Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: ETFs coby trenažér pro obchodování komodit


Doporučené příspěvky

Přeji dobrý den,

asi to bude i v obchodovaném time-frame ...

95% zde registrovaných uživatelů řeší intradenní obchody - maximálně v rámci několika (desítek) minut. Tam se obchoduje se SL několik ticků/pips.

Pokud budou Vaše obchody probíhat v rámci hodin/dnů (a k tomu se ETF primárně nabízí - poplatky RT jsou zde vyšší), pak Váš SL už nebude pro brokera dostupný/zajímavý.

S pozdravem kbtm

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 34
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

>> Není náhodou řešení zvolit si jiného brokera než Market Makera ?

Asi ano. Já nevím, jak to řeší lidé, kteří obchodují Forex. Systém, který jsem zmiňoval, znám pouze z doslechu. Forex mě nezajímá.

>> Pokud budou Vaše obchody probíhat v rámci hodin/dnů (a k tomu se ETF primárně nabízí - poplatky RT jsou zde vyšší), pak Váš SL už nebude pro brokera dostupný/zajímavý.

Stoploss bude pro brokera zajímavý, pokud bude dostatečně blízko - na časovém horizontu, myslím, až tak nesejde.

Obchoduji právě ETF a v obchodech zůstávám i několik dní. Stoploss, alespoň první den, mívám od aktuální ceny nechutně daleko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vidím, že sa tu rozbehla pre mňa veľmi zaujímavá diskusia ohľadne férovosti Fx brokerov. Ohľadne toho som už aj na iných fórach videl množstvo ohnivých diskusii. Forexom sa zaoberám len asi 5 mesiacov (vždy som pracoval len s futures) takže môj názor je len názorom amatéra. Myslím si, že všetko je to o osobných skúsenostiach. Pokiaľ zistím, že niečo „smrdí“, tak u daného brokera spozorniem a pri druhej podobnej skúsenosti jednoducho u neho prestanem live obchodovať. Samozrejme to predpokladá mať viacero účtov, sledovať tým pádom niekoľko rôznych data feedov a mať otvorenú rovnakú pozíciu u viacerých brokerov (aj keď niekde len demo) aby človek bol schopný uvidieť prípadné rozdiely.
Celkom by ma zaujímal názor skúseného Forexáka.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, obchoduji pouze Forex - mám live účet u Patrie. Zkušenostis ní mám velmi dobré, za jeden rok obchodování jednou ''zamrzla" platforma, jinak vše OK; dobrý zákaznický servis, prostě dobrý. Spread na E/U je možná vyšší 2-3 pips, podle situace, je jasný že vypjatých situacích se navýší, takže obchodovat zprávy (News Trading) by s Patrií asi nešlo. Určitě je v tu chvíli i horší plnění, což je ale normální. Musím však říci, že těmto situacím se vyhýbám. Každopádně jde o to, že se na našem Forexovém trhu vyskytují brokeři kteří garantují velikost spreadu, např. 2 pipsy, jenomže problém je v tom, že ačkoliv vám bude v obchodní platformě svítit spread 2, nebude sedět cena (Bid -Ask). Než jsem si totiž založil live účet hodně jsem sledoval ceny brokerů na jejich platformách (na demu) oproti nezávislé platformě kterou používám na zobrazování grafů... .
Ještě zde někdo v diskusi rozebíral "vymetání" SL - samozřejmě se to děje i na Forexu, ale asi v menší míře než na Futures nebo komoditách, protože vytlačit cenu na Forexu je finančně mnohem náročnější. Každopádně když se "Big Guys" blbě vyspí je to fofrovačka na SL.
Původně jsem na Forexu začínal intraday, ale časem jsem přešel na Swingy (1H a 4H grafy) - výše poplatku tu nehraje takovou roli. Co si budeme namlouvat, obchodovat pro 20 až 30 pips (průměrně) a zaplatit poplatek 5 pips je špatný. Proto nyní používám systém se SL zhruba 30 pips a vím, že je schopen mi nadělit zisk 300 až 400 pips - stručně řečeno "obchoduj méně, vydělávej více".

