Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

mira_k nic neje genialne, je to len nastavene pre mna na moje silne a slabe stranky.
Rozmyslal som nad prechodom na Es ale ked som ho testoval tak som zistil ze neje taky volatilny ako NQ. Co chcem povedat je ze sice v ES je 1 tick 12,50 ale tie pohyby su menej bodove ako v NQ. Rozdiel medzi nimi je ani nie 20 %, tj ked trh NQ urobi pohyb 600 USD tak ES urobi cca 750 USD, a to neje vela.

na DAX a ROPU sa chystam buduci rok ale chce to opat testovat a testovat a uprimne poviem asi tolko ze za 2 roky co som stravil pri tradingu cca 5 000 hodin som dost zanedbaval rodinu a svoje zaujmy takze minimalne rok sa chcem sustredit len na obchodovanie a svoju rodinu

Apropo skor ako prechod na novy trh intradenny zvazujem odtestovanie pozicneho obchodovania, kde by som urcitu cast kapitalu rozdelil napriklad do spominaneho dax alebo ropy. To ale este nemam odtestovane a teda zasa sme pri testovani, testovani a testovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

stranger a kedy chceš prejsť na full time trading? Pýtam sa len pre to, že navyšovať kontrakty až na xy je síce zaujímavé, ale pointa je, že to robíme pre to, aby nás to živilo. A ako si spomenul i keď len čiastkovo, tvoje výsledky mi prídu už zaujímavé na to, aby som nad takouto alternatívou uvažoval. Samozrejme, každý má iné nároky a očakávania, ale mal by si zasa viac času na rodinu i koníčky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

sorry stranger, myslel jsem ze jsi tu nekdy neco psal o vstupu na druhe strane wedge nez na kterou cekas pruraz, asi jsem to nejak popletl, tohle sice neni wedge ale zdalo se mi ze to je podobnej pripad a nejak se mi vybavilo to co jsi tu psal o vstupu na druhe strane kanalu nez kam cekas pruraz. Taky jsem byl docela dost unavenej kdyz jsem ten minulej prispevek psal (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit to bolo troska ine, sa ti to asi zlialo do kopy. Nic sa nedeje.
Inak dneska trh vytvara ukazkove pokracovacie patterny, ale tomu trhu sa nechce a nechce hore.
Potom sem hodim screen ako som to dnes videl plus obchody.

freeman11 som full time avsak kym som sa dopracoval tam kde som musel som dat tradingu hodne casu. nastastie mam chapavu a podporujucu zenu takze neni problem. Moja reakcia sa tykala len toho ze nebudem zatial prechadzat na ine trhy, nakolko si to vyzaduje testovanie a testovanie. Takze minimalne rok budem len obchodovat a kupovat zene pekny veci lebo si to zasluzi :)

Tak idem k trhom, som si trocha dovolil odskok nakolko ten trh nikam neide

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pripajama sa strangerovi, vstupovat na opacnej strane congenstion ci ineho pokracujuceho patternu je velmi vyhodne... Nakolko mozes chytit cely pohyb a dost menej riskovat.. zase Vstup breakout, s ktorym som sa aj ja stretol, bolo: 1 . cena sa hned otocila, proti mojmu SL 2. po nejakom pohybe urobila navrat na moje BE a pohla sa zase mojim smerom 3. cena tak vystrelila ze som ani nestihol vstupit, alebo s velkym slippage preto som hladal strategiu , kde by sa mi to tak casto nestavalo, ako je taky styl obchodovania, co stranger popisoval vyhody : 1. maly risk 2. moznost chytit pohyb pred breakoutom 3.cize vysoke RRR dnes som prisiel na trh troska neskor, ale na zaznacenom obrazku to co som videl ja: + moje obchody, paper Celkovo cely sa zatial niesol vysokym rastovym sentimentom, A/D Issue bolo v obrovskych pozitivnych cislach 9pravy obrazok v strede a nyse tick malo pozitivne naladenie.. preto spekulacie len na long. biele bodky su vstup long, ruzove vystup 1 obchod. ked som prisiel , cena uz bola odrazena od high(1), pockal som si na korekciu 2 bol som netrpezlivy, vstup na spodku maleho zahustenia v bielom stvorci - SL 3. az tu bol ten spravny vstup, odraz od supportu, cena nemala silu, exit na low na ruzovrho stvorvaca celkovo potencial dobry... pri Break out strategii: napr vstup na preraz 3U, by sme bol vyhodeny na BE ospravedlnujem sa za obrazok, obchody su zakreslene rucne, nakolko neobchodujem z grafu ale cez platformu brokera Juraj

