Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Peter_M urcite nic ve zlem, tenhle feedback prave potrebuju. Ano, ke vstupum nemam jeste presne stanovene podminky, ale dnes zrovna v obou pripadech jsem vstupoval na zaklade nekolika potvrzeni (coz se mi ne vzdy dari dodrzovat a pak je to presne jak pises - pokus / omyl).
U prvniho obchodu trh prorazil trojuhelnik a pote se temer pul hodiny obchodoval nad nim, resp. nad S/R zonou, coz o urcite prevaze nakupujicich podle me svedci, flip se take uskutecnil, akorat stacilo neposouvat na BE v longu bych byval zustal az k PT 2580, tj. muj strach me o zisk pripravil - "kazdemu po zasluze" ;-)
Jeste jsem zapomel dodat ze sleduji dalsi dva trhy pro intermarket analyzu a vstupuji po posouzeni celkove situace na indexech, je to vsak hodne diskrecni a tech zkusenosti nemam jeste tolik, abych z toho profitoval, nicmene si myslim ze to je otazka casu. Hodne ted premyslim nad tim jak si vstupy pevne definovat v OP, a nemam v tom zatim jasno (jelikoz jedu bez indikatoru, je to trochu slozitejsi).
Druhy vstup nebyl jen na zaklade prurazu TL, ten mini pruraz byl az konecnym potvrzenim hypotezy. Na zaklade vcerejsi pripravy jsem cekal otoceni na zone 2585 a trh se mi opravdu zdal vycerpany, po dlouhem uptrendu bojoval slusnou dobu uz s cenou 2583 zatimco ostatni indexy se zacaly od denniho high presvedcive vzdalovat. Tak to jen pro upresneni proc jsem kterou pozici otviral.
Nicmene priznavam ze nemam jeste ani presne postaveny OP ani dostatek praxe na PA, do nedavna jsem jel podle indikatoru, takze tohle jsou moje prvni pokusy obchodovat holy graf a za tvoje pripominky jsem rad. Kdyztak sem taky dej nejaky screen jestli jedes sim nebo live, to je jedno. Muzem to porovnat a diskutovat pripadna vylepseni systemu. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

detroit:
No ja prave mam problem s malym mnozstvom vstupov. A dnes som napriklad ani ziadny signal nemal. Co je dost blbe vzhladom na dnesny pekny uptrend. Takze popri obchodovani mojho systemu - co je skor len sledovanie trhu a prekreslovanie TL bez vstupu :) sa snazim pracovat na nejakom jednoduchom systeme nastupovania do trendu. Ak budem mat vstup tak sem screen samozrejme dam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jiří S. Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit:
> pak Ti jdou atomic clock šejdrem. Pořiď si ještě
> DCF budíka a kontroluj či nastavuj podle něj. Taky
> lze použít viz
> www.financnik.cz/forum/read.php?23,67140,20
> 6686#msg-206686 .


Dik za tip. Ja uz zkousel Dimension 4 co doporucuje Petr, Atomic Alarm Clock od Woodieho, a ted mam jeste neco jinyho, cas si kontroluju i rucne podle mobilu, kde to mam na setinu vteriny presne a sedi mi to s casem na PC. A stejne mi ten bar timer nejde, musi to byt necim jinym.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit: ten druhy vstup vypadal moc pekne :) skoda toho stopu, podle ceho to nastavujes? osobne bych teda nastoupil o neco pozdeji na prorazeni high tve vstupni svicky, ale i tak jsi to chytil pekne... treti vstup byl taky fajn, zas bych ale cekal na potvrzeni a sel bych tam asi az za cenu kolem 2590 skoda, skoda... dva ze tri byly hezky chycene, jen ty vystupy jsou smutnejsi :)) prvni vstup nekomentuju, sam nevis, proc jsi tam lezl :D :D

NQ neobchoduju, takze nemuzu rict, jestli bych vse zobchodoval, jak jsem tu psal (nejsem doma u softwaru, abych to zkontroloval s mym nastavenim)... vcera jsem mel jen jeden vstup long na TF cca 15:50, vystoupil jsem 18:00 cz casu, byly to krusne dve hodinky, abych do toho dle planu nesahal, nakonec se to vyplatilo, i kdyz to po prvni hodince moc hezky nevypadalo :))

at se dari :))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka Napsal:
-------------------------------------------------------
> to detroit: ten druhy vstup vypadal moc pekne
> skoda toho stopu, podle ceho to nastavujes? osobne
> bych teda nastoupil o neco pozdeji na prorazeni
> high tve vstupni svicky, ale i tak jsi to chytil
> pekne...

Stop jsem dal dva ticky pod low te predchozi svicky, bylo to asi 8 nebo 9 ticku, mohl jsem tam dat podle planu az 12 ale clovek si rika porad dokola, limitovat risk je zaklad vseho. No nic, hlavne ze ten vstup byl podlozenej silnym signalem a ne jak ty dva ostatni. Kdybych otviral pozici na prorazeni te vstupni svicky tak bych zase uz mel stop moc velky, a pri 12 ticks by to vyslo "doprostred" te predchozi svice, takze taky ne idealni. Vsak ono se to podda, chce to jen cas - viz Pavel73 ;)

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit,

"Stop jsem dal dva ticky pod low te predchozi svicky, bylo to asi 8 nebo 9 ticku, mohl jsem tam dat podle planu az 12 ale clovek si rika porad dokola, limitovat risk je zaklad vseho."

