Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Video tutoriál obchodování 2 - rekapitulace prosince


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 93
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

gandalf33: těch kombinací je tam opravdu hodně, pokud si ale vezmeš, jakou úspěšnost mají vstupy, které ukazoval Petr (1 nuance) a přidáš k tomu ještě nějakou jinou z IM analýzy + obrníš se betonovou trpělivostí při čekání na obchod, tak by to mohlo hodit přes tisíc dolaru na kontrakt za měsíc v russellu.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gandalfe skvela a rychla prace kterou jsi udelal za me..... dekuji :o)

jak jsi psal hned na zacatku pokud testuju nejaky system tak je lepsi necist clanky jelikoz te dokazou rychle odvratit od tve soucane prace. Sice po case zjistis ze to nebylo ono a tak se vratis zase zpet k puvodnimu systemu, ale uz to neni to prave orechove jelikoz jsi ztratil slinu. Ale zase jsi bohatsi o dalsi nove myslenky, zkusenosti.

Takze diky jse jsi se odtrhnul od sve prace, dal sem sve poznatky a ja muzu bez starosti pokracovat ve sve praci.
Ale itak premejslim ze bych zkusil Intermarket pridat do soucasneho systemu abych eliminoval ztratove obchody.

Myslim to tak: dostanu signal pro vstup, a pokud ostatni trhy nepijdou stejnym smerem tak nevstoupi.

Toto je pouze jen momentalni myslenka kterou musim overit na grafe. No uvidime



;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Super clanek ! dekuji za nej, zase jsem o system dal... abych se priznal Jdu takzvane s proudem... Zacalo to modou woodie, pak jsem presel na FinWin, pak FinWin a PA a ted IA + PA. jsem nadseny ! k IA pridam statisticke arbitraze, ktomu Opce a pri volne chvili zkusim Spready a jestli vyjde cas tak jsem si dal predsevzeti udelat si kurz na nejaky program az ho budou financnici ucit :) tak se jdu dat do backtestu IA. uz ho nekdo zvladl a s jakyma vysledkama?

mejte se

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Gandalf33: (January 6, 2011 03:58PM) V tomto případě bych šel TF short. (January 6, 2011 04:09PM) To je z mého pohledu na IA analýzu trochu zmatek, tady bych do ničeho nešel. (January 6, 2011 04:26PM) 1. screen TF short, akorát podle těch svíček bych do toho v praxi zřejmě nešel, přijde mi, že trh pořádně nejel. Druhý screen (ten s tím pláčem :-) ) je zpětně TF long, v praxi bych do toho nešel. Malý potenciál up vzhledem k high/low dne. to Marxtone: Okolo osmé večer taky nevím, jestli bych do toho šel. Na základě jaké přesnějšího vyhodnocení bys do toho vstupoval? Co značí ty dva modré obdélníky okolo 16:00 a 16:30 - zkus to případně více rozepsat, jakou v tom vnímáš logiku atd. Možná jsem moc vybíravý. Našel jsem narychlo jeden z pro mě zajímavých obchodů dle IA ze dne 25.1.2010; čas 17:25 CET; 10935.5 LMT short; SL 1095.5; PT 1090.5 (low dne); celkově RRR není úplně ideální, ale takhle jsem to prostě při testování udělal :-) Na prvním screenu je vidět vstupní situaci, na druhém následný vývoj; zasažen PT. (další úspěšné i neúspěšné obchody se budu snažit zveřejňovat ve vlákně Futures -> Intermarket Analýza) Ať se daří! T.

