Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

EUREX - Euro trhy FESX, FDAX II


Doporučené příspěvky

branigan : na FESX beru osobne signaly nejdrive po 9-9.30h do te doby se tam mele jeste spousta prikazu z minuleho dne coz zavani rychlym stopem nebo slipem.

K tomu druhemu vstupu souhlasim s Pavlem, posun na BE uz po 5 ticich je hodne malo, z meho backtestu na FESX mi vyslo jako minimum dvounasobek ST posun na BE+1, pricemz ST 5 je opravdu minimum, mnohem casteji je to 7-10. Navic ST 5 a PT 9 ? to neni RRR ani 1:2 ? Asi bych to znovu zbacktestoval a prehodnotil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 288
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

branigan: jj FESX je pohoda. Když si na to uděláš systém a bude ti sedět i paperu a live, můžeš to obchodovat dlooouho. Letmo jsem si porovnal ty dva trhy a např. od 8.7.2011 (7h) do 12.7. (9h) udělal FGBL cca 5000 EUR, ale FESX jen 2600 EUR, což je prakticky dvojnásobek. Přitom poměr volatility je pouze 1,5x. A tak je to obvykle i jindy. Takže z pohledu potenciálu je lepší asi FGBL. Stopky na FGBL mi vychází průměr okolo 80 babek...

dawes1: mě taky vycházel dlouhodobě AVG ST okolo 5 na FESX. Ono je samo rozdíl jestli jedeš 3m nebo 15m TF

Link to comment
Sdílet pomocí služby

branigan:

V 9:00 se otevírá trh a +- 15 minut je tam pěkná divočina. Obvykle se obchoduje velký objem obchodů, poziční obchodníci uzavírají a otevírají pozice. Klidně obchoduj v premarketu, ale držet pozici přes 9:00 je podle mého skromného názoru riskantní.

SL 5 tick a PT 9 tick je v pohodě. Já na FESX obchoduji se SL 4 tick a PT 9 tick. Ale zbytečně se nezaklínej RRR. RRR nemusí být nejdůležitější faktor systému. Někomu více vyhovuje větší RRR a nižší winrate, pro jiného je zas důležitější velký winrate s RRR třeba 1:1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Architekt: ohledne toho RRR velky souhlas!

Ja jsem kuprikladu dle zdejsich rad nejdrive backtestoval a paperoval system s velkym RRR, ale win% kolem 50% delalo s moji psychikou dost nepekne kousky a uz na demu jsem mel problem ustat vetsi radu ztrat. Pak jsem presel na trochu jiny trade management, takze mam variabilni RRR - od 0,5 (!!) az po 2,5 (prumerne 1,5), ale velke win% a obchoduje se mi i live velmi pohodlne po psychicke strance.

Nakonec to je (jako vzdy) o tom, vyzkouset si ruzne pristupy a zakotvit u toho, ktery ti nejlepe sedi - ne u toho, ktery nekdo propaguje, nebo ktery ti podle backtestu dava nejlepsi vysledky. Pokud takovy system nedokazes live obchodovat, pak je k nicemu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas: mam na to pravidla - pouzivam taktiku od Joe Rosse. Vzdy vstupuju se 2 kontrakty, ktere maji ruzne profit targety. Prvni target (obvykle dost blizko vstupu) mi slouzi k pokryti nakladu (komise, platforma, atd..) a malemu zisku a druhy k vetsim ziskum - samozrejme pokud se ukaze, ze muj vstup byl spravny. Jakmile je tedy zasazen muj prvni target, u druheho kontraktu posouvam SL na break even a v tento moment uz jsem uplne klidny - bud bude zaszen muj druhy target a ja budu mit velky zisk, nebo me vyhodi na BE a ja budu mit maly zisk :)
Pokud jde trh od zacatku proti me, budu mit samozrejme dvojnasobnou ztratu, s tim je treba pocitat, ale diky vysokemu win% se mi to stava malokdy.
Krome toho pouzivam i trailing stop, abych i na druhem kontraktu neco vydelal, i kdyz nedojde az k PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomas 262 : mas pravdu na TF zalezi, ja pouzivam 3min TF na FESX a ST7 mi vysel jako zlaty stred.

Architekt : trefil jsi to uplne presne snazim se chodit pro vetsi profity nejmene pri RRR 1:2/3 pri nizsim %winrate.
celkove vydelam vic ikdyz equity nevypada zase tak pekne ;o)

Ickis : zajimalo by me jaky pouzivas ST a PT na FESX a jestli pouzivas stejny "sniper" system obchodovani jako na
FGBL? diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dawes: FESX neobchoduji, z evropskych trhu jen FGBL. Co jsem ale pred necelym rokem testoval, tak SL jsem pouzival 5 ticku. I kdyz myslim, ze v soucasnosti je vetsi volatilita, takze mozna tech 5 by bylo malo. Ohledne PT je to tezsi: v dobe, kdy jsem jel FESX jsem je daval do logickych urovni (pred silnejsi SR) s RRR kolem 1:3-4, nemel jsem pevne PT.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Artepa > zdravim, co te vedlo obchodovat tak ''dravy'' trh jako je FDAX ??? popr jak dlouho uz FDAX obchodujes?

podle vseho obchodujes upravenou verzi Finwinu, ja Finwin neobchoduju dle backtestu mi daval prilis falesnych signalu ke vstupum [ samozdreme nechci te od nej odrazovat ] kazdemu sedi neco jineho ... :)

Muzes prosim trochu vic okomentovat tve screny a co te vedlo k tem vstupum? diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...