Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Video tutoriál obchodování 1 – trading flipů, S/R úrovní a intermarket analýzy


Doporučené příspěvky

Dobrý den, děkuji Vám Petře za skvělý příspěvek. Zrovna bojuji s S/R úrovněmi a hodně mi tento článek pomohl. Chtěl bych se Vás ješte zeptat k té úkazce. Na trhu TF došlo k řesahu S/R úrovně. Jak na to pohlížíte? Bral by jste ho jako platný signál řekněme kdyby splňoval i další Vaše kritéria?

14519

14520

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 39
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

V rámci svojej learning curve, kde by kľudne šlo nejaké písmeno nahradiť iným a stále by to bolo celkom výstižné, som práve vo fáze, v ktorej sa venujem SR úrovniam. Za ideu zobrať ako jednu z úrovní open dňa, ďakujem.

Tu by ma zaujímal názor obchodníkov na IA - akú funkciu pre vás v samotnom obchodovaní plní? Myslím tým - v čom je pre vás rozdiel medzi obchodovaním flipov na jednom grafe a obchodovaním flipov s IA? Úloha IA je v tomto prípade filter obchodov?

Za prípadné odpovede vopred vďaka.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, kazdy videotutorial je skvely tutorial. Snazim sa podchytit kazde jedno slovo, preto ospravedlnte moj hlad po detailoch. Tiez mi neuslo ze sa tu ignoruje premarket, ktory je podla mna dolezity hlavne pre zaciatok obchodovania. Aby som to ale skratil a vyjadril svoju otazku co najvystiznejsie, nadviazem na wasabiho nado mnou. Je dobre ignorovat premarket? Je nieco podobne mozne urobit s useckou o polnoci namiesto casu ked sa otvara trh?

Dakujem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ZOLLINO Napsal:
-------------------------------------------------------
> Ahojte, kazdy videotutorial je skvely tutorial.
> Snazim sa podchytit kazde jedno slovo, preto
> ospravedlnte moj hlad po detailoch. Tiez mi neuslo
> ze sa tu ignoruje premarket, ktory je podla mna
> dolezity hlavne pre zaciatok obchodovania. Aby som
> to ale skratil a vyjadril svoju otazku co
> najvystiznejsie, nadviazem na wasabiho nado mnou.
> Je dobre ignorovat premarket? Je nieco podobne
> mozne urobit s useckou o polnoci namiesto casu ked
> sa otvara trh?
>
> Dakujem.


Myslím, že jsi úplně nepochopil, co bylo účelem článku/videa. Účelem bylo dle mého názoru to, aby se začátečník zaměřil pouze na jednu S/R a o tý se naučil co možná nejvíc. Většina lidí dělá na začátku tu velkou chybu, že si do grafu dá 25 S/R a pak se snaží vypozorovat chování všech 25 najednou. Pokud si tam dáš jen jednu a naučíš se jí obchodovat a cítit, pak můžeš přidat další - třeba právě ten premarket a tu se zase naučit.
Jakou S/R začneš je v celku jedno, pokud má ta S/R nějakou logiku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalf33
Flipy sice neobchoduji, ale DB/T, 2brev u flipů je ale situace podobná. Čekáte, až je Vámi obchodovaný trh u vyznačené Sr úrovně a vytvoří Vámi obchodovanou frmaci např. flip a poté s přihlédnutím k ostatním trhům, kde se nacházejí tzn. pokud ostatní trhy např. SR úrovně nedosáhli - nemají sílu již k ní dojít a taky se obracejí, danou situaci zobchodujete. Já ještě sleduji i na ostatních trzích zda mají kam jít, kde se nachází atd.
Jiní obchodníci obchodují formaci i když tvoří flip i ostatní trhy a jen SR nesmí prorazit. Je to pouze o Vašich pravidlech, jak si je nastavíte.
Když to zjednoduším tak IA plní funkci filtru zda obchod vzít, nebo ne. Dalším velmi dobrým filtrem je RRR.
Pokud budete chtít můžu přiložit dnešní graf s obchody, které jsem udělal, pro lepší názornost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

mám otázku a omlouvám se, pokud tu už někde v jiném fóru zazněla odpověď, ale ještě jsem na ni nenarazil.

Co způsobuje tak silnou korelaci mezi zmíněnými trhy? Jakto, že se většina úseček tak podobá, včetně relativní velikosti,
směru, reakcí na S/R apod.?

Pokud teoreticky jeden obchodník může změnit směr trhu a my tu máme 4 konkrétní akciové trhy s akc. indexy,
jakto, že se tak podobají?

Je tolik obchodníků, kteří obchodují všechny tyto trhy naráz a udávají nějaký základní směr?

Přemýšlím co je to, co dává obchodníkovi IM analýzy logickou výhodu, samozřejmě kromě jakéhokoli nakoukaného
a natestovaného edge. Jestli je za pohyby na všech konkr. 4 trzích zodpovědná nějaká síla, nebo je to prostě náhoda
a edge čistě nakoukaný.

Snad je to srozumitelné.

Díky za odpověď
Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...