Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

E-Mini NASDAQ


Jakub

Doporučené příspěvky

Taraka: můj systém je založený dokonce na průrazu high/low předchozího dne! A já myslím, že to logiku má, když má trh sílu prorazit, často má sílu i pokračovat v trendu. Mám akorát problém s nízkým počtem obchodů (průměr tak 5 měsíčně) a z toho vyplývající možné dlouhé období, kdy jde equity do strany nebo mírně dolů. Odstranit tento problém chci právě přidáním protitrendového systému založeném zase na pohybech u HOpD/LOpD, ale na tom zatím jen pracuji. Jak píšeš, napádů mam na X stránek, "jen" to pořádně otestovat :D Stranger: super že tu zase přispíváš, když jsem ještě nejel live, často jsem si kopíroval do poznámek tvoje cenné myšlenky! Snad ti to nevadí :o Ačkoliv jsem se rozhodl zatím pro přístup velice mechanický. Jinak k těm dřívějším reakcím - je to edge dělat věci jinak než dav, který bude mít vždycky svou pravdu, s tim se musíš smířit ;) Do teď jsem sem občas dával jen ziskové obchody, dnes přidám včerejší, aby bylo vidět, že nejsem jasnovidec a ztráty tam taky mám (včera navíc okořeněno parádními skluzy).

23703

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,1k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Braker: když jse systém budoval rozhodoval jsem se, jestli pouziju extremy dnesniho nebo predchoziho dne, nakonec diky o neco jednodussimu vnimani jsem si vybral prave jen dnesni den, ale jak rikas, nejaka logika za tim je, jen je treba tomu prizpusobit ostatni okolnosti... prave dlouha "hlucha obdobi" trendoveho systemu me donutila zaradit protitrendovy pattern, ktery vydelava v situacich, kdy bych moc obchodu do trendu nemel, nebo dokonce obchody do trendu by byly, ale jsou ztratove :) pekne se to doplnuje... obcas prijde obdobi kdy nefunguje ani jedno, ale i to je treba prijmout s pokorou a neni-li to nic, co by se uz nestalo treba v backtestu, pokracovat dal :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Braker: minuly mesic jsem mel 54 obchodu, z toho 29 do trendu a zbytek protitrendové obchody. Urcite mas pravdu, ze HopD a LopD jsou zajimave S/R urovne, sleduju je, ale zatim nijak nezohlednuji, aktualne pracuju na tom, abych plan dodrzoval na maximum mechanicky :) a vic pravidel mi komplikuje situaci, ale casem az vse zmechanizuji jsou prave tyto urovne zajimavym mistem pro dalsi rozvoj systemu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, napisete mi, prosim, jaky mate prumerny zisk na 1 obchod? Pochopitelne v trhu NQ, nejlepe 3min TF. At delam, co delam, jsem v backtestu (v realu velmi podobne) vzdy maximalne okolo 20 USD na obchod (po odecteni komise).
Vstupuji pouze limitnim prikazem, takze slip na vstupu nedostavam, ale pri vystupu obcas nejaky dostanu a tim jsem pak temer na nule.
Diky, Study.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

study no to je dost malo, na zaklade akeho systemu alebo coho obchodujes? mas vobec nejaky system OP?
20 usd na 1 obchod primerne znamena len jedno, nemas v trhu ziadne Edge a takyto system by si mal budto upravit, alebo uplne vyhodit a vytvorit novy.
Ale je to samozrejme vsetko o prefderenciach, ak ti staci tych 20 usd tak prosim,

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger, diky za odezvu. 20 USD mi prave prijde velmi malo, ale porad se mi nedari zjistit, kde je vlastne zakopany pes. Napadaji me 2 mozne duvody -> bud si chodim pro prilis male profity nebo spatne rozeznavam obchodovane patterny a beru i ty s malym potencialem uspechu (cimz pochopitelne klesa prumerny zisk na obchod). Co se tyce OP, tak jsem po pocatecnich experimentech s ruznymi indikatory zustal u CCI, takova mutace Woodieho ZLR (nepouzivam ty barevne usecky na CCI). Prikladam sem screeny z OP ohledne vstupu a vystupu. Budu rad, pokud se na to mrknes a das mi k tomu nejaky feedback, diky. Study

