Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Dik za inspiraci stranger, jinak ta equity napravo snad je poskladana ze samych profitu? :) Je tam sotva zretelne ze by sla nekdy dolu, spis to vypada ze jde jen nahoru a do strany - good job.
Ja se hodlam ted soustredit prave na cenove patterny jako flag, congestion, 3U a podobne. Muzes jeste upresnit jestli tyhle formace hledas primo na obchodovanem TF nebo na vyssim, a potom na obchodovanem TF jen casujes vstupy? Ja bych to videl spis tak ze na cemkoliv mensim nez 5min TF nema moc cenu nejake patterny hledat, spis jen vstupy az pote co se pattern vykresli na vyssim TF (5min nebo vice). Ale jestli to nekdo vidi jinak, nevahejte se podelit o svoje poznatky, nejlepe se screenshotama :) (tu)

P.S. Mam na mysli patterny PA (tedy price action), takove ty klasiky typu flag, jinak indikatory maji sve patterny urcite na libovolnem timeframe, jen se musi pak zas podle vyssiho TF filtrovat jinym zpusobem (S/R zony apod.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

detroit 3 straty tam boli 3ks

Inak mne patterny funguju na 3 min grafe ktory obchodujem. Je samozrejme ze z pohladu buduceho vyvoja ma najvecsiu vahu vyssi TF ako 60 ci 240 min. Ale nerozumiem preco si kazdy mysli ze na 3 min grafoch nemaju patterny taku silnu vahu. Pre intradenneho obchodnika maju. Dokonda som jeden cas uspesne obchodoval na 3 min grafe aj zakladne CS formacie a mali taktiez silnu vahu. (Kazdy ale hovori ze silne su len na vyssich TF) co je blbost.

K tvojej otazke zaznacil som si patterny aj na vyssich tzv anylityckych TF 60 a 240 min. to su ale len ako mozne potencialne odrazy. Ale v prvom rade obchodujem na 3 min grafe a tam maju pre mna rovnaku vahu, na zakalde 3 min sa rozhdoujem ci do obchodu vstupym ale vysi tf mi dava prehlad kde by sa mohla cena cca otocit. (rovnako SR urovne zaznacujem na 60 a 240 min grafe, na 3 min grafe nie.

Mimochodom aky je to pattern 3U este som o nom nepocul a taktiez congestion sam o sebe neje pattern (teda myslim)



Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, curyff myslel ty okénka která se ti vykreslí vždy po uskutečněném obchodu. To mě příde taky velice dobrá pomůcka pro okamžitý přehled, tak pokud se do dá nják stáhnout a přidat do ninjy tak bys to mohl někam uploudnout :),

S/R zony mě také příjdou jako jedny z nejdůležitějších pro obchodování, jen moc nechápu že spousta traderů má prostory S/R zon a prostory bez S/R zon v poměru 50 na 50 procent či více S/R.... Samozřejmě je to ale můj subjektivní názor

já se snažím aby S/R zony byli nejužší co to jde ale aby obsahovaly duležíté H a L, když se na to tak koukám tak mám poměr 75 prostoru ku 25 S/R zony...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

aldamild ahaaaa uz rozumiem :) to je jednoducho ruler, v nastrojoch ho najdete v ninji tam kde mas rozne horizontalne linky, fibonaci a td. cize po kliknuti na tu ceruzku v okne a hned tretia polozka z hora. RULER

Takze ak chces merat pripadny zisk ci stratu v cenovom grafe, ci rozpetie tak klikni na cenovu usecku a ked sa ti ukazu take kocky (ako ze je oznacene) tak natiahnes ruler

Osobne tento nastorj pouzivam len na finalnych grafoch kde si zaznaceim zisk ci stratu takymto sposobom, cize od bodu vstupu po vystup. aby som pripadne nemusel hladat stav obchodu v denniku alebo nejako od oka vypocitavat hodnoty
(ine vyuzitie nevidim)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pattern 3U je trojuhelnik, takovy zuzujici se zahusteni, ktery vetsinou predznamenava pokracovani trendu, nevim ted presne jak se to lisi od vlajek, ale je to klasika o ktery pise mimo jine Elder, nebo zde:

www.investopedia.com/articles/technical/03/091003.asp#axzz2CasNTLj3

Ohledne congestion, no zalezi od tradera jestli si z toho dokaze nadefinovat pattern nebo ne, kazdy ma svuj styl, tohle je vlastne totez co konsolidace ktery Petr popisoval v nedavnem clanku, a ma mnoho ruznych podob. Nejvetsi vyhodou je ze vetsinou pod / nad congestion ceka kopa prikazu, takze se clovek muze rychle dostat ze vstupni ceny o kus dal, posunout na B/E a pak uz ridit pozici s klidem v dusi ;-) Jen se to musi umet, coz zatim neni muj pripad, LOL

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit congestion je potom chvilkove zastavenie trendu? cize potom to je flag, rectangle, triangel, ci dokonca wedges a este pennants (pennants to su tie male trojuholniky ktore myslis 3U. Inak na tej stranke som nenasiel ziadnu ukazku 3U a hladal som to aj na googli a tiez som to nenasiel. Posielam v prilohe vsetky pokracovacie patterny co poznam a ktore obchodujem (a musim podotknut ze velmi uspesne) - sa neviem dockat kedy ich zajtra nasadim.

