Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Video tutoriál obchodování 2 - rekapitulace prosince


Doporučené příspěvky

Trochu ma mätie, že medzi ľuďmi, ktorí trhom zdá sa rozumejú, jeden napríklad povie "Moja rada znie: prestan studovat pohyb trhu a teoriu okolo toho az do samotneho jadra." (Pepe2000) a druhý zasa "Překvapuje mě, že se hodně lidí pokouší obchodovat, aniž by věděli co je trh a jak přesně funguje, co způsobuje pohyb ceny, kdo se na trhu pohybuje a proč atd." (Heron).

Ja si v poslednej dobe kladiem podobné otázky ako gandalf33. Čo je to trh, čo spôsobuje zmenu ceny, kde majú S/L rôzni účastníci trhu a pod. V tomto smere ma zaujali príspevky od človeka diskutujúceho pod nickom Heron.

Gandalf33 držím palce. P.S. občas niečo môžeš poslať aj do verejného vlákna.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Gandalf33: to si vystihol velmi presne. Kde vies preco sa trh pohybuje tak ako sa pohybuje, nevstupujes mimo plan, nemas pochybnosti o otvoreni pozicie. Trader ktory ma len patern je ovela nachylnejsi o nom pochybovat, kde nevie ako a preco funguje.
“prečo do rastúcej ceny začínajú vstupovať short obchodníci?” - to ze niekto predava do rastucej ceny, neznamena ze ide short. Najma skalperi vyberaju zisky svojich longov na vybehoch ceny smerom nahor, teda predavaju, nasledkom coho trh vytvara korekciu nadol. Taktiez amateri velmi radi vstupuju na momentovych vybehoch ceny nahor, teda za najhorsiu cenu a akonahle zacne trh trosku korigovat, spanikaria a predavaju, cim tlacia cenu nadol a trh vytvara korekciu az pokym sa zas nenajde dostatok nakupujucich, alebo pokym trh nevystopuje vystresovanych amaterov - lebo ich stopky tlacia cenu dole. Samozrejme ze niektori obchodnici vstupuju tiez short do rastuceho trhu na vyznamnejsich cenovych urovniach.
Co sa tyka tych brejkov, ked cena prudko vysteli, ked sa pozries na DOM , tak vidis sell limity nad cenou a buy limity pod cenou. Ale na lavej strane pri sell limitoch su umiestnene buy stop prikazy, ktore vsak nevidis ! Ak cena ide hore a dotkne sa tejto ceny, sell limity sa sparuju s buy stopmi. A ked je na danej cene 200 kontraktov na sell limit a 1000 kontraktov v buy stop prikazoch, tieto buy stopy sa premenia na market ordre a okamzite vyberu 200 kontraktov a cena poskoci 5 -10 tickov doslova v sekunde, kym sa vyplni vsetkych 1000 kontraktov na vyssich cenach. Potom moze cena pokracovat dalej hore, alebo si brejkeri vyberu rychle zisky a trh okamzite urobi 5-10 tickovu korekciu zasa nadol. Ked trader chape tieto mechanizmy, vacsina pohybov mu zacne davat zmysel a namiesto chaosu vidi v trhoch logiku a obchoduje sa mu ovela lahsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gandalf23:

Z tvojho príspevku mi je zrejmé že nechceš na trhoch len zarábať ale aj rozumieť tomu ako to robíš. Ja osobne obdivujem ľudí ktorý dokážu zarábať na tom že sa prekríži indikátor alebo niečo v tomto zmysle. Možno je to ľahšia cesta možno naopak tažšia to je na každom z nás aby zistil kde sa prikloní.

Ja si osobne neviem predstaviť že obchodujem niečo čo vznikne len tak a ja len "stlačím spúšť". Všetci vieme že sa tak obchodovať dá a to veľmo ziskovo. Pre mňa to ale znamená že človek ktorý príjme niečo takéto sa odmieta naučiť princípom a akceptuje trh len ako mechanizmus. Pre mňa trh znamená niečo čo pozdvihuje aj moje ego pretože viem že kde mám pravdu niekto iný prehráva možno to znie narcisticky ale tak to cítim. Odmietam akcepotovať trh len ako spôsob zbohatnutia ale ako miesto kde ľudia súperia o to kto má pravdu apre mňa znamená mať pravdu pochopiť príčinu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] "Kde vies preco sa trh pohybuje tak ako sa pohybuje, nevstupujes mimo plan, nemas pochybnosti o otvoreni pozicie. Trader ktory ma len patern je ovela nachylnejsi o nom pochybovat, kde nevie ako a preco funguje. " [/ital]

-----a na základě čeho poznáte, proč se trh pohybuje tak, jak se pohybuje? znáte v každé sekundě všechny účastníky (nebo alespoň většinu) trhu a víte, co právě dělají, na co myslí a jak je ovlivní další sekunda, ve které se může stát prakticky cokoli? že to nejde? ale jak pak můžete chtít pochopit přesné důvody, proč se trh hýbe tak či tak? že si někde u nějakého guru přečtete, jak to na burze funguje? a na základě toho získáte tu jistotu?? a co když bude jiný guru vysvětlovat stejné tržní situace jinak?? kdo má pravdu?? ten kdo má delší jméno, více titulů, nebo ten, kdo je vám sympatičtější? říkáte, že vždy přece musí existovat jedna pravda, jedno pravidlo, proč se trh hýbe, jak se hýbe? řekl bych, že u burzy takové pravidlo bohužel nenajdete a je to jen další svatý grál..

jak už jsem psal gandalfovi - je důležité mít stále na paměti, že jde o pravděpodobnost..a je jedno jestli jde o TA, FA nebo o logiku trhů (o které se bavíte)..vždy se může objevit situace či celá série situací, kdy se trh bude chovat neobvykle a vy budete jen stát a koukat, co že se to děje...toto platí myslím, u všech směrů obchodování...důležité je pochopit, že je to přirozené a že takto pravděpodobnost funguje..

tj. z mého pohledu mohou ty pochybnosti a nedůvěra odpadnout nejen v souvislosti s přesným pochopením, co se na trhu v té či oné chvíli děje, ale daleko pravděpodobněji s pochopením pravděpodobnosti a money a risk managementu...

