Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

PPavell SL mam 80 USD na 1 kontrakt cize 4 body. (50 USD cize 2,5 boda sa mi zdalo malo) cize nechavam trhu volnost dychat ako sa hovori :) tak mi to vychadzalo uz pri testoch ovela lepsie ako s mensim SL.

Co sa tyka poctu kontraktov tak tak daleko este niesom aby som obchodoval 40 kontraktov. pohybujem sa na takej 20ciatke + / -
Vstup ako prvy ked planujem pri odraze od Wedge co povazujem za skvely casovaci nastroj, tak je to vecinou limit. tam sa da pekne umiestnit limitny prikaz pretoze presne viem kde ocakavam ze cena dojde
Reverzne pozicie su ale za market a preto dochadza k slippage 1 tick. Aj ked nenazval by som to slippage skor sa jedna o to ze tam kde zvyknem davat reverznu poziciu zvyknu nebyt vela prikazov na opacnu stranu a preto pri markete sa prikaz vyplni na dvoch cenach aby bola naplnena objednavka * pocet kontraktov.

Predpokladam (este som to netestoval) ze ked budem obchodovat 100 kontraktov tak dojde k naplneniu asi na viacerich cenach ako len na dvoch, To musim skusit - to si ale este pockam kym sa dostanem na 100 kontraktov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44, zkusim odpovedet za strangera, myslim ze rucne zavira longy a otevre nove shorty, pripadne se da udelat revers na jedno kliknuti tusim, ale nezda se mi co pises o tom ze by clovek pokracoval v otevrenem zisku / ztrate, to je vlaste to co se deje s pozici bez toho aniz bys do platformy klikal. Aspon tak jsem to pochopil z toho co pises.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak dnesok sa niesol v duchu "WOW co to do prdele je?" (na zaciatku podotykam ze uz neobchodujem lebo cakame navstevu) K dnesnemu obchodu, skusal som strategiu na ktorej pracujem uz par tyzdnov ktora by mi mala pomoct nastupit do uz rozbehnuteho pohybu, pracovny nazov AGG-BREAK (aggressively break - preklad. agresivne prelomenie ) - to je doplnkova strategia k protitrendovej AGG-AG (aggressively against - preklad. agresivne proti) ... nechajme moju anglictinu, ani neviem ci som to napisal spravne. Taze takto skusal som dneska tuto strategiu, avsak vstupil som trocha skor ako som mal, vstup mal byt realizovany az 1 tick pod low toho pinbaru zeleneho. (este to musim doladit a hlavne sa to naucit dodrziavat plan) Aj napriek tejto chybycke som zacal inkasovat pekny pohyb ktory prinasal slusne bodiky, avsak potom sa stalo nieco necakane a trh isiel prudko proti mne, 2x som skontroloval ci som nedostal protitrrendovy signal a zistil som ako tak isla cena proti mne ze dostal som ale len asi asi zo splnenych podmienok cca na 50%, takze som to nebral. takze obchod skoncil BE+1 (zamrzelo ale nevadilo) lebo OP bol dodrzany. Zaroven co chcem ale podotknut ze som sa aj nieco dneska nove naucil (to je zaujimave ked si clovek mysli ze uz nema co sa naucit tak pride taka "rana" ktora ho nauci nieco nove) Takze za prve samozrejme som nemohol vediet ze sa takto trh otoci, a najme ked tam neboli splnene pravidla pre reverznu poziciu, AVSAK co som sa naucil je davat pozor na fundamenty, pretoze o 16:00 bol vyhlaseny report cerveny a hned 16:03 isla cena proti mne. (Ponaucenie je v tom ze ak by som to bol vedel ze sa vyhlasuje report a cerveny (ze zasa nejaky ujo bude rozpravat) tak by som zobral aj tie pravidla pre reverznu poziciu aj ked boli splnene len z 50%. Ovsem myslel som si aky som frajer ze nepotrebujem sledovat kedy sa konaju reporty, takze to tak dopadlo. Mohol som to ovplyvnit (nie kam cena pojde ale vysledok) Takze ponaucenie je minimalne si zapisal alebo zaznacit kedy sa kona report cerveny a obvzlast tie kde nejaky ujovia rozpravaju. Hodnotenie: V ramci OP spokojny a hodnotim velmi kladne ze som dostal po hube a uvedomil som si ze pocas vyhlasovania reportov aj malicky naznak zmeny trendu je lepsi ako sledovat ako sa pozicia niekolko desiatok bodov straca na BE. (to radsej inkasovat plny SL pri reverznej pozicii (a aj tak by mi ostalo hodne) ako kukat na to ako to ide na BE)

