Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Video tutoriál obchodování 2 - rekapitulace prosince


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

> Jiri7

Ja jsem zatim co se ID tyce zacatecnik. Minuly rok jsem backtestoval system zalozeny na CCI, ale pripadlo mi, ze jenom slepe nasleduju patterny, kterym nerozumim a tak jsem od toho upustil (ikdyz vysledek za 6 mesicu backtestu byl v plusu). Casem jsem si precetl, jak se CCI pocita a dospel jsem k zaveru, ze na testovani kalkulacky to byl zajimavej algoritmus, ale ze v obchodovani mi bude vic vyhovovat koukat na cistou cenu nezdeformovanou nejakym dalsim vypoctem. Takze klasicke indikatory jsem tak nejak (sam pro sebe) zavrhnul.

Momentalne me ID opet laka, protoze v praci uz to neni, co byvalo, a chce to plan B. A pozicni obchodovani je super, ale aby me to uzivilo, potreboval bych nekolikanasobne vyssi kapital, nez mam ted. Dost me zaujaly Petrovy zpusoby obchodovani za pomoci S/R urovni - to je vec, kterou jsem pri seznamovani s tradingem tak nejak vzdycky ignoroval a nakonec prichazim na to, ze to je v podstate jedna ze zakladnich veci, na ktere stavet. Vcera jsem po prichodu z prace sledoval ES, YM a NQ (pro TF zatim nemam data) a zakreslil jsem si open S/R tak, jak to Petr ukazoval ve video tutorialu. A prave u toho NQ se od open cena odrazila na tick presne - proto jsem psal, ze me to zaujalo.

Takze jsem ve fazi, kdy se snazim teprve pozorovat, jak se cena kolem ruznych urovni chova. Bohuzel ted jeste porad sedim v praci a tak "akce", ktera nastava po otevreni trhu, zustava zatim mimo me. Profit targety ale planuju resit spis umistovanim k dalsim logickym S/R urovnim. MAE & MFE analyzou jsem si taky prosel a je to dobra vec, od ktere se v zacatku odpichnout, ale chce to moznost vic se prizpusobovat aktualni situaci trhu.

Zaverem bych chtel podekovat za screeny, ktere sem hazis. Stejne tak bych chtel podekovat uzivateli svoboda a doufam, ze sem brzo taky budu moct prispivat se svymi vlastnimi postrehy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to gizmo, poteseni na me strane :-) .. IA (IMA) je pro mne jednim z navigatoru, ktery mne vyznamne zvysuje % uspechu a je pro mne lehce uchopitelny. Pro konkretni trhy mam pak na podobných TF (5 a vice minut) natazeny oblibene SR urovne (extended rectangle highlits). Nesnazim se to vice komplikovat - jsem zavilym zastancem kiss systemu. Treba dnes se mi libilo ze tri ze ctyr sledovanych trhu u druheho pokusu o nove high selhaly no a to se to pak vstupuje.. Vetsinou beru NQ, nejak mi lepe sedi. Take dekuji jiri7 za inspiraci ze tvych obrazku. At se dari !!! Jaromir PS - zminka o "plan B" mne pripomnela jmeno asi 120ti stope jachty s vrtulnikem na palube ktera nedavno kotvila na Hvaru... asi je dobre mit "plan B" :)

15792

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...