Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Wall Street 2: peníze nikdy nespí - recenze tradera


Doporučené příspěvky

Truncus:
dik, jo de to pochopit

mira_k: nesoudim podle medii, v dnesni dobe jsou media jen zaujate, ten pomer jsem udela jen proto ze tam byl udan ale znam z vypraveni kamosu/ek kteri znaji doopravdu bohate lidi a tim nikdy byt nechci, jsem se proti tomu bouril, dal pak ve filmu bylo pekne vyobrazeno chovani a dusledky necestneho jednani, je to teda podle me ciste me, jen sila kolik ho ovladaji penize a do jake miry si dokaze ric no tohle uz ne..

a nekteri lidi by se samozrejme mohli obhajovat a taky ze budou, ale zalezi jakou praci, zdali je verejnosti prospesna, zdali to neni jen to kup za levno prodej za draho, takovy Geko..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 68
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Petra SR:
Obhajovat se před lidstvem není nutné, v tom souhlas. Na druhou stranu je mnoho činností, které jsou smysluplnější než trading. Vidím rozdíl v tom vydělat peníze tak, že vám je lidi dobrovolně dají jako protihodnotu za práci, která jim přináší užitek, nebo hrát na burze. Uvádí se, že význam spekulantů je v tom, že přinášejí na trhy likviditu a to je nepochybně pravda, ale neumím si představit, že by nějaký trader měl dobrý pocit z toho, že přináší na trh likviditu. Uspokojení z toho, že dokáže vydělat peníze, chápu, ale sotva najde někoho, kdo s ním to uspokojení bude sdílet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf
a takto přesně vznikají nesmyslný společenský stereotypy .. "ten kdo má peníze je zloděj", "mít peníze je špatný" ...

jak se pozná, že se něco veřejnosti prospěšné ? kdo to určí a taky kdo to zaplatí ?

je zvláštní, že různé podobné hodnocení, jako že 99,99% manažerů s vysokým platem jsou blbci apod říkají hlavně lidi, co peníze nemají. zkus ty peníze vydělat, jak to pak budeš hodnotit a hádej jak budou hodnotit ti tví kámoši pak tebe, když ty peníze budeš mít jen ty a oni ne ?

tak jinak .. pokud mám peníze, tak si mohu dovolit vyšší spotřebu (odvedu víc státu na nepřímých daních), platím vyšší daně (opět více pro stát), dám vydělat více lidem, protože si to jejich zboží, ty hmatatelný reálný hodnoty koupím a koupím ho více a častěji, než ten s výrazně nižším příjmem a díky tomu bude nižší cena zboží, i pro toho s nižším příjmem .. z toho mám třeba dobrý pocit




Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf:
S respektem? Pokud máte mindrák a pocit, že to co děláte není dost důležité a zásadní, žádné dotazy a odpovědi zde na fóru Vám nepomohou. To si musíte vyřešit sám v sobě.

Paja1:
Smysluplnější? Zkusím Vám dát příklad, snad poznáte, v čem se mýlíte. Je dosto dobře možné, že máte rád nějakou muziku, a s uspokojením si koupíte DVD. Autorovi rád dobrovolně předáte peníze za jeho práci.
A pak přijde další člověk a řekne: "Na druhou stranu je mnoho činností, které jsou smysluplnější než vydávání hudebních DVD."
Než mi napíšete, že to je něco jiného (nejspíš protože vám to přijde tak zřejmé, až o tom nemá cenu mluvit), zkuste trochu přemýšlet.

PetraSK:
Má pravdu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

wolf,
ptal ses na názor ostatních nebo si jen chtěl potvrdit ten svůj :)

btw. jak se tedy na ten dotaz, co si položil, obhájíš Ty ? jak vysvětlíš tomu, co dělá hodnoty, že si full-time trader ?

až vyděláš nějaký penize tradingem, jak myslíš, že budou lidi, jako tví kámoši, hodnotit Tebe ?



PS: v jednom s Tebou souhlasím, mám rád peníze, proto se věnuju tradingu (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Co se týče obhajoby tradera, obvykle stačí lidem připomenout nějaká další povolání, kde se netvoří hodnoty. Já nejraději dávám za příklad profesionální sportovce, například hokejisty. Netvoří žádné hodnoty, celé dny se věnují svému koníčku, a ti nejlepší vydělávají milióny. A přitom se na ně nikdo nedívá skrz prsty.

wolf:

"Peníze kazí charakter." je lež a komunistická propaganda. Peníze charakter nekazí, pouze mu dávají větší prostor projevit se.

A jedna rada do života: "Nestarej se o mínění lidí, je vždy pochybné a obojetné." Seneca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

chtel bych zde vyzdvihnout:
"Peníze kazí charakter." je lež a komunistická propaganda. Peníze charakter nekazí, pouze mu dávají větší prostor projevit se.

Pekne, v konecnem dusledku se ale clovek logicky musi omezovat a davat pozor uz jen z toho pohledu ze jsme lidi.
Kdo to nedela hazarduje, jako kdyby nepouzival sl =>sebezniceni,destrukce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

1) obhajovanie profesie tradera je osemetna zalezitost. pretoze skoro nikto nerozumie tomu co taka praca obnasa a kde je schovana jej pridana hodnota.
2) drviva vacsina ludi ktori obchoduju na mikro urovni, to nerobi koli velkym peniazom. to su len take novacikovske vyplody entuziazmu. snicky. velke peniaze sa daju zarobit roznymi a dovoli si tvrdit ze ovela jednoduchsimi sposobmi. trader musi mat svoju robotu rad. to je cele. ziadne slogany o milovani penazi a podobne kraviny v tom hladat nemusime.

trading je o zdokonalovani sameho seba. vyrovnavani sa zo stresovymi situaciami, sutazi. ak si odmyslime pridane hodnoty ktore tu uz boli spomenute. tak si myslim ze snazit sa zdokonalit ako pridana hodnota urcite postaci.
clovek pre ktoreho je jedinou motivaciou v tradingu zarobit velky balik. je v tomto biznise bez sance.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Canary Wharf:
Smysluplnější bylo myšleno tak, že ta činnost něco přináší protistraně a ta je proto za ni ochotna platit (považuje ji za potřebnou, užitečnou). Ve Vašem příkladu s hudbou je to splněno. Při tradingu ne, trading je užitečný jen pro tradera samého. V tom vidím rozdíl.
Souhlasím s tím, že žebříček užitečnosti různých činností má každý člověk nastaven jinak v závislosti na osobních preferencích i konkrétní životní situaci. Trosečník pravděpodobně víc ocení nabídku potravy než DVD.

Kdybych hledal práci, asi bych vybíral z jiných činností, pro mě smysluplnějších. Ale jako zábava mě trading uspokojuje.
Zábava nemusí být užitečná, takže wolfovo dilema nemusím řešit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Architekt:

Seneca byl stejne borec.Vic jak dva tisice let a stale je to platne.

A jinak trading je z meho pohledu obirani jinych lidi o penize. A legalnich byznysu zalozenych na tomto principu jsou mraky. Je to proste soutez o to, kdo bude chytrejsi, ten vydela. Pokud s tim ma nekdo vnitrni problem, tak at to nedela.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...