Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Peter_M ja som nenarazal na tvoje tenko ciarkove oznacovanie SR urovni, len som mal pocit ze mam k tomu co povedat ked tu padlo Sr urovne.
Ale ked si uz napisal, ide o to ze pokial si spojis SR uroven ako rozsah 2 ci 3 bodovy (podla potreby) tak mozes napriklad spekulovat nad samotnym vstupom v bode kedy tvoj SL bude par tickov alebo bodov za spominanym rozashom SR urovne, To dava lepsiu techniku pri casovani vstupu, pretoze SR uroven moze byt v rozsahu niekolko bodov, ty vstupis potencialne na zaciatku tejto rozsahovej urovni SR ale trh pojde az na koniec toho rozsahu, takze ta z trhu moze vyhodit a zbytocne pri inak spravne spekulovanom obchode.
Neber to ako poucanie len ako postreh. lebo casovanie samotne je dolezite, dava nam to lepsi priestor na umiestnenie samotneho vstupneho bodu a tym aj lepsi priestor pre riadenie pozicie a ochranu kapitalu ak by neislo vsetko ako ma.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger:
Ja tomu rozumiem, ak mas vypozorovanu pribliznu sirku pasma, v akej trh zvycajne "tancuje" na SR urovni, tak podla toho vies nastavit SL. Mna az do takejto hlbky SR nezaujimaju. Len musim pred vstupom vediet, ze ak trh javi znamky obratu je za tym nejaka SR. Vstupujem vlastne az ked sa uz od SR trh vzdaluje.

Neberiem to ako poucanie, som novacik a som rad za akykolvek koment. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska to bolo fakt divoke, nastastie som bol mimo (ci nenastastie?) V kazdom pripade je piatok a je dobre dat si ulohu na vikend - zeby sme sa nenudili 1. U mna popri domacich prac a hrani sa s dcerkou (a so zenou) :D som si dal ulohu prejst si pokracovacie patterny, mam tam medzeru a potrebujem to troska oprasit, ako som zistil tak tento tyzden by mi vyrazne pomohli. 2. Odtestovat este na par dnoch novu strategiu AGG-BREAK a oficialne ju nasadit do obchodneho arzenalu v pondelok (s oboma by som mal byt schopny zachytit cca 70 - 80% pohybov v moje obchodne hodiny tj od 15:30 do 20:00 Okrem toho vyskusam aj troska pozmenene pracovne prostredie. vid priloha - ATR hodnoty som dal uplne malicke bodky (mal som tam prilis velke bodky co ma rusili) - zmenil som sviecky na OHLC (prisiel som na to ze ma ovplyvnuju CS formacie (este z cias ked som sa venoval CS formaciam si stale ich pamatam a teda ma ovplyvnuju pri mojom rozhodovani, pri com CS formacie niesu ani nahodou silnejsie oproti mojim protitrendovym setupom) - Rozdelil som si hlavny graf konkretne ATR a OHLC tak aby nezasahovali jeden do druheho ale zaroven aby ostali v rovnakom grafovom okne (nie ako stochastic a momentum ktore su v novom panely)

21013

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit tak kontrast je v tomto pripade velmi neziaduci, jas om kedysi robil na mierne sivom podklade, teda ono to vyzeralo ako biela ale nebola to uplne biela a ked som si to otvoril vedla toho tento moj upraveny tmavy tak mi zacali slzit oci, nechapal som ako som mohol na tom tak dlho pracovat. Teraz uz som maximalne spokojny s "nekontrastom ale dostatocnou viditelnostou"
Pastni svoje upravy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit sranda skoro mas taku istu farbu jak ja- Jo urcite je to lepsie. Myslim ze vtedy si mal cisto ciernu ak sa nemylim ale nechcel som ti nic hovorit, nakolko kazdy mame svoje preferencie, ale urcite to nebolo velmi vhodne riesenie. Osobne nechapem traderov co pracuju s ciernim pozadim a kriklavo cervenou a kriklavo zelenou svieckami.
mimochodom hod sem obchody

