Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Tipy pro pomůcky v obchodování


Doporučené příspěvky

To mira_k Jsem sice začínající trader, ale s MACem mám dva roky zkušeností. V prvé řadě bych chtěl říct, že přechodem z windows na MAC jsem si prve nebyl úplně jistý (přece jenom je to něco trochu jiného), avšak po prvním týdnu jsem již jistě věděl, že to bylo správné rozhodnutí. Na MACu funguje všechno rychleji (kecálky, mail, správa souborů atd.), což je dáno dokonale odladěnou spoluprací HW+SW. Díky tomu, že je tedy MAC uzavřené řešení, navrhují vývojáři software programy na přesně daný hardware. Nesetkáte se tedy s problémy typu chybějící ovladače, knihovny, nebo snad s celkovou nestabilitou programů. Důležité je také zmínit, že na MAC existuje celá řada software, který je možný nakupovat či volně stahovat například s download.com (BTW, MS dělá Office i pro MAC). A teď k práci tradera na MACu. Jak jsem tak ze začátku pátral, tak jen velmi málo brokerů nabízí software pro MAC. Většinou je tento SW napsán v javě, což alespoň mě nepřipadalo jako dobré řešení. Avšak já využívám jinou variantu. Na MAC je možné nainstalovat další operační systém, a to hned několika způsoby (Podrobně vysvětlím v případě zájmu). Osobně používám program Paralles desktop 5, který umožňuje mít zároveň spuštěny dva systémy, což je v mém případě MAC OS a Windows 7. Windows používám čistě jen na trading, tj. pro NinjaTrader a MAC OS na veškerou jinou práci (99% všeho, co jsem běžně dělal ve windows, dnes dělám přes MAC). Výborná zpráva je to, že ačkoli máte spuštěny dva systémy, tak fungují oba velmi rychle (zvláště pak MAC OS vůbec nepociťuje, že mu chybí nějaká ta paměť). Pracuji s pracovní pamětí 4GB, ale MAC si bohatě vystačí i s jen 1GB, takže zbytek může sloužit pro windows :). Samotný trading přes NT je úplně bezproblémový. Program paralles desktop totiž zařídí nasdílení připojení, souborů, pracovní paměti i disku, a tak vás nic v práci neomezuje. A ještě jedna poznámka. Nevím jak je to možné, ale podle časopisu PCworld nikdy neviděli tak rychle pracovat a nastartovat windows, jako právě na MACu, což také ze svých dosavadních zkušeností můžu jen potvrdit. Závěrem přidávám screen, kde je vidět prostředí MAC OS, které je možné rozdělit do několika ploch (tzv. spaces). V prostřední ploše jsou spuštěny Win 7 s kterými je možno pracovat kliknutím na danou plochu.

13942

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 38
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Co se týče programu SnagIt, tak je opravdu perfektní! Jednoznačně doporučuji zakoupit. (tu)

Souhlasím s tím, že většinu problémů způsobují programy třetích stran, ale bez nich by ten systém byl zase většinou k ničemu. Pokud např. na Mac OSX spadne aplikace, systém běží bez problémů dále a nijak to nenaruší jeho běh. Navíc je systém, narozdíl od Windows dodáván se spoustou užitečných aplikací, které byste na Windows hledali jen těžko a většinou je nakonec musíte kupovat od třetích stran a víme jak to dopadá ... a to nemluvím o samotném procesu instalace aplikací na Windows, které "obyčejný" uživatel jen těžko zvládá. Naproti tomu u Mac stačí aplikaci přetáhnou do Apps a instalace je hotova :) Windows Mobile mě také přesvědčil o své "stabilitě". Zde by byly výhody mobilního systému windows bez 3rd party apps úplně k ničemu. Má zkušenost je taková, že pokud by se objevila slušná OP pro Mac, tak bez váhání přecházím. Samozřejmě se jedná pouze o můj osobní názor a zkušenosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

...osobně jsem Visty x64 za rok a půl nemusel ani jednou restartovat, nikdy se nestalo, že by systém zamrznul/spadnul/či jedna aplikace narušila běh jiné. S Macy žádnou zkušenost nemám, ale má motivace pro změnu je nulová, jsem s prací MS v posledních letech velmi spokojen... kupování programů většinou dopadá v pořádku :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To energetik

Linux i MAC OS mají společný základ, takže jsou si v tomto podobní. MAC OS je jen propracovanější komerční verze. Jinak s Linuxem jsem nikdy moc nepoužíval, ale vím někteří lidé a zvláště programátoři na něj nedají dopustit.

