Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

jsem ve fázi backtestování trhu FESX, chtěl bych se zeptat pokročilejších obchodníků, zda je v trhu nutné počítat a započítávat do backtestu případné slipy v plnění.

Vím, že je to jeden z nejlikvidnějších trhů, tak by mě to zajímalo jen ze zajímavosti...

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Sejna:

market ordery obecně svádí ke slipování, záleží, jak plánujete vstupovat a vystupovat..pokud např. vstup market, výstup limit, tak určitě není na škodu si třeba jeden tick celkově na obchod do backtestu započíst..není to nic, co by mělo systém nějak prudce ovlivnit a čím více si to "ztížíte" v backtestu, tím lépe to pak může vypadat naživo..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Sejna:
tak zrovna u FESXbych se nebál vstupovat STP LMT, to je tak pomalý trh, že vás to prostě někdy zákonitě vyplní. To by musela nastat panika, aby FESX nabral trochu momentum :)

co se týká backtestu, tak si kvůli slipům můžete výsledky mírně znehodnotit (o pár procent, to je jedno), klíčová je vaše psychika, mnohem horsi nez slipy je vase psychika, tam bych se nebál velmi radikálního znehodnocení :) podle toho jak jste zkušený a jak vám sedí váš obchodní styl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 8 months later...
  • 2 týdny později...

dnesni dax nabidl pro me systemy 2 vstupy - prvni byl na hodnote 8401 long a PT byl na 8417, vystoupil jsem na vsech kontraktech s pozitivnim slipem na 8418

druhy vstup byl na hodnote 8383 short v 9,45 bez exekuce

Follower obchodujete zive nebo demo? Na daxu /ale i na CL/ je to jeste vetsi rozdil hlavne co se tyka emoci nez treba na TF
muzete dosahovat velice lakave vysledky na demu ale na live je to jina kava

TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...
  • 2 týdny později...

Peter0508
roll over som nenasil. Skor last trading date (TERMINATION OF TRADING).
Viacere zdroje to definuju takto:
Last trading day: Two business days prior to the business day on or after 10th calendar day of the contract month.
Cize vzdy si pozries kalendar za kontraktny mesiac. Ak 10. den pripadne na exchange day (taky kde sa obchoduje) tak last trading day je 2 dni pred nim. Ak je v 10. den volno alebo sa pre nejaky dovod neobchoduje tak je to 2 dni dozadu od nasledujuceho exchange day. Inac eurex calendar je priamo na ich stranke: www.eurexchange.com/exchange-en/trading/trading-calendar/

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

všechny zdravím, také dopoledne obchoduji evropské trhy a mám na zkušenější v těchto trzích dotaz :) Denní graf si nastavujete jen z daného dne, nebo i s předchozím? Má to veliký vliv na vyhodnocení vstupů. Já si načítám data i předchozího dne. Dnes jsem si pro zajímavost po jednom ztrátovém obchodu načetla graf jen s daty daného dne a v době kdy jsem vstoupila, bych podle něj zůstala mimo. Naopak o hodinu a půl později jsem zůstala mimo a podle původního grafu jsem měla pěkný signál nadevší pochybnost. :) Podle grafů v diskuzi to vypadá, že většina využívá předchozí den, ale zajímal by mě váš názor a zda jste se vůbec na to takto koukali, protože mě to napadlo úplnou náhodou. :) pro náhled přikládám obrázky

26089

26090

26091

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to:kertinozka

letos jsem jel backup na FDAX od 9 do 11 hod., celkem to bylo 68 obchodů, v nastavení pouze aktuálního dne. Pak jsem vzal to samé včetně předchozího dne. Druhá varianta mi zlepšila výsledky o cca 1/3. Zlepšení nevycházelo z navýšení úspěšných obchodů, ty zůstaly prakticky stejné, ale velmi silně se vyfiltrovaly neúspěšné trejdy (ztráty) - prostě bych je vůbec nevzal.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...