15026

15027

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gandalf33: hlas z publika :o)) Pěkný grafy! Na svém posledním IM screenu máš třeba 23.11.2010 na TF v 16:50 krásný Short signál dle IM i PA (price action): TF vytvoří jako jediný nový high daného dne a zároveň tuto cenovou úroveň razantně odmítne a vytvoří Pin bar Reversal tj. tikne nad S/R (Open včerejška), odmítne a pak uzavře strmě
níž na low svíčky. Toto mělo i krásný R:R ratio 1:4 k low posledního swingu.
Ať se daří, zdraví Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gandalf,

neber moj komentar osobne. Uz som komentoval tvoju pracu v tvojom vlakne. Mas nepriehladnutelny zapal a to je super. Ked ti to vydrzi tak podla mna mas velku sancu v trhoch uspiet. Znovu ale musim napisat, ze sa prilis koncentrujes na detaily a unika ti nadhlad. Alebo inak povedane: Cez strom nevidis les. Moja rada znie: prestan studovat pohyb trhu a teoriu okolo toho az do samotneho jadra a radsej si kazdy den sadni na 1-2 hod ku grafom. Sam potom najdes odpovede na tvoje otazky z obrazkov.

Ty si ten kto v trhoch rozhodne "co je spravne" a ako je spravne vstupit. Od nikoho ineho "tu spravnu" odpoved nedostanes.

To nie je ze cierne/biele a vstupit/nevstupit a nech sa rozhodnes pre ktorykolvek druh vstupu, nebude to nikdy idealne a "spravne". Tak ako ani nic v trhoch nemoze byt. Sorry, ale z tvojich 4 bodov je zrejme ze to nechapes. Sam pises z casti vyhody/nevyhody roznych druhov vstupov. A presne takto to bude vzdy nech sa rozhodnes pre ktoruklolvek variantu.

Nech obchodujes akykolvek pattern, indikatory, alebo cisto PA, alebo IA, alebo hocico ine vzdy sa budes pri nacasovani vstupu rozhodovat medzi:
1. agresivnejsim vstupom s vyssim RRR potencialom, nizsou pravdepodobnostou uspechu, vacsim poctom obchodov
2. konzervativnejsim vstupom (napriklad s potvrdenim dalsou useckou do smeru) s nizsim RRR potencialom, vyssou pravdepodobnostou, nizsim poctom obchodov (lebo niektore utecu bez teba)
3. nieco medzi tym

Vsetky 3 pristupy budu mat vyhody a nevyhody a najdolezitejsou tvojou pracou bude zistit ktore vyhody pristupu ti najviac vyhovuju a ktore nevyhody ti najmenej nevadia. Kym ale nepochopis ze je to tak, tak budes stale dokolecka pitvat "jadro pohybu trhu", miesto toho aby si akceptoval realitu - to je to comu sa tu hovori "hladanie svateho gralu". Inac povedane je hladanie svateho gralu v trhoch iba odmietanie reality o samotnom trhu.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

...btw.: nechce sa mi to teraz hladat, ale je tu na financnikovi perfektne rozobrate casovanie vstupov v jednom z clankov od Petra alebo Tomasa. Bolo to sice vstupovanie pri patterne DT/DB ale platia presne tie iste pravidla. Ak si ten clanok necital, tak odporucam. Su tam velmi vecne popisovane + a - roznych druhov vstupov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Petra: Do bodky súhlasím s výrokom v podpise.

Pepe2k:
Z tvojich predchádzajúcich komentárov je pre mňa veľmi zrejmé, že si nadpriemerne inteligentný človek. Nielen v prístupe k trhom a obchodovaniu, ale aj v prístupe k ľuďom - vážim si tvoju neutíchajúcu voľbu investovať svoju energiu do opätovného pokusu pomôcť iným ľuďom, pešpikovanú trpezlivosťou, vzhľadom na to, že nie všetci sa ňou v minulosti riadili :)

Všetko závisí od toho, aký typ človeka sme. Mne napríklad tvoje 3 body hovoria to isté, čo mi hovorí 95% faktov v ľubovoľnej tradingovej literatúre alebo akejkoľvek forme média: áno, pravdepodobne je to tak, beriem to na vedomie, ale nechápem prečo je to tak. Píšeš: "Vždy sa budeš rozhodovať medzi 1 alebo 2, prípadne niečo medzi tým" - ale neuvádzaš, prečo sa vždy budem rozhodovať medzi týmito možnosťami? Ako je to možné, že sa mám rozhodovať medzi týmito možnosťami? "V trhoch je to proste tak" - toto mne NESTAČÍ.

