Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Wall Street 2: peníze nikdy nespí - recenze tradera


Doporučené příspěvky

tak jsme mrkli na Rogue Trader.

googlila jsem si pak jak to bylo a hodne mne potesilo co jsem se docetla na webu Nicka Leesona: Against all odds, Nick Leeson survived and now fully recovered from cancer, lives happily in Ireland with second wife Leona and three children. In 2006 Nick was appointed CEO of Galway United FC. Nick Leeson continues to be one of the world's most in-demand conference and after dinner speakers.

;-) ;-)

pripadal mi to totiz nejak zvlastne sympaticky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Vďaka za tipy, stiahol som Rogue Trader aj Love of Money, niekedy v rámci pauzy pozriem. Floored je na zozname.

Včera večer som bol na Wall Street 2 - prikláňam sa k väčšine názorov tu spomenutých. Tú hlavnú herečku asi zámerne vybrali takú škaredú - aby u diváka vyvolali dojem, že fakt nie je na peniaze - inak si to neviem vysvetliť...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak uz aj ja som videl WS2, do kina som isiel bez ocakavani ale odisiel som sklamany, zapletka bola velmi priemerna, niektore body uplne naivne a nedomyslene, cize asi podobny dojem ako mali ostatni.

Len ja si nemyslim ze je to preto ze som trader, podla mna bol film odflaknuty a filozoficky zamerany na rozne popularne klise o financnej krize ktorym ludia tlieskaju s cim mam problem. Napriklad kritika derivatov, paky; zobrazenie spekulacii ako menej hodnotnej prace oproti inym "skutocnym" profesiam, a podobne.

Aha, a nedomysleny ostal cely zaciatok kde Shia LeBeouf strati $1.5m a ide do minusu, toto film dalej ignoruje ... takychto veci tam bolo natrepanych viac, prilis vela takychto epizodiek ktore sa dalej nerozvijaju. Dobry priklad je koniec kde Gekko spravi comeback a zarobi $1bln. Len tak, medzi recou. Pritom na kazdej s tychto udalosti by sa dal zalozit omnoho lepsi film.

Ako tradera ma akurat tak potesili tie scenky a prestrihy kde zobrazili monitory kde bezal Lightspeed, tradovali v Superfunde a podobne detaily (panorama New York, fajn soundtrack) ale to je zalostne malo aby film mohol niest meno Wall Street.

Thumbs down. (td)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Carousel46 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Také jsem se včera podíval na Rogue trader a při
> troše empatie musí každého mrazit v zádech. Být
> institucionálním traderem není žádná pohodová
> práce.



neni no. je to o emocich, o stresu. pamatuju si, kdyz sem tu pred 5ti lety psal, ze emoce se daji odbourat. byl sem mladej a blbej a bylo mi to jedno. cim sem starsi, tak je to jiny. a nemyslim si, ze je to easy job a tezka pohoda. co zazivam, tak pro me neni :)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wallstreet 2 som si pozrel v nedelu. zmeskal som sice uvodnu scenu z vezenia, ale inac sa mi film velmi pacil. my vsetci sme ovplyvneni tradingom ale viem si predstavit ako takyto film dokaze zaposobit na taku cistu dusu :) neovplyvnenu kazdodennou pracou. na par chybyciek bol film skvely , hlavne prostredie, budovy to bola na obrovskom platne nadhera. az sa mi prve minuty tocila hlava. :) super , odporuccam :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Presne tu istu scenu som zmeskal aj ja, do kina sme prisli neskoro :))
Zhodneme sa ze detaily boli super, na jednicku, ale mne sa story naozaj nepacila. Esteze kamarati s ktorymi som na WS2 bol su uz zvyknuti ze ja zvyknem kritizovat skoro vsetko na co do kina ideme :D

Rogue Trader som tiez odporucil ako demonstraciu ze vo WS2 bola burza iba kulisa, kamarat ktory sa o dianie na burze zaujima (zatial investuje do ETF, potencionalny buduci trader) si to pozrel a bol nadseny. Ten film uzasne ukazuje ako psychika hraje proti novym nepripravenym traderom a ako to skonci ked na tychto chybach nepracujeme. Je tam scena kde Nick hovori ako s "doubling-down" sa to skor tak ci onak vrati do profitu. Urcite presne takto skoncilo vela vela novych traderov. Cize ten film je prinosny, nelaka ludi do biznisu na glanc, ale ukazuje im coho sa vyvarovat a ako skoncia ked sa im to nepodari. Skocit pod vlak ako vo WS2 je jedna elegantna scena, naproti tomu vidiet Nicka pol filmu pod stresom a grcat je omnoho neprijemnejsie :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • 2 týdny později...

Netusim, jestli to tady nekdy uz zaznelo, jelikoz prilis web nesleduji ,ale mrknete na videa "million dollars trader" . Pointa je na zaklade Turtles . Alespon tak mi to pripadalo . Je toho nekolik dilu . Zajimavy experiment ,ale nic noveho pod sluncem .
Jinak co se WS2 tyce , tak je to sice pohadka, ale da se na to koukat . Kazdopadne jednicka je jednicka .... "Analysts ?..They don't know difference between Live Stock and Prefered Stock" :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...