23789

23790

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to study: 20 USD je vážně málo... zvlášť pokud chytáte slippage na výstupu vcelku pravidelně a občas uděláte i nějakou tu chybičku... nenapadlo vás udělat si MAE a MFE analýzu? Kdybyste totiž měl výstup na PT limitním příkazem a stále dělal těch 20 USD na obchod v průměru po komisích a nechytal tak slippage, tak by to mohl být alespoň nějaký základ něčeho... 20 USD na obchod vám při 50ti obchodech měsíčně udělá 1000 USD na kontrakt, ročně pak 12000 USD na kontrakt... s tím už se dá začít něco dělat... ale záleží jak máte systém postaven, kolik měsíců či let jeste natestoval, kolik máte v průměru obchodů na měsíc, kolik vás stojí měsíčně chyby, které uděláte při exekucích atd... mé první systémy měly taky kolem 20 USD na obchod, ale postupem času a s přibývajícími zkušenostmi najdete způsob, jak průměrný profit pomalu postupně navyšovat... (tu) teda pokud vydržíte a budete na tom průběžně pracovat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Study

Ja si myslim ze je to proste malym targetom, aj ked z toho co som vycital je max SL 2 body = 45 usd vratane komisii, PT je 5 bodov = 95 USD vratane komisii, to je sice RRR jemne nad 2, ale jednoducho ten PT je maly, tak nemozete cakat ze budete mat ave trade 100 USD... ja by som odporucal zacat testovat vystupy, co najviac, rozne kombinacie, napr vystup iba na 123 (tzn. na close druhej usecky ktora zavrie proti), ale iba po prerazeni HOD/LOD a teda vytvoreni noveho, alebo vystup na 2. 123 apod. A nezabudat na normalizaciu risku, kedze je SL variabilny, tak treba pocitat riskovane percento, a teda ak by bol 1 bod (pricom max 2 body), tak 2 kontrakty. Podla mna je 5 bodovy target na NQ naozaj malo, take ,,optimum,, je pre mna pre PT je okolo tych 7-8 bodov

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zacinam coraz viac pouzivat limitne prikazy a chcem sa opytat ako to je s limitnymi prikazmi co sa tyka poradia vyplnania?
Tzn ze ked dam limitny prikaz povedzme o hodinu skor ako ostatny bude moj limitny prikaz vyplneny okamzite ked sa najde opacna strana alebo nie?
Co urcuje poradie vyplnania limitnych prikazov?
Jeho zadanie do trhu z pohladu casu, alebo ine faktory??

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taraka:

Diky, kupodivu se mi tento mesic (2. mesic live) pomerne zdaril, udelal jsem 21 obchodu a "jen" 3 bych nebral/ridil jinak. Takze jsem v drobnem minusu (1. mesic jsem si "zaklikal" mnohem vice :)). Co se tyce slipu na vystupu, tam to nevidim tak tragicky, obcas 1 tick, obcas presne.
Ale uz vim, kudy se vydat za zvysenim avg trade - viz. DaveF

DaveF:
Myslim, ze jsi na to kapnul, stacilo se podivat zde na foru na ukazky obchodu a vidim, ze si chodite pro mnohem vetsi profity.
A ted kdyz jsem se podival zpetne, tak opravdu dost casto vystupuji s drobnym ziskem, ackoliv se trh prakticky vubec nepohl a nic nenasvedcuje otoceni trendu. Vymyslel jsem si tento vystup, protoze jsem drive nedokazal sledovat cenu, jak vylitne 4 body nahoru a zpatky na vstup. To se mi uz snad ted dari lepe, takze zapracuji na vystupech a uvidim, jak se zadari cerven. Diky za postrceni!

(Doufam, ze se nezlobite, ze vam tykam, ac jste mi oba v prispevcich vykali, prijde mi to tu na foru prirozenejsi.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...