Pod "jadrom pohybu trhu" si sa zrejme odpichol od môjho rozoberania vypĺňania príkazov v mojom vlákne. Ale tak, ako skoro každý môj príspevok v mojom vlákne - vždy keď tam niečo napíšem, na čo sa chystám, v skutočnosti už mám v danom koncepte celkom jasno a potrebujem si to už len overiť na ďalších príkladoch.

Pod "jadrom pohybu trhu" mám teraz na mysli samotný pohyb ceny. Prečo sa vôbec hýbe? Ako je možné, že trh TF neurobí 1000 USD len jedným smerom, napríklad do long? Prečo existuje "korekcia"? Ako je možné, že keď trh ide hore, po chvíli sa otočí a ide späť? A to otočenie späť sa zastaví a trh pokračuje ďalej smerom hore? Podľa mňa 80% ľudí z celého finančníka toto nechápe a obchoduje bez toho aby sa nad tým vôbec zamysleli. "Puknem tam target 500 USD lebo mi vychádza dobrý z MFE, a cena už k nemu musí len dôjsť, a cestou musím prečkať korekcie". Akceptujú, že korekcie existujú a ďalej sa nad nimi nezamýšľajú. Zo zvyšných 20%, možno 15% povie: cena ďalej nestúpa, lebo do trhu začínajú vstupovať short obchodníci. Títo ľudia majú podľa mňa pravdu, mňa ale zaujíma - prečo do rastúcej ceny začínajú vstupovať short obchodníci? Čo mali na raňajky, divé huby?? Ako je možné, že cena sa niekedy plahočí, niekedy prudko vystrelí? Prečo cena niekedy prekoná predchádzajúce high a hneď na to sa prudko otočí, vytvoriac tak falošný prielom? Ako to, že niečo také vôbec existuje? Prečo sa cena normálne POHYBUJE medzi SR úrovňami a len po nich neskáče v priebehu pár sekúnd? .....

Ak niekomu stačí k obchodovaniu poznať výzor head and shoulders, funguje mu to a je profitabilný, blahoželám mu a prajem mnoho úspechov. Ak niekto obchoduje preťanie nulovej linky indikátorom a zarába, má moje gratulácie a požehnanie do budúcnosti. Ak si niekto hryzie nechty pri tom ako vidí už tretiu korekciu ceny na ceste ku svojmu targetu, a s krvou podliatymi očami si hovorí "tak a teď se to už vurčitě votočí, a jsem v háji" obhrýzajúc zvyšky svojich nechtov, ale z dlhodobého hľadiska je v pluse, nech mu tento prístup slúži.

Ja som o sebe zistil, že takto by som v súčasnosti obchodovať nevedel. Potrebujem vedieť PRÍČINU EXISTENCIE formácií v trhu, nie len fakt, že formácie v trhu existujú. Potrebujem rozumieť tomu, čo v skutočnosti znamená trojuholník v trhu, čo v skutočnosti znamená prerazenie SR úrovne, predtým, než to dokážem konzistentne obchodovať.

Som hlboko presvedčený, že vydanie sa cestu tohoto poznania ma môže jedine obohatiť, nemôže mi nič vziať. Som veľmi hlboko presvedčený, že mnoho traderov, ktorí robia obchody mimo plán, ich robia, lebo nerozumejú práve tomuto. Obchodujú výsledok pohybu, nie jeho príčinu. Domnievam sa, že keby sa iní obchodníci vydali na túto cestu spolu so mnou, a venovali sa jadru pohybu na trhu než obchodovaniu formácií, failure rate v tomto podnikaní by z 95% rozumne klesol.

