Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Poziční obchodování systému FinWin (obchody SPY v roce 2010)


Doporučené příspěvky

to fubu : Na co ten flame, jestli polemizuješ, že FINWIN na denních grafech nefunguje, tak sem připoj svůj, alespoň 6 měsíční backtest a můžem se o tom věcně pobavit. Já obchoduju finwin intradenně takže to je něco jiného, nicméně, to co Tomáš komentoval stran nového patternu 1 OT je pravda, že to tak popisoval i na e mini II. Kdo zná finwin mohl v článku pro sebe najít jeden velmi dobrý TIP, který mám už dříve vysledovaný a odzkoušený na paper. No kdo hledá najde . . . . . Všem přeji pěkné obchody a hlavně . . . konstruktivně. :) Jirka

Je lépe zapálit svíci, než proklínat houstnoucí tmu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 37
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

to fubu:
sorry ale tieto reakcie ludi na vsetkych forach mi lezu na nervy. Cim dalej tym viac ludi hlada na forach prilezitost ukazat ostatnym aki su nadludia, ako vedia vsetko lepsie, aki su mudrejsi apod. Najlepsie je ked niekto kto o problematike vie trosku viac pridava "mudre" ironicke poznamky aby to vsetkym ostatnym ukazal a natrel. Nemozem si pomoct ale pripada mi akoby si niektori jedinci potrebovali neustale masturbovat svoje ego. Je to dost trapne.

Sam FinWin neobchodujem ale napriek tomu mi prave tento system na zaciatku velmi pomohol. Dalsim testovanim systemu som prisiel na celkom iny druh obchodovania, blizsi k PA. Napriek tomu si myslim ze FinWin funguje a dokaze zarabat prachy (na zaklade backtestu a papertradu). Jednoducho mi viac sedi nieco ine, tak obchodujem to co vyhovuje viac mne. Clanky ktore su na financnikovi citam pravidelne a aj tie o FinWin. Velakrat si precitam to co som cital v knihach, velakrat nieco na co som prisiel sam ale uz niekolkokrat mi ponukli perfektnu inspiraciu a doslova ma naviedli na niektore zaujimave napady.

Tento clanok vnimam tak isto. Hlavnou myslienkou bolo ukazat ci sa da FinWin obchodovat pozicne. Odpoved je: Ano. To ake bude mat system vysledky si kazdy moze otestovat sam backtestom. To ze sa da obchodovat hocico je tiez pravda a tiez si to moze hocikto zbacktestovat.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

vidim, ze som zatal do ziveho. kriticky pohlad sa tu velmi nemusi, ale na to som si uz zvykol. nezabudajte, ze nie kazda odpoved a reakcia prejde filtrom.

georgequaran,
[ital]> Na co ten flame, jestli polemizuješ, že FINWIN na denních grafech nefunguje, tak sem připoj svůj, alespoň 6 měsíční
> backtest a můžem se o tom věcně pobavit.[/ital]

A preco nechces poriadny backtest aj od autora clanku, ktory ti tvrdi, ze FinWin obchodovat pozicne ide? Clanok mi pride rovnako hodnotny ako vyjadrenia analytikov preco sa nieco stalo den po. Urcite je s tym menej prace.

Pepe2000,
[ital]> sorry ale tieto reakcie ludi na vsetkych forach mi lezu na nervy. Cim dalej tym viac ludi hlada na forach prilezitost
> ukazat ostatnym aki su nadludia, ako vedia vsetko lepsie, aki su mudrejsi apod. Najlepsie je ked niekto kto o
> problematike vie trosku viac pridava "mudre" ironicke poznamky aby to vsetkym ostatnym ukazal a natrel. Nemozem si
> pomoct ale pripada mi akoby si niektori jedinci potrebovali neustale masturbovat svoje ego. Je to dost trapne.[/ital]

Mne nie. Mne idu na nervy tie vtierave komentare ako je vsetko super a zuzo. Z inych ludi sa tu robia nadludia.