20995

Link to comment
Sdílet pomocí služby

DaveF, diky moc. Uz je mi to jasnejsi a mimochodem, trading naked znam, studoval jsem ho drive v casech kdy me bral Woodie. [bold]dnesni obchody [/bold] Jelikoz se mi nedari hledat IM divergence (alespon ne v cetnosti kterou bych si pral), soustredim se vice na obchodovani congestion, tedy jakesi breakouty. Proto davam screeny do tohoto vlakna, navic IMA vlakno bylo zrusene a udajne sjednocene s VIP vlaknem k e-mini II. Prisel mi e-mail od admina, ze mam pristup do nej povoleny, ale nejak me to tam stale nechce pustit :) Michale, jak to s tim vlaknem tedy je? Prikladam screeny, komentar je primo v nich (coz mimochodem vsem vrele doporucuju, je to podstatne praktictejsi pro pozdejsi studium minulych obchodu nez psat si poznamky nekde mimo).

20997

20998

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je ale nahodicka, stranger, ja dnes uplne zapomel zkontrolovat kalendar taktez. A pritom si to kazdy den prochazim pred seanci a kreslim si vertikalni cary do grafu v budoucnu kde budou cervene a oranzove reporty. Dnes jsem tohle tedy nejak nezvladl, pritom mam jasny "ranni" checklist, ukony ktere kazde rano delam pravidelne, vcetne kontroly kalendare. Tez vrele doporucuji takovy checklist pro kazdeho tradera, jeden pro pripravu na seanci - pred open, a dalsi checklist na otevreni kazde pozice... alespon me to pomaha k discipline. Bohuzel dnes ani toto nepomohlo, jelikoz jsem si checklist vubec neotevrel - dalsi znamka toho ze me cekaji jeste mesice ci roky na paperu... :(

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit checklist mam v hlave a spolahlivo funguje, ja som vlastne report nezabudol zaznacit ja som ho nezaznacoval uz mesiace co je myslim si chyba. Musim si prejst vsetky obchody a popozerat ci neboli sposobene niektore straty aj tym ze bola vyhlasena fundamentalna sprava, tj napriklad ze trh mi dal znaky otocenia otocil som poziciu ale cena nakoniec sa neotocila ale pokracovala (ci to nebolo znakom vyhlasovania reportov) To sa dozviem ked si to prejdem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Moj dnesny obchod: Dobry signal, ale zly vystup. Odignorovanie SR urovne, kde som mal umiestnit PT. Takze nakoniec BE (malo byť BE+1, ale bol tam sklz 1 tick). K tomu bonus - zabudnuty aktivny prikaz - nastastie som prisiel vcas, ale mohlo to skoncit horsie. Je to SIM, moje prve vstupy LIVE dopadli zle, takze minimalne dokonca roka len paper.

21001

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim,
jen to zkousim nema nekdo Easylanguage kod pro EMA Ribbon?
Predem dekuji pokud to sem date.Kod co jsem sehnal funguje ale jen do te miry ze po zapnuti indikatoru se mi vsechny EMY slijou do jedne..na historickym grafu ok ale na novem to nefunguje.Tak pokud nekdo pomuze s kodem treba bude fungovat.
Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja som tiez kedysi nepouzival SR urovne, resp aby som povedal pravdu tak pouzival ale len akesi ciarky (co je blbost) Od kedy som zacal zakreslovat SR urovne tak ako sa maju sa moj trading presunul na uplne inaksiu uroven.
Ak vylucime ovplyvnenie rozhodnutia obchodnikov v ramci nejakeho silneho reportu, tak neexistuje iny dovod preco by cena nemohla dorazit k dobre a spravnej vyznacenej sr urovni. To mi aj dovoluje byt pri drzani pozicie aj niekolko hodinovej uplne v pohode.
Nic nefunguje tak dobre ako prave spravne urcene SR urovne.
A myslim si ze aj keby vsetko prestalo fungovat tak SR urovne tu budu vzdy a vzdy budu fungovat v tradingu.
A sice nie len v tradingu ale aj v beznom zivote, vsetci mame akesi cenove mantinely pod ktore uz niesme ochotny ist a ktore naopak sme ochotny prekonat

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...