Pepe, ako som spomínal, tvoje komentáre majú hlavu a pätu, a najskôr to bude tak ako píšeš. Kde ale zlyhávaš, špecificky v mojom prípade, je uvedomenie si rôznych potrieb rôznych osobností, prameniacich zo spôsobu, akým rôzni ľudia rozmýšľajú (tj rôzne). Ja osobne - radšej si priznám, že obchodovanie nie je pre mňa a vydám sa na inú formu podnikania alebo práce, než by som v súčasnej fáze svojho rozvoja mal akceptovať fakty (a teda aj patterny v trhoch...) bez toho, aby som rozumel tomu, prečo existujú. Proste ja OSOBNE toto potrebujem aby som v budúcnosti dodržiaval plán, vedel svoje otvorené obchody efektívne riadiť, a tak ďalej, a tak ďalej.

Verím, že hľadanie svätého grálu je ekvivalentné hľadaniu istoty v trhoch - pomerne detailne sa o tom rozpisujem vo svojom vlákne. Snaha čo najlepšie porozumieť trhom, a zájsť ďalej než zájdu bežní patternoví obchodníci, a vzhľadom na fakt, že v tom mám už pomerne jasno a je len na mne kedy moje chápanie pohybu v trhoch do svojho vlákna pridám, podľa mňa nie je hľadaním svätého grálu. Práve naopak - skôr mi to zaváňa hľadaním edge.....

Svoje chápanie pohybu trhov určite do svojho vlákna pridám, a bude to veľa a veľmi obšírnych, pre mňa typických komentárov - inak to nejde. Výsledok budeš môcť posúdiť sám.

Čo sa týka odporúčania pozerania na grafy, napr. len dnes som tým strávil 6 hodín - kreslením do vytlačených grafov s pravítkom v ruke - do konca mesiaca to bude hodín cez 200.

Na záver veľmi krátko pointa celého môjho príspevku: Myslím Pepe, že tvoje komentáre a náhľady na trhy sú veľmi rozumne. JA OSOBNE, z môjho vlastného (tj žiadneho iného než môjho) pohľadu ale nedokážem prijímať holé fakty, ak nerozumiem tomu, prečo existujú. Ak mám byť trader, ja osobne POTREBUJEM veciam rozumieť než ich len prečítať a prijať - to, veľmi úprimne, nedokážem.

Tak mnoho zdaru v obchodovaní aj v osobných životoch.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gandalf:
Vyborne - podobnu reakciu som cakal. Sam z prispevku vidis, ze mas vlastne vnimanie trhov ako takych. Mne osobne nevyhovuje travit stovky hodin sprtanim sa v teorii trhov ale tebe zrajme ano. A ak ti to pomoze pri obchodovani, tak len smelo do toho. To ze so mnou nesuhlasis je ok.

Sam pises ze sme vsetci ini a kazdemu vyhovuje nieco ine. Absolutne s tebou suhlasim. Teraz iba zober toto myslenie a aplikuj to na to co si sa pytal pri obrazkoch vyssie vo svojom vlakne. Ako mozes ocakavat odo mna ze ti dobre poradim ako vstupovat na tychto signaloch do trhu, ked obidvaja rozmyslame uplne rozdielne? Ked si tie obrazky pozrie 10 ludi, tak budu mat 6 roznych nazorov na vstup.

To co som sa ti snazil napisat je - sam vyskusaj aky vstup ti bude vyhovovat. Tu dostanes rady od ostatnych ktore ti mozu a nemusia sadnut. Sam testovanim prides na to, co ti najviac vyhovuje. A znovu opakujem ze to je iba moj nazor, ale myslim si ze tam by si mal investovat viac energie.

Co sa tyka napr. tych korekcii, tak preco sa vytvaraju je asi naopak vacsine ludi ktori obchoduju jasne. Celkom dobre to vysvetluje v svojich knihach napr. Tharp. O patternoch a co znamenaju mozno v niektorom inom vlakne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...