Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Komentáře a tipy k vývoji měnových párů - VI.


Doporučené příspěvky

Jogo, myslím, že by se to mohlo ještě od spodní TL odrazit, otázkou je, kam € bude pokračovat. Ne náhodou je v nerozhodném stavu - trojúhelníku. Jak US tak EU má své problémy, tak asi zvítězí, kde se vyštrachá větší kostlivec. Z technického hlediska bych si tipnul, že půjdeme long.

Co se týče japonských intervencí, je tedy fakt, že švýcaři už zjistili, že je to velmi neprofitabilní záležitost, stojí to spoustu peněz a cena se stejně do měsíce vrátí tam, kde byla. Na druhou stranu nedávné vyjádření JCT o možné hromadné intervenci pěti centrálních bank zase nabádá k opatrnosti. Těžko říci, ovšem technicky mi to vychází na jasný short.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 843
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

  • 2 týdny později...

No, okolo USD je to ted' ošidné. Kongres má navýšit debt ceiling (myslím do 2.8.) a zatím se obě strany nemohou nějak dohodnout.
Agentury hrozí, že v případě neshody sníží rating USA na B, což nemá v západním světě obdoby. Trhy budou tuto záležitost velmi pozorně sledovat a případnou neschopnost politiků velmi tvrdě potrestají.

Můj názor ale je, že se snad nakonec nějak dohodnou a euro tím pádem oslabí. (Snad vědí, že si nemůžou dovolit neuspět.)

Ale těžko soudit, která měna je na tom lépe, když jsou na tom vlastně obě dvě špatně. ;)

PS: (Už se těším, jak je omrzí řecko a začnou tahat z rukávu Italy - to pak zase bude otočka, která dolaru prospěje.)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mě fundamentální stránka prakticky vůbec nezajímá, je tolik neznámých a trhy si to nakonec stejně vyloží po svém. Z mého grafu je vidět, že trh již 3 měsíce odmítá přes tolik pokusů jít pod 1,43. Udělal 3 měsíčný pinbary - hammery. Navíc po předchozím přechodu přes sestupnou trendlinku se nyní jedná o její zatím úspěšný retest. Soudím, že v brzké době uvidíme drobnou zastávku na 1,5 a potom boj o 1,58. Evropa s Řeckem v čele může mít problémy jaké chce, US jsou větší a jejich problémy dle trhu také větší. Přece jen výsledky Německa a Francie, hlavních tahounů ekonomiky zase tak špatné nejsou.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Volf Napsal:
-------------------------------------------------------
> mě fundamentální stránka prakticky vůbec nezajímá,
> je tolik neznámých a trhy si to nakonec stejně
> vyloží po svém.

Tak nejak podobne sa na to pozeram aj ja.
Ale ked si pozriem tyzdenne grafy EU, tak tam vidim stlacajuci sa trojuholnik smerom dole.Su tam sice mesacne pin bary, ale mne sa zda, ze prieraz pride smerom dole, hlavne ked sa pozriem, ako padaju indexy. V urcitom bode paniky pride utek ku dolaru podobne ako roku 2008.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...