21019

21020

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Stranger,
obchoduji na SOL traderu od Strikera.U svickovych neni problem ale u OHLC to zmenit nejde taky jsem na to cumel jak pero z gauce:-).Ale myslim ze se pro to reseni najde jen to bude chtit trochu badat a snad si to nejak naprogramu...ale je fakt ze to je prace navic a zbytecna.
Jinak diky za tve prispevky budu se muset na PA formace taky vice zamerit.Ted si celkove upravuji OP takze to bude taky dobre na to mrknout.Driv jsem to po ocku sledoval, ale asi jsem nato nemel moc vycvycene oko.Cas to zmenit:-).

Tak at se nam vsem zitra dari:-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Congestion v mem slovniku odpovida priblizne tomu co mas na tom screenu jako rectangle, spis takove vodorovne zahusteni, ale nemusi nutne znamenat pokracovani trendu, ono vlastne congestion je takova S/R zona kde se rozhoduje o dalsim smeru trendu, pokud se teda jedna o ten rectangle. Kazdy ma svoji terminologii, u me je congestion totez co konsolidace, zahusteni, nebo vlastne jinymy slovy chop.

3U asi nenajdes na google, to je proste takova zkratka ceskeho slova trojuhelnik, tedy 3Uhelnik, jasne? :) V tom screenu to mas jako triangle, ja mam nejradsi ty s vodorovnou hranou, lepe se hledaji a davaji mi vetsi logiku, ale celkove v tom jeste plavu, PA jsem se rozhodl ucit teprve pred par mesici, kdyz me prestaly bavit indikatory ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo jo, tyhlety "pokračovací patterny" mám moc rád, raději než indikátory. Mimochodem, to, co Ross nazývá "Ross hook", je v podstatě "flag".

Viděl bych dva klíče k jejich úspěšnému obchodování:
1. Musí se objevit v silném trendu (nebo po výrazném breakoutu).
2. Obchodovat je třeba až moment, kdy cena tyto patterny opouští, samozřejmě do směru trendu.

Čím víc se cena v těchto patternech "zahustí", tím líp. Jednak lze očekávat volatilní průlom a jednak se lépe umisťuje SL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit 3u ako troj-u(holnik) - to sa mi paci :D to si ma dostal. Ja som si myslel ze sa bavime o nejakom oficialnom patterne, takze mozem sa ja pretrhnut aby som to na googli nasiel (tu). Ten rectangle je pokracovaci pattern cize vecsinou je v oblasti kde prebieha trend, tak ako vsetky co su tu. Len zasa chce to aj dobre oko toto vsetko objavovat na 3 min grafe ktory ja napriklad obchodujem. Ale musim sa priznat ze nerobi mi to problem, velmi rychlo som sa to naucil a osvojil som si to. Ani sa necudujem nakolko mam trading uz od zaciatku postaveny na silnom vizualnom vnimani, kedze je to moja silna stranka z byvaleho biznisu. tom_swing Ked sami nepodari nastupit ako protitrendovemu obchodnikovy hned na high low swingu / noveho trendu, tak tieto pokracovacie patterny mam rad ked sa objavia hned po tzv pociatocnom momente. V ramci vstupov ale nevstupujem breakoutom ale skor to robim agresivnejsim sposobom. Vid screen dna co som prave dotestoval (v ramci celeho vikendu testujem nahodne dni v replayi aby som si nacvicil pracu s patternami) a tuna je podobna situacia co som popisoval vyssie

21021

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No zas tolik riskantni to nebylo, spis bych rekl ze bylo docela chytry, a zaroven velky stesti ze to vyslo. Ono clovek mohl tezko tusit pri vstupu na horni hrane ze se tam cena uz nevrati, taky se to mohlo v ty vlajce placat jeste pul hodiny nahoru dolu a pak teprv vyrazit na jih :) Myslim ze stranger psal drive ze ma tuto taktiku, vstupovat do shortu na horni hrane kanalu (vlajky apod.), protoze pak clovek je v zisku jeste nez k tomu prurazu dojde. Samozrejme to vyjit nemusi, a pak skonci predpokladam na B/E, a zkousi to znova. Coz ale chce fakt vytrenovanou psychiku, ja osobne po uzavreni jakykoliv pozice jsem neschopnej dalsi otevrit minimalne nekolik minut ;)
Jinak mala technicka poznamka - podle vizualni definice vlajky co jsi postnul o par hodin drive, by tohle vlajka nebyla, jelikoz ma vodorovne hrany, coz je pak rectangle, zatimco vlajka to vali do sikma: www.financnik.cz/forum/file.php?7,file=21906 (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger: Nakreslil som do tvojho screenu ako by som asi vstupoval ja. Fungujem na 2min. TF a nie 3min ako ty, takze by to vyzeralo samozrejme realne inak, ale princip tam je vidiet. Cize prerazenie TL (červená) a vstup az pod formaciou (congestion). Ak by som tam mal SR zakreslene ako ty, tak by som short urcite nesiel (proti tej SR na 2732-2733).

21022

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_swing nepovedal som riskantny povedal som agresivny. pre mna agresivnejsi vstup znamena menej riskantny, pretoze vstup je v logickej zone s logickym nacasovanim a trh ma volnost dychat. takz neznamena to ze agresivny = riskantny, naopak...

detroit to si teraz zabil :) taky styil obchdovania ako si popisal urcite nemam

Peter_M i 99% istotou som spekuloval na tym ze tato sr uroven cenu nezastavi, takze nebola pre mna dolezita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...