Link to comment
Sdílet pomocí služby

VysiXXX

vymetanie SL nieje na FX vec trhu ale brokera. to znamena ze nezalezi na tom ci je trh likvidny alebo nie, zalezi skor natom ci je trh regulovany. to znamena ze aktualna cena bid ask moze byt daleko odvaseho SL a aj tak sa prikaz exekuuje out of range. pritom trh na tej hodnote v tom momente nebol.

vymetanie SL na futkach je zprincipu o niecom inom. tam je to zalezitost trhu. ked sa napriklad vo volatilnom obdobi nachadza menej LMT prikzov ako je nahromadenych stoplosov nad ci pod urovnou sr urovne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike Napsal:
-------------------------------------------------------
> ...
> to znamena ze aktualna cena bid ask moze byt
> daleko odvaseho SL a aj tak sa prikaz exekuuje out
> of range. pritom trh na tej hodnote v tom momente
> nebol.
> ...

Takéhoto brokera je ale potom jednoznačne nutné opustiť. Ako som napísal vyššie, nemám s Fx veľa skúseností – ale pokiaľ by mi broker opakovane uzatváral pozície na vymyslených bodoch tak by bola samovražda u neho ostávať.

J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JoeeF

vsetko zalezi od balika podmienok. jeden taky broker v mojom portfoliu figuruje. ale stop prikazy sa u neho obchodovat neoplatia, naproti tomu limit prikazy su bez vacsich problemou, aj ked sa u neho pozitivneho slipu nedockam , tak za dodavanie likvidity do jeho systemu plati proviziu.

je to vsetko o tom dokladne poznat akym sposobom broker profituje a nedat mu sancu zarobit .

hladanim idealneho brokera na FX som stravil vela casu a prisiel som na to ze uplne korektneho pristupu sa FX trader nedocka. kazdy typ brokera ma svoje plus a minus.

jedina moznost pre FX traderov ktori maju zaujem trejdovat velke objemy je podlamna FX futures a kvalitny futures broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Buď jsem nepochopil debatu výše nebo vy mě... . Páteční situace na Forexu (EUR/USD):

Objednávky trhu:
Solid bids reported between 1.3540 and 1.3560 with ACBs in the mix
Solid selling interest still 1.3625/35
Large stops above 1.3640

A teď hádanka: kam myslíte že se cena vyšplhala ačkoliv k tomu nebyl důvod ani z hlediska TA a víceméně ani FA? To samozřejmě vůbec není brokerem. To co popisujete vy, s oblibou dělá XTB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

btw: svoj nazor ohladne kvality Fx brokerov som zmenil len nedavno po studii vsetkych moznych STP a ECN brokerov. pred par mesiacmi som si myslel ze je mozne najst kvalitneho FX brokera na vsetky druhy obchodovania FX. dnes si myslim ze su styli ktore su zvyhodnene na Fx spot a niektore na Fx futures.

globalne sa ale neda specifikovat co je lepsie.

vsetci sa ucime :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hugos Napsal:
-------------------------------------------------------
> to opcan01:
> ETF je možné obchodovat i s nižším účtem než
> 25000$ jenom je třeba provést maximálně 3
> intradenní obchody během 5-ti dnů. Tím se myslí
> obchody kdy vstup i výstup nastane tentýž den.
>


Ak by som teda splnil tuto podmienku da sa niekde otvorit ucet povedzme za 5-10itisic $??
Alebo je to velmi malo?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ETF-ka obchoduji dlohodobě. Jen jsem chtěl říci, že jsou velmi zajímavé ETF-ka v dnešní době zvláště kde jejich podkladovým aktivem je například ropa,plyn, zlato, stříbro, uran, paladium, těžaři... atd. Brokera používám IB a jsem nadmíru spokojený. Také je nutné si správně nastavit moneymanagement, PT,SL. Prostě mít obchodní plán a ten dodržovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...