[ital]> Tento clanok vnimam tak isto. Hlavnou myslienkou bolo ukazat ci sa da FinWin obchodovat pozicne. Odpoved je: Ano. [/ital]

Este raz. A co obchodovat nejde? Aku ma ten clanok hodnotu? Komentare udalosti, ktore sa uz stali? Poskytuje aspon odpoved na jednoduchu otazku: ponuka zaklad systemu aspon nejaku edge pre pozicne obchodovanie? Nie. Tak na co vlastne odpoveda?

[ital] > Velakrat si precitam to co som cital v knihach, velakrat nieco na co som prisiel sam ale uz niekolkokrat mi ponukli
> perfektnu inspiraciu a doslova ma naviedli na niektore zaujimave napady.[/ital]

To im nikto nebere. Kritizujem clanok, nie cely server. Bussines model maju skvely a je to predsa len najvacsi komunitny server v CR a SR.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diskuse celkem o ničem , tak celá na smazání . Jediný příspěvek , který by byl přínosný k danému tématu by byl , pokud by se někdo přihlásil , že pozičním obchodováním FinWinu již vydělal nějaký dolar či euro . Je tu někdo takový ??? Sledovat debatu mezi extrémními šťouralisty a extrémními vlezdo*** na finančníku mi dříve přišlo zábavné , ale poslední dobou vzhledem k opakování argumentů / P+N jsou supermani křížení se Santa Klausem kontra nic nefunguje a vše je na nic , jen včely jsou na med atd./ je to nuda. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to: georgequaran
Děkuji za reakci . Svojí jednou větou jsi shrnul celou diskusi, když jsi reagoval na můj příspěvěk a dostal jí na věcnou rovinu /FinWinem lze pozičně vydělávat/, takže můj příspěvek snad nebyl nepřínosný :) . Jo a mimochodem příspěvek není článek ...mezi těmito dvěma pojmy jsou nějaké malé rozdíly ...to jen tak--konstruktivně : )

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim si, ze jste se do fubu zbytecne moc opreli. To, ze se ukaze jeden pulrok obchodovani na trhu, ktery jeste pomerne pekne trendoval samozrejme zadny trader nemuze brat za prukazny material pro to, ze system funguje... To je asi tak vsechno, co tim podle me chtel rict a s tim se neda, nez souhlasit.
Kvalitu serveru tady samozrejme nikdo nezpochybnuje!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fubu:

Souhlasím, že pokud člověk napíše nějaké tvrzení, tak by to měl něčím podložit. Nicméně, tyhle články většinou vnímám jako "nakopnutí", že tedy mohou, ale nemusí obsahovat rozepsaný důkaz (když mi to vrtá hlavou, tak si to otestuju - na kurzech taky přeci dostáváš informace, sice s konkrétními příklady, equity křivkami, ale zbytek si musíš otestovat sám).

Jak píšeš, co je tam nového? Pořád jsou čtenáři v různém složení - ti co o tom něco vědí a ti co si to teprve dávají dohromady a třeba nevěří, že se patterny mohou dát hledat na vyšších TF stejně, jako na nižších.

Každopádně díky za tvoji reakci a vůbec za prvotní komentář, ale možná bych to viděl na doporučení spíš směrem k Tomášovi, co my ostatní čtenáři s obsahy článků uděláme :)?

Hezký večer a obchody jen podle plánu,

Pavel :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s JeanPaul. Články tohoto typu beru jako "nakopnutí", pro nové úvahy. Osobně nevidím důvod, proč by nějaký systém neměl fungovat pozičně, když funguje intradenně. Musí se jen správně upravit.
Mně článek přinesl následující:
- systém FinWin už nějakou dobu studuji v knihách a grafech, ale pouze pozičně. Je zde spousta článků o intradenním obchodování, o pozičním minimum, proto jsem byla nadšená, že se autoři článku jednou trefili do mého vkusu :-)
- komentář profesionálů k uskutečněným obchodům, byť zpětně, je pro mě podnětný (navíc backtestuji stejný trh)
- dozvěděla jsem se tip na nuanci jednoho z patternů.