PS. ale myslím, že jsme hodně offtopic..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gandalf33,Raider a pod.:

Pochopit podstatu věci není nikdy od věci. Na druhou stranu, když se začíná je vždycky lepší volit jednodušší postupy a moc věci nekomplikovat. Vždy se vyplatí šetřit si svůj potenciál, nezamotávat se do svých vlastních výmyslů a zachovávat si tah na branku. Umění úspěšných spočívá mimo jiné i v tom, najít tu správnou míru do jaké hloubky se v problému vrtat a do jaké míry brát věci jako fakt. Ono, něco uspěchat není ku prospěchu věcí stejně, jako po nekonečnou dobu stát nebo přešlapovat na jednom místě.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to majkl: nepisal som o ziadnom guru ani ze sa da povedat co presne trh kedy urobi, to samozrejme nikto nemoze vediet, to trochu prekrucas.
Pisal som o tom pochopit logiku pohybov, napr. ako funguje break, preco niekedy z nicoho nic trh breakne a leti hore 10-20 tickov (nahromadene buy stop prikazy) , alebo o mechanizme korekcii. Toto su vseobecne a jednoduche principy, ktore by mal mat napamati kazdy trader. A moze si z toho zobrat poucenie, napriklad ze vstupovat do trhu po rychlom momentovom vybehu je casto nevyhodne (lebo hrozi nebezpecenstvo korekcie ... lebo vieme ze skalperi urcite vyberu cast ziskov a sposobia korekciu), alebo aka logika spociva vo flipoch, jednej z najzakladnejsich metod vstupu.......atd.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Položil bych zde pro mně velmi zajímavou otázku a to, jakým způsobem cena jednoho indexu technicky (podkladově) ovlivňuje cenu jiných indexů. Pokud někdo znáte odpověď, byl bych za ní velmi vděčný. Snažil jsem se na to najít odpověď, ale z materiálů, které mám k dispozici, jsem nic nevyčetl. Mám na mysli knihy o tradingu atp. O korelacích trhů samozřejmě vím. Jde mi o to, jestli je to technicky stanovený v procentech podle poměru akciových společností v portfoliu indexu nebo jestli zde hrají roli i jiné faktory. V tomhle jsem opravdu laik a rád si to s pokorou nechám vysvětlit, pokud na to existuje ne příliš složitá odpověď..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

absolutne sa stotoznujem s Vasim nazorom.

Trh nie je nic viac ako chaos ovladany emociami davu ako je chamtivost a strach. V podstate si myslim, ze obchodnikom na burze nejde o to, aby stanovili cenu nieakej komodity v danom case, ale o to, aby zarobili - nic viac. Historia je plna fondov a ludi, ktory "pochopili trh" a na koniec zbankrotovali.

Este by som doplnil v skratke par citatov z knihy Maxa Gunthera - Curysske Axiomy.

"Ludske spravanie sa neda predvidat. Neverte nikomu, kto tvrdi opak."
"Chaos nie je nebezpecny, pokial nezacne vypadat usporiadane."
"Nevsimajte si nazoru vacsiny - pravdepodobne je spatny."

Ono je podla mna dobre vediet nieco o trhu. Ja osobne som typ cloveka, ktory radsej pouzije indikator MACD k cenovemu grafu, aby som aspon trochu videl pod "kozu" trhu, ako su na tom nakupujuci a predavajuci. Nikdy sa neda presne predvidat kam trh pojde, je tu len ta spominana pravdepodobnost. Ono sa nieco deje v kazdej chvili - nezamestnanost, urokove sadzby, FED cosi vyhlasuje, ECB cosi vyhlasuje, nove nalezisko ropy, vojna v Juznej Afrike, teroristicky utok, schvalenie zachranneho balicka pre Grecko, vybuch ropnej plosiny niekde v Mexickom zalive :) atd atd atd. A to vsetko ma bezprostredny vplyv na vyvoj trhu. Nikto nemoze vediet vsetko, nikdy sa to vsetko neda zahrnut do analyzy. Je to nekonecne a zbytocne vynakladanie energie, iba ak by ste boli vlastnikom tej ropnej plosiny a dozvedeli ste sa to bezprostredne po incidente, tak na tom mozete zarobit :). V jednoduchosti je krasa a skor ci neskor k tomu asi dojde kazdy. Ja som natestoval velmi vela systemov, az som na koniec dosiel k "primitivnemu" head and shoulders podporeny divergenciou MACD - krasne, jednoduche, absolutne jednoznacne. Samozrejme tym nechcem povedat, ze sa mylite, chcem povedat, aby ste sa v trhu mali na pozore.

Prajem vela uspechov.

Tomáš.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

×
×
  • Vytvořit...