BTW: Co je to za software, který používáš k obchodování na Linuxu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdravím,
díky všem za reakce, cílem dotazu nebylo vyvolat flame Win vs Mac, ani anketu, kdo komu fandí :)

spíš mi zajímala zkušenost z praxe, speciálně u nb, proč když rychlost práce, tak SSD a ne třeba Mac, zda-li vůbec byl uvažován apod... nebo kdo má přímo zkušenosti a obchoduje přes Mac

btw spustit z běžných programů neni problem asi už cokoli, bud pres verzi pro Mac nebo pres Parallels, takže to neni o experimentování nebo hraní si na IŤáka :)

M.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mira_k: přesně tak. Každá platforma má své pro a proti a vychvalovat jedno a druhé hanit je zase jen dogma v rámci jednoho PC a jedné osoby. Jen pokud vezmu v potaz, že pro Mac zatím není asi žádná pořádná tradingová platforma a jediné co zbývá je zase použít Windows (přes Parallels) (td), tak je nákup Maca pro tradera asi né úplně ideální volbou. Spíš mě zaráží, že tomu tak je, když třeba v USA je obchodování tak rozšířené stejně tak jako systém Macintosh :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to deenius:
JJ Linux a MacOS jsou si mnohem bližší než si většina lidí myslí, třeba jen prohlížeče - v KDE je prohlížeč Konqueror a z jeho jádra vychází Safari a dál třeba i Chrome a další prohlížeče na WebKitu. V Linuxu je obecně všechno mnohem více konfigurovatelné než v ostatních OS, to mi vyhovuje, jiné to právě odrazuje, každému sedne něco jiného a je dobře že máme z čeho vybírat.

Na na grafy používám Sierra Chart dříve to byl Amibroker obojí jede spolehlivě pod Wine. Na obchodování Trader Workstation od Interactive Brokers - mají verzi pro UNIX takže i na MacOS určitě jede... Díky Javě ta aplikace pomalu startuje ale pak už běží hladce. Jinak OpenOffice mi plně vyhovuje, někdy používám na počítání a tabulky i Sed, Awk nebo Octave, což někdo může považovat za hardcore :) - dá tak snadno skriptovat, VisualBasic mi připadá ve srovnání s tím docela těžkopádný a pomalý.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

soptik009,

Dell dává standardně záruku 3roky na NB, což asi málo který jiný výrobce (já o jiném značkovém nevím) a poskytuje patrně nejlepší servis (do druhého dne).

Takže to co píšete je dle mého názoru a mírně řečeno trochu mimo. Tím nechci říci, že Dell je dokonalý, ale rozhodně patří mezi to nejlepší co můžete koupit.

Aleš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já můžu potvrdit, že mám s Dellem jen ty nejlepší zkušenosti - ostatně jinak bych si nekupoval jejich notebooky, které jsou podstatně dražší než jiné značky na trhu (což je jediné negativ této značky které aktuálně vnímám). Nemám k této značce jinou preferenci, v zásadě je mi úplně jedno, s jakou značkou pracuji. Co ale potřebuji je mít spolehlivý pracovní nástroj a když se něco náhodou porouchá (jako že za celou životnost notebooku vždy řeším průměrně jednu opravu) tak chci, abych to měl do druhého dne zpravené a nemusel notebook někam posílat atd. A toto mi zatím vždy splnili naprosto špičkově.
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Petr, v tomto článku spomínate, že v nasledujúcom článku sa plánujete venovať Camtasii, resp. nahrávaniu exekúcie vlastných obchodov a prínosu tohoto pre trading.

Táto myšlienka ma viac než oslovila, a tak som dnes nahral svoj prvý obchodný deň pomocou Camtasia Studio 7. Výsledné video má však 1.5 GB v MP4 formáte (Camtasia k tomu dáva popis "high quality low file size".......). Renderovanie som vyrátal na 33 hodín, a logicky nemôžem každých 24 hodín nahrať niečo, čo budem renderovať 33 hodín na tom istom počítači. Zaujímali by ma Vaše tipy na tento problém - či je možné kvalitatívne zmeniť nastavenia tak, aby výsledné video bolo vyrenderované v reálnom čase (tj do pol hodiny napr.) a výsledná veľkosť bola zmysluplná (max pár stovák MB napríklad).

Moje osobné hranie sa s nastaveniami neprinieslo zlepšenie. Práve ho renderujem s framerate 5, a render ešte asi hodinu potrvá, ale obávam sa, že framerate 5 mi už nedodá "čistý" pohľad na to ako tikajú úsečky pri mojich vstupoch.

Jediné riešenie ktoré ma v tejto chvíli napadá, je nahrávať obchody osobitne, nie celý obchodnú session.

V súčasnosti, vediac, že každý obchod mám "na videu", s vlastným real-time komentárom cez mikrofón, kde sa nemusím hrať s NT replay hore-dole ale viem si to video prakticky okamžite spustiť a poľahky ľubovoľne pretáčať a sledovať všetko ako sa formuje, ako som vstúpil, ako posúvam stopku, atď. - už teraz viem že budem nahrávať všetky svoje obchody pravdepodobne do konca života, čiže od tejto myšlienky napriek malému setbacku neplánujem upustiť.

Teším sa teda na článok o tejto téme niekedy v budúcnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...