Nemohu si pomoct, ale opravdu jsem ráda, že zde zaznělo něco o pozičním obchodování. Byť chápu, že každý si musí své zbacktestovat sám, jinak mu to stejně k ničemu nebude. Sama za sebe bych uvítala podobných článků o pozičním obchodování více a klidně by mohly jít i hlouběji do problému :-)

Toť můj pohled na věc. Zdravím všechny a přeji dobré obchody.

Lucie

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ro fubu:

Spatne hodnotenie udalosti ma v zostavovani systemu velky vyznam hlavne na zaciatku zostavovania systemu. Ja som si zostavil svoj vlastny system a to tak ze som backtestoval iny system a zacal som si vsimat rozne situacie napr. pri otacani trhu. Tieto situacie som potom vyhladaval spatne v trhu, ci sa opakuju. Neviem si predstavit ze uvidim jednu situaciu/pattern a ihned sa pustim do backtestu. Jednoducho pred samotnym backtestom aspon zhruba vyhladam v grafe par desiatok takychto situacii a na zaklade toho sa vobec rozhodnem ci robit samotny backtest. Robil som to intuitivne takto vzdy od zaciatku ako backtestujem.

Ohladom vlezlosti: Sam som upozornil na par chyb v predoslych clankoch, ale da sa to aj normalnym sposobom.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Článek o"Poziční obchodování systému FinWin" není podle mne vůbec o tom dávat návody a příklady, jak obchodovat obchodní systém FinWin, byť zde autor zveřejňuje spoustu velmi cenných informací, ke kterým by se mnozí za normálních okolností propracovávali zřejmě celá léta, pokud vůbec.

Tento článek je podle mne hlavně o tom demonstrovat, jak by se měl správně navržený robustní obchodní systém chovat. Je to ukázka toho, že aplikujeme-li na "jakýkoliv" trh pravidla správně postaveného obchodního systému, pak tento může fungovat ve více trzích a dokonce, jak v intradenní tak i v poziční variantě obchodování.

Někomu je evidentně tato informace zcela k ničemu, ale pro mnohé je určitě inspiraci a motivací, jak si robustnost svého obchodního systému dále prověřit, otestovat a vylepšit, neboť právě na příkladu FinWinu je vidět, že to "jde".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik,
[ital]> Tento článek je podle mne hlavně o tom demonstrovat, jak by se měl správně navržený robustní obchodní systém
> chovat. Je to ukázka toho, že aplikujeme-li na "jakýkoliv" trh pravidla správně postaveného obchodního systému, pak
> tento může fungovat ve více trzích a dokonce, jak v intradenní tak i v poziční variantě obchodování.[/ital]

Prosim ta, kde je v clanku ukazene, ze dany system funguje (pozicne)? Na tych par prikladoch na lavej strane grafu?

georgequaran,
zarabas s FinWinom mesiac intradenne, gratulujem. Co to ma ale spolocne s pozicnym obchodovanim? A okrem toho co si s tym chcel povedat? Hodnotit system po mesiaci? Nemyslis, ze je to kratka doba?

Mary Rose,
[ital]> komentář profesionálů k uskutečněným obchodům, byť zpětně, je pro mě podnětný (navíc backtestuji stejný trh)[/ital]

Hmm, pre mna je daleko prinosnejsie sledovat profikov ako vidia sucasnu situaciu na trhu a ako predikuju dalsi vyvoj. Tam sa neda za nic schovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fubu:

To co tam chceš vidět tam není, ale to autor v článku jasně uvádí - píše tam, co a proč popisuje. Takže problém není v samotném článku, ale v tom, jaký článek by jsi si na toto téma rád přečetl.

Jak už jsem psal, pak je to o tom, napsat Tomášovi, co byses rád dozvěděl.

Někdo chtěl vědět, jestli je možné hledat patterny FinWinu i pozičně (moje chápání) a odpověď v článku dostal (navíc backtestovat můžeš buď se zakrytou pravou stranou nebo v otevřeném grafu, pokud se to člověk učí...).

Nějaké věštění budoucího pohybu v následujích 5 dnech by podle mě stejně nemělo vypovídající hodnotu, pak by se tu dalo spekulovat, proč to vyšlo nebo proč to nevyšlo a to pak není vhodná informace pro čtenáře, co s FinWin začínají.

Hezký den všem,

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...