21033

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zero999 presne ako pises dneska breakovanie pokracovasich patternov vymetalo SL jedna radost. Tiez som tak rozmyslal, keby som tuna vstupil break tak by som bol vymeteny. Ja vstupujem break jedine na prvom zastaveni po tom co sa rozbehuje novy trend K tomu mi len sluzi strategia break ked nestihnem vstupit na high a low noveho trendu tak mam este jednu sancu ked sa momentum rozbehne a vznikne zastavenie , ciz prva korekcia alebo vlajka ci pennats, tak tento druh breaku sa mi oplati pretoze vo vysokej pravdepodobnosti trh bude pokracovat dalej svojim momentom noveho trendu. Nevyhoda vstupovania breaku ked uz cena je nejaky ten kusisko dalej povazujem v tom ze cim je trh dalej v ramci trendu tym je volatilita teda aktivita pokojnejsia a ludia uzatvaraju pozicie a vyberaju zisky co znamena ze cena podskakuje o kusisko proti trendu a vytvara korekciu a niekedy je ta kroekcia dost vyrazna takze by pri kazdom breaku som bol vymeteny SLosom. K obchodnemu pocinaniu. Dneska sa ukazala nadherna sila pokracovacich patternov (pozor nemyslim ich obchodovanie) ale myslim pokoj a klud pri drzani potencialnej pozicie smerom long. Co nebol dneska moj pripad. Takze ja dneska 1 obchod Vstup vyborny skvele nacasovanie skoro na tick presne chyteny swing, preco to ale skoncilo BE? Nuz o 16:00 bola vyhlasovana cervena sprava tak som presunul SL na Be, bez ohladu na to ze bola cena len cca 6 tickov v profite. (pravidla su pravidla) Obchod som otvoril jedine preto lebo som spekuloval ze kym pride vyhlasovanie fundamentu tak ja uz budem davno dalej a bude bezpecne presunut SL na BE+1, zial cena ho vymietla a potom isla mojim smerom. TUna by som chcel poukazat na vykreslenie pravoplatneho pokracovacieho patternu Wedge kde by som niekde v urovni 16:15 na cene 2562,75 dal reverznu poziciu a viezol sa celym LONG pohybom. Cely obchodny retazec bol ale naruseny vyhodenim z BE takze som ostal bokom, break mi pravidla neumoznovali pretoze sa nejednalo o prvu korekciu v ramci noveho trendu..

21034

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:
Ja si myslim, ze ti tam chyba este nieco pre lepsie stanovenie vstupu. Na tom prvom mas napr. zakreslenu TL a ak by si pockal na priblizenie trhu k nej (pripadne k EMA), tak by si chytil pekny pohyb do longu. Takto mi to pride ako metoda pokus-omyl vstupit na SR urovni a dufat v razantny odraz, ked to ale nemas este niecim podchytene, tak potom radsej rychlo posuvas na BE. K tomu druhemu vstupu - nepride mi to prerazenie ako jednoznacne, nejaky tick dva pod TL je v ramci bezne, ja preto radsej cakam na prerazenie a korekciu a az potom vstupujem.
Neber to zle, len ma to napadlo pri pohlade na tvoj graf.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...