnost" vydelat a tim si zajistit obzivu. A pokud jde o to skolne a kdy si na nej vydelam? Tak dneska na teto ceste jiz neprodelavam a stabilne profituji a jeste jedna vec na zaver: diversifikuji kapital do 3 sektoru a jen jednim z nich je ID. Myslet si po kurzu at uz na financnikovi ci u Turka, ze ta krasna equity kterou jsem udelal backtestem nebo paper je o mem budoucim vydelku.....je naprosto blahove a osobne neznam cloveka ktery to dokazal. Nepisi sem dlouho a i tento prispevek je ojedinely, jen chci znova upozornit vsechny naivni a blahove lidicky, ze je to opravdu beh na dlouhou trat a i Ti co se zdaji ze jsou opravdovymi machry a uciteli, nemusi realne na ID vydelavat ani cent. Zeptejte se kazdeho kdo vas vyucuje, mentoruje ci laka...at Vam ukaze vypis uctuza 6mesicu a at vam ...ikdyz si to asi budete muset zaplatit...ukaze Live obchodovani jako workshop a zjistite zahy who is who.
at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone,

můj příspěvek byl o tom, co by měl mít začátečník splněno před tím, než začne obchodovat live. Mou snahou bylo podělit se o své poznatky, jak se k tomu dopracovat co nejefektivněji a co považuji za "slepé uličky", kterými jsme si např. já osobně musel projít. Nenapsal jsem, že stačí mít obchodní plán založený výhradně na mechanickém systému a je vyhráno. Napsal jsem, že pokud bych se rozhodoval jako úplný začátečník, šel bych cestou hledání mechanického systém postaveného na testování paternů např. typu finwin na rozdíl od pokusů hledat v trhu signály pro vstup na základě PA či experimentovat s něčím "úplně novým". Vůbec jsem neměl na mysli zpochybňovat význam live obchodování.

Jo, jo jediný objektivně prokazatelný rozdíl mezi "Gold member" a "dvěma hvězdičkami" v této diskuzi je jen v kvantitě publikovaných příspěvků a obecně neznamená, že nováček v diskuzi je ve skutečnosti i nováčkem v tradingu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon:

to je zase snaha přesvědčit někoho, že jenom moje cesta je správná.
A přitom existuje cest milión, jediném na čem záleží je řízení rizika a disciplína.
Nebudeš tomu věřit, ale profitabilně se dá obchodovat i čistě mechanicky bez nějakých predikcí se se stane a také bez všech těch berliček, o kterých si psal (korelaci, fundamentů, sentimentů a podobných blbostí). To mě třeba osobně přijde jenom snaha o to potvrdit si svoji pravdu dalšími nástroji, když mi k tomu nestačí samotný cenový graf. Ale každý člověk je jiný a každý přístup může fungovat.

IMik:

tu tvojí poslední větu můžu jenom podepsat. Já jsem se třeba hodně naučil od Pavla K., v době kdy tady na fóru začínal, takže podle nějakých hvězdiček se fakt řídit nejde.
A jinak k tvému předešlému příspěvku. Mezi PA a indikátory není žádný rozdíl. I PA můžeš obchodovat čistě mechanicky s jasně nadefinovanými pravidly. A jinak souhlas, určitě je dobrá cesta začít nejdříve hodně jednoduše (třeba mechanicky) a až nabereš nějaké sebevědomí, že jseš schopen obchodovat podle pravidel, tak není žádný problém zesložiťovat.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Offtopic:
""Jo, jo jediný objektivně prokazatelný rozdíl mezi "Gold member" a "dvěma hvězdičkami" v této diskuzi je jen v kvantitě publikovaných příspěvků a obecně neznamená, že nováček v diskuzi je ve skutečnosti i nováčkem v tradingu.""

NAPROSTY SOUHLAS - Dale bych souhlasil i s tim ze pocet let stravenych u live obchodovani take nedela automaticky z cloveka mistra tradera. To jsem se nedavno presvedcil na vlastni oci na Traders Symposium.

(od jakehokoliv utoku na kohokoliv se distancuji, pouze me tu na financnikovi a i jinych i zahranicnich diskuzich prijde tato veta od Imik velmi zasadni. Navic obchodujeme hadam kvuli osobni svobode takze jakekoliv hadky nebo cachtani jsou relevantni jenom na vysi naseho spolecenskeho postaveni (ega) a to je, pro mnohe prekvapivě, k urovni nasi svobody naprosto irelevantni. Diskuzni fora idealne slouzi jenom k pomoci ostatnim a k plodne vymene, zbytek energie je lepsi venovat necemu prinosnemu-vzdyt uvedome si ze prave diky egu nemuzeme prozivat svet prave takovy jaky je-jednoduchy, radostny a krasny. Verim ale, ze v dnesni dobe preplnene virtualnimi socialnimi sitemi kde mnoho lidi prokastinuje, je stale tezsi a tezsi to jasne vnimat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty Gordone, jako upozornění na to, jak je těžké stát se fulltime traderem to beru. Ale souhlasím s Yaxem že to vyznívá, že "není jiné cesty" než ta tvoje. Trochu mě taky udivuje že v jednom příspěvku napíšeš že jsi fulltime 2.rokem, v dalším že 4. rokem. Přitom z Tvého vlákna může každý zjistit ze jsi fulltime začal loni na jaře. Není to podstatné, ale na serioznosti to nepřidá. Loni jsi tu dal spoustu screenů ze SIM obchodování a bylo to super, ale poslední dobou tu jednou za čas zvíříš vodu, napíšeš jak je to složité a že to vlastně kromě tebe nikdo jiný z fora neumí. No pokud Ti to něco dává...

Každopádně ať se Ti daří a teď do mě , já jsem totiž zatím ještě pořád začátečník, účet jsem si ještě ani jednou nezrušil ( zatím).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Oftopic, Jenal - zrovna ted jsem se dodival na dokument deti konzumu... je tam paradne vysvetlene jak uz od detstvi ti vymyvaji mozek a davaji ti urciti spolecensky status... Potom se nikdo nemuze divit ze vetsinou jde lidem spis o ego nez se neco naucit... sam vim ze s tim nekdy mam problemy a sem tam na nekoho vyjedu.. doba je proste takova... kdyztak davam odkaz na dokument, kdo chce tak se podivejte ale nepiste reakce at nejsme uplne oftopic...
ps. to snad kazdemu dojde ze gold member neznamena "gold trader"

mustwatch.hztz.cz/film/consuming-kids-deti-konzumu/

Adminovi se omlouvam kdyby to moc vadilo :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...