Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Hledat v
  • Více možností...
Najít obsah, který ...
Hledat výsledky v ...
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky
Financnik.cz

Diskuze k článku: Ovládání programu SierraChart přes Microsoft Excel

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

ihned po přečtení jsem vyzkoušel a dobře to funguje, takže díky Petře za rozšíření obzorů. Je to určitě podmět k tomu, aby se každý uživatel Sierry do tohoto programu ponořil víc a vytěžil z jejich funkcí maximum.

Rád bych ovšem poprosil zkušenější o dvě rady, které jsou víceméně spojené s dnešním tématem. První věc, která mě zarazila je fatk, že se mi ve spreadsheetu resp. v Excelu zobrazí pouze 1002 řádků, což mi vystačí jen na pár dnů zpět. Druhý problém je spíš grafický. Otevřu-li si Tool Values Window (TV), tak díky načtení Default Worksheet Study mám celé toto okna zahlceno spoustou řádků, které nemají využití a dost překáží.

Moje otázky tedy zní:
Lze zvětšít množství řádků až do maxima, které zvládne Excel a aplikovat tím svoje indikátory na maximální počet historických dat?
Lze v TV nebo v nastavení indikátoru vypnout některé řádky, které jsou k nepotřebě?

Předem díky za případné reakce.

kvočur

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
to kvocur:

počet řádků nastavíte v Settings (záložka, kam jste zadával jméno a chart region), druha položka shora "Number of Rows"

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Děkuji za další zajímavý článek.

Měl bych dotaz, lze toto využít i u bactestovaní jak u ručního tak pomocí replay chart? Nějako se mi toto nepodařilo rozchodit.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
katzz Napsal:
-------------------------------------------------------
> Děkuji za další zajímavý článek.
>
> Měl bych dotaz, lze toto využít i u bactestovaní
> jak u ručního tak pomocí replay chart? Nějako se
> mi toto nepodařilo rozchodit.

Tak už se mi to podařilo rozchodit, pro Replay Chart, nevím co jsem kde změnil, ale prostě už mi to jde. Jde to i udělat pro testovaní bez replay chart?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
katzz,
pokud je Váš dotaz takový, že nevidíte výpočet v minulosti, tak to může být tím, že jste více než 1000 úseček od aktuální ceny a v Excelu máte nastaveno, že výpočet je jen na posledních 1000 úseček (standardní nastavení) - viz dnešní příspěvky výše.
Petr

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Kdo také řeší nedostatek místa v Tool Values Window, tak se to dá řešit následovně:

Chart -> Chart Settings -> Advancet Settings (Zde je defaultně zaškrtnutá položka Dispaly Main Price Graph Values in Values Windows ->Settings, kde lze vypnout/zapnout některé z hlavních parametrů, např. Open, High, Low, Close, Bid Volume, HLC Avg, ...).
Ještě více místa se dá ušetřit tím, že vypnete zobrazování celého indikárotu (vypnout pouze v Toll Values Window, jinak na grafu indikátor uvidíte). To se udělá následovně:
Analysis -> Studies -> Settings (indikárotu, u kterého chcete vypnout zobrazování) ->Subgraphs a vlevo dole odškrtněte položku Display Study Name, Subgraps Names and Subgraph Values - Global.
Těch položek je zde víc, takže stačí jen vyzkoušet.

kvočur

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

muj vecny zapas excel se sierrou a clanek me posunul zase o poradny krok dopredu Jako kazdy tvuj clanek , clovek se neustale uci diky Petre.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Tento výborný článek zde už jednou proběhl.Bylo by super kdyby se povedlo po splnění podmínek v spreadsheetu zadat příkaz zpět do DOMU a následně otevřít/zavřít pozici .Určitě to jde ,ale mě ne :) díky mo Petře

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Pokoušel jsem se propojit Sierru ver.852 s Excelem 2007 a někde dělám chybu.
Dal jsem si 5 min tf NQ, pak dle návodu do Studies vložil studii. V Sieře mě to vyhodilo hlášku: "Akci nelze dokončit protože program MS Excel neodpovídá. Zvolte příkaz přepnout a opravte problém."
Když dám přepnout tak naskočí Excel, ale nic se neděje. Pak jsem dal příkaz opakovat, naskočí Excel ale v prvním sloupci mám divný tvar dat pro datum a čas - 41043.44, a různě rozházené poslední dvojčíslí. Real time data na konci nenanskakují.
Kde je chyba?
Díky za radu.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Marně se snažím propojit SC v.852 + Excel 2007. A ne se to podařit. Může mě sem někdo hodit co kde nadefinovat aby to šlapalo? Díky za pomoc.

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Můžete mi poradit?
Rád bych aby se vzorce vyhodnocovaly až od řádku č.4. Tudíž až po uzavření svíce.
Mam potíž v tom že počítač nestíhá propočítávat on-line můj spread sheet a tak mu chci tímto ulehčit.

Děkuji za radu

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
Pokud použiji místo znaku STAR například LINE, vyobrazí se pouze puntík. Neví někdo, kde se nastavuje dělka zmíněné LINE? Hledám to celý den, ale marně... Děkuji Honza

20641

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby
> honzasek

A ceho se snazis docilit? Ta usecka, kterou tam nastavujes, oznacuje svicku, u ktere plati Tvoje podminka. Tj. ta usecka je siroka jenom tak, jako je siroka ta svicka (je to horizontalni usecka). Snazis se o vertikalni usecku nebo co?

Sdílet příspěvek

Adresa příspěvku
Sdílet pomocí služby

• Vytvořit...

Důležitá informace

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy.