Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tipy pro pomůcky v obchodování


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to gandalf: pouzivam microsof expression a 1min nahravania je cca. 7MB dat. 2,5hod by ma teda vyslo na 1,05 GB.

Ja to robim tak ze nahravam iba v oblastiach kde zacinam zvazovat mozny vstup. Myslel som si ze mi to skomplikuje obchodovanie ale paradoxne to pomaha lebo:
1. to ze zapnem nahravanie je pre mna signal ze nastala prva vstupna faza - t.j. ze trh sa sprava tak ze mu rozumiem a zvazujem vstupy (moze to byt napr. zaciatok trendu, prekrizenie EMA, odraz od S/R apod.). Zapnutie nahravania = 1 faza vstupu
2. to ze sa to cele nahrava znamena pre mna akoby ma niekto sledoval a musim si davat vacsi pozor aby som dodrzoval OP a nevstupoval mimo plan.

Prave vcera som sa ale hral s editovanim a encodingom a ked nahram obchod tak to este orezem a upravim. Link na videa ukladam do obchodneho denniku v OneNote.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000, vďaka, zatiaľ skúsim potiahnuť nahrávanie len jednotlivých obchodov osobitne cez Camtasiu, uvidím čo to dá ohľadom veľkosti, ak sa problém vyrieši, zostanem asi pri tomto. Tie 2 body ktoré si spomínal - sú veľmi zaujímavé, ich efekt si viem jasne predstaviť presne tak ako to popisuješ. Vyskúšam to dnes a uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dva dni som sa temer nepretržite hral s nastaveniami, odskúšal som aj pár iných programov, a tu je maximum na čo som prišiel.

Video v Camtasii z celej obchodnej session treba:
- uložiť ako AVI
- High Color (16-bit)
- použiť kodek TechSmith Screen Capture Codec
- key frames nechať na 80
- slider v konfigu kodeku posunút úplne na stranu Fast Compression
- frame rate zvoliť 10 (zistil som, že frame rate 5 stačí na zachytenie 98% tickov, 10-tku teda považujem za istotu)
- je možné upraviť resolution (zmenšiť ho)

Ja obchodnú session nahrávam v 1920 x 1200, do videa so spomenutými nastaveniami zatiaľ ukladám v 1200 x 750. Kvalita je ešte stále veľmi prijateľná a absolútne postačuje na review obchodov.

Čas videa (obchodnej session): 1 hodina 59 minút
Čas renderovania: 2 hodiny 9 minút
Veľkosť výsledného videa: 92 MB (!!)

Pre mňa teda prijateľný výsledok.

Poznámka: Na veľkosť videa má priamy vplyv, ako často prepnete obrazovku z grafov na niečo iné (napr. na explorer, think or swim, resp. farebne čokoľvek náročnejšie než grafy). Prepnutie sa na internet explorer asi 15-krát za trading session k tomu videu môže prihodiť 50 MB, aj viac. Motivácia pre mňa neprepínať sa inam než na forex factory.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já se taky přidávám k tomu, že je zbytečné nahrávat celou seanci..myslím, že ani není moc šance, jak by člověk takové záznamy komplet zpětně procházel - a prakticky ani není důvod..nahráváme, abychom zhodnotili, jak se chováme při vstupování, v obchodě a při výstupu..k tomu stačí tedy postup jako má Petr nebo Pepe..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, v budúcnosti, možno.

V súčasnej fáze môjho tradingu považujem za lepšie mať pohodlný a rýchly prístup k tomu ako sa vyvíjala cena pri:
- obchodoch podľa plánu, ktoré som neurobil; buď som ich premeškal alebo nezobral zo strachu alebo som si ich pri vytváraní sa signálu nevšimol, až po ňom
- zaujímavých situáciách, ktoré si počas dňa pri pozorovaní pohybu ceny značím; môže byť napr. protitrendový pattern v budúcnosti
- reportoch

Dnešný deň som skúsil uložiť priamo v nahranej kvalite 1920 x 1200. Forex factory ukazoval žiadny report na moje dnešné obchodné hodiny, tak som ani jediný raz neprepol okná NT na nič. Tu je výsledok:

dĺžka: 2h 31m
rozlíšenie: 1920 x 1200
veľkosť: 115 MB (!!)
čas renderovania: presne 1h 30m

Nech sa darí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 11 months later...

Ahojte
chcem sa opytat.
Zmienujete aj nahravanie videa pri obchodovani.
Tuna by som rad vedel ci nahravate si len vstup a dajme tomu vystup. Alebo nahravate celu obchodnu seancu?
Co ak potom seanca trva hodiny, nahravate ju stale? Ako riesite potom pripadne velkosti suborov na disku?
A este ma zaujima, k comu je dobre mat nahrany kazdy obchod?

Dakujem za vysvetlenie lebo mi to neje celkom jasne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...