Znížením SL mimo plánu ste riziko nijak nelimitovali, práve naopak. Každý takýto zásah je neuváženým zvýšením rizika, pretože ste neakceptovali svoj plán, čo ste nakoniec aj sám priznal. Limitovať riziko je kľúčové, ale robí sa to inak - bezprecedentným dodržiavaním funkčného systému a nastavením ochranných pravidiel - SL, limity pre obchodný účet a pod. Takéto zásahy si budete môcť dovoliť až neskôr, keď perfektne ovládnete celý proces.

Viem, že každý sa snaží byť diskréčnym obchodníkom, pretože to znie tak, akoby sa diskréčny obchodník vedel v reálnom čase prispôsobiť aktuálnej situácii v trhu. Ale nie je tomu tak. Myslím si, že najkratšia cesta k profitabilite je začať obchodovať pekne podľa tvrdých pravidiel, ktoré mám otestované a postupne sa dopracovať k výnimkám, kedy plán porušiť a akým spôsobom. Ale aj tie by mali byť jasné. Ono obchodovať jeden kontrakt je jedna vec, ale keď tam raz naložím niekoľko desiatok kontraktov, určite si dobre rozmyslím, či mi stojí zato hrať sa na proroka a hádať, čo trh práve teraz urobí.

Nech sa Vám darí!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všetkých, posielam dnešné papierové obchody. Mal som signál aj 2593 o 16:22 ale nebol som pri PC. Poriadny backtest zatiaľ nemám, lebo je to niečo nové a chcem to najprv nakukať. Mimochodom ďakujem za inšpirácie a hodnotné príspevky. Trošku ste ma všetci naštartovali :) ale neviem, či to dotiahnem až k pravému live. M.

21065

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, som tu nebol vcera cely den len som sledoval cez mobil co sa tu pise ale nemohol som davat obchody tak prikladam obchody zo vcerajska a dneska. K inspiracii som sa rozhodol prilozit obchody tak ako ich vidim a vnimam ja aj so vsetkymi nastrojmi ktore pouzivam a technickou analyzou mojimi ocami, cize pomocou vizualneho pohladu na trhy. Dnesok musim koncit takze preto to ukooncenie aspon na pokrytie straty, inak by som isiel reverzom po vykresleni tej vlajky. (len tiez som moohol to ukioncit tak aby boli pokryte aj comisie...)

21068

21069

Link to comment
Sdílet pomocí služby

shany Napsal: ------------------------------------------------------- > Znížením SL mimo plánu ste riziko nijak > nelimitovali, práve naopak. Každý takýto zásah je > neuváženým zvýšením rizika, pretože ste > neakceptovali svoj plán, čo ste nakoniec aj sám > priznal. Limitovať riziko je kľúčové, ale robí sa > to inak - bezprecedentným dodržiavaním funkčného > systému a nastavením ochranných pravidiel - SL, > limity pre obchodný účet a pod. Takéto zásahy si > budete môcť dovoliť až neskôr, keď perfektne > ovládnete celý proces. Ano, souhlasim. Clovek si hraje na experta kdyz poradne ani nechape cely mechanismus ktery hybe cenou, natoz aby mel dostatecne nakoukane grafy, coz je i muj pripad. Vlasnte to je jako zkouset ridit auto (= pozici) bez ridicaku a dostatku praktickych jizd, jde to dobre az do te doby nez dojde ke kolizi (= vyluxovany obchodni ucet) ;) Proc to tedy delam? No ze stejneho duvodu jako kazdy zacatecnik. Nedostatek discipliny a nevyspelost osobnosti tradera. Vypada to snadno, a presto je to tak "tezke". Jaka ironie ze tvuj dnesni prispevek mi dorazil do emailu presne pet vterin pote, co me trh vykopl na agresivne posunutem stop lossu z prvni pozice - viz screen. V druhem obchode jsem uz byl uspesnejsi, SL jsem dal prave zminenych 12 ticku a posouval az opravdu v rozumnem otevrenem zisku - [bold] podle planu [/bold] (tu)

21072

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vzhledem k probíhajícímu svátku "Den díkůvzdání" jsou dnes 22.11. a zítra 23.11. upraveny obchodní hodiny. Takže pozor, ať někteří kamikadze neskončí přes sobotu a neděli v otevřené pozici.
Jinak doporučení tyto dny neobchodovat, koupit krocana a užít si prodloužený víkend. :)

S pozdravem Richard

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to stranger: pekne obchody, moc pekne :)) mam dve otazky, jestli muzu :)

1. Jak casto upravujes S/R urovne, vidim, ze je mas jinak pro ranni a odpoledni seanci, delas to za pochodu nebo usa obed vyuzivas k prekresleni?

2. Copak to tam mas za indikatory? Je to vlastni tvorba? Nebo jsou to jen upravene verze nejakych znamych? Popr nejake verejne, o kterych nevim? :)

Predem diky za odpoved :)

S pozdravem Zbynek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...