Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: ETFs coby trenažér pro obchodování komodit


Doporučené příspěvky

Rombic Napsal:
-------------------------------------------------------
> ETF-ka obchoduji dlohodobě. Jen jsem chtěl říci,
> že jsou velmi zajímavé ETF-ka v dnešní době
> zvláště kde jejich podkladovým aktivem je
> například ropa,plyn, zlato, stříbro, uran,
> paladium, těžaři... atd. Brokera používám IB a
> jsem nadmíru spokojený. Také je nutné si správně
> nastavit moneymanagement, PT,SL. Prostě mít
> obchodní plán a ten dodržovat.


Rombic, ake PT a SL pouzivas pre ETF / ETC?
Obchodujes aj s pakovymi ETF / ETC, alebo tie neodporucas?


Diky za odpoved.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...
  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Zdravím,
rád bych se zeptal na pár věcí ohledně ETF.

Obchoduje se s emitentem nebo ten páruje příkazy obchodníků?

Co důvěryhodnost emitentů, je potřeba se více obávat o jejich serióznost, nebo řešit jestli třeba mohou emitenti zbankrotovat nebo tak něco:) Jestli je futures kontrakt finanční derivát, tak ETF je vlastně derivát derivátu (?), znamená to snad větší riziko? Nicméně riziko vnímám asi hlavně v té serióznosti emitenta.

Lze je považovat za ekvivalent futures? Vezmeme-li odchylky ceny jako málo významné, mělo by to být nakonec celkem jedno, mohu dokonce koupit objem přesně odpovídající kontraktu (byť to není zrovna cílem) a při delším držení se mi v ceně ETF objeví i náklady na rollover. [bold] Mohlo by být tedy skoro jedno jestli obchodujeme futures nebo ETF, ETF by byly možná malinko dražšší na poplatcích a malinko pohodlnější na držení (netřeba rolovat kontrakty).[/bold]

Díky za názory pokud do toho někdo víc vidíte, gró jsou ty rizika, ja to vnímáte a poslední tučný dotaz.

Ještě jednou díky a hodně zdaru všem:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 year later...

Obvykle jsou ETF obchodované po setinách USD (nevím o žádném, kde by to bylo jinak, ale nehledal jsem). Jedna akcie ETF tak při pohybu např. z 20 na cenu 21 vydělá 1 USD (s krokem 1/100 USD).

Osobně takto ale vůbec neuvažuji: do každého obchodu vstupuji s předem daným rizikem, naplánovaným SL a na předem dané vstupní ceně. Počet zobchodovaných akcií přizpůsobuji situaci, takže každá pozice se mi obvykle při změnách ceny pohybuje různě rychle. Nějak to přepočítávat pro mě nemá příliš smyslu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...