Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Stanovení výše kapitálu pro portfolio strategií


Doporučené příspěvky

jaaan:

Nemám praktické zkušenosti, ale mám pocit, že tento článek řeší problém stanovení výše počátečního kapitálu aneb jak stanovit, kdy mohu na jednom účtu rozjet další a další systém, aniž bych musel zakládat další a další oddělené účty.

Věřím, že po určité, relativně velmi krátké době obchodování, bude již celkem lhostejné, zda-li byla ona množina systémů jako celek nastartována s kapitálem o 5000 USD vyšším nebo nižším a s případnými extrémními cenovými pohyby se bude muset v budoucnu vypořádat každý s těch podsystémů