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes je asi den zmen:-).Taky jsem si dnes predelaval plochu a chvili taky zvazoval ze bych candle stick zamenil za OHLC, ale to jsem po chvilce zavrhl protoze me nejdou u OHLC usecky barevne rozlisit:-(.Coz je skoda.Zkousel jsem hledat po netu ale nenasel nic co by mi pomohlo, takze jsem porad u svici.
Taky jsem si na vikend dal domaci ukol.Predelavam system.Tak uvidime jak to dopadne pristi tyden-samo zatim zas jen demo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vcerajsia uloha ktoru som si dal co sa tyka naucit sa vyuzivat vo svoj prospech tzv pokracovacie patterny ako flag, pennants a podobne bol velmi dobry napad. Zaujimave je ze ked som prechadzal desiatky svojich doterajsich obchodoch tak toto vsetko co sa tyka cenovych patternoch tam bolo ale ja som to ignoroval. Viac som sa sustredil na hladanie prilezitosti ktore vznikly v ramci vstupu ale ignoroval som tak zakladne veci ako su technickej cenove formacie. Napriklad velmi casto bola v mojich obchodoch situacia kedy som vstupil do protitrendu co bolo v poriadku a inkasoval som zisk, avsak nahle sa cena otocila a vyhodila ma na BE+1 (teraz uz viem preco to tak bolo, bolo to preto ze nedoslo k zmene trendu ale k pokracovacej cenovej formacii konkretne to bolo FLAG (vlajka) Okrem toho pre protitrendoveho obchodnika ako ja je velmi dolezite vediet a vidiet kedy este bude mat trh potencialnu silu pokracoavt svojim smerom, tzn ze opet sa o nieco zdvyha sebavedomie a pokoj pri drzani pozicie. Ako ceresnicku som si este presiel aj zakladne protitrendove patterny ako 1-2-3 formacie, Head And Shoulders a viete co? aj toto bolo na mojich obchodoch doterajsich, a zasa som to ignoroval. Tu mi napriklad pomohla velmi formacia 1-2-3 pretoze sa mi casto krat stalo ze vstupil som do protitrendoveho signalu a cena isla mojim smerom, potom vznikol opat signal pre otocenie a tak som vstupil opet reverzom, ale cena nedorazila k high a isla potom dole (na co som mal samozrejme ine vstupny pravidlo a tak som vystupil aj ja) Ide ale o to keby som poznal formaciu 1-2-3 tak by som bol pokojnejsi a vedel by som ze pravdepodobne nastala tato situacia a ze cena nedojde pravdepodobne k high tejto formacie. Najdolezitejsie zistenie je skutocnost ze tieto formacie funguju vsade a na akom kolvek trhu tak ako SR urovne. Pri com som SR urovne povazoval za absolutny zaklad a sam som hovoril ze ked vsetkop restane fungovat tak SR urovne tu budu vzdy a vzdy budu fungovat, a skutocne ked som ich vzal za svoje a zacali byt neoddelitelnoou sucastou mojho tradingu tak skutocnee sa aj moje vysledky rapidne zlepsili. osobne nechapem ako som mohol zanevriet na taktiez velmi dolezity prvok a to tie spominane cenove patterny, resp formacie. Samozrejme mi to nedalo a chcel smo odtestovat to na skutocnych trhoch tak som vybral si hocijaky tyzden a odtestoval som to a skutocne to sebavedomie pri drzani pozicie je ovela vyssie vdaka pokracovacim patternom. Prikaldam vysledok 1 tyzdna so starym resp obchodovanim bez tychto cenovych patternov a taktiez dnesne testovanie tohoto isteho tyzdna s cenovymi patternami. Musim podoktnut ze sa vyrazne zvysilo RRR a troska aj WIN. avsak co sa najviac zvysilo je moj klud pri obchodovani. Uz sa neviem dockat kedy tieto formacie pouzijem v LIVE, tak kludne obchodovanie som este nezazil ako pri nasadeni tychto patternov. P.S. odporucam kazdemu aby sa nimi zacal venovat rovnako ako SR urovniam, je to zaklad ktory vam da taky pokoj a klud pri obchodovani a taktiez vylepsi vysledky, som o tom 100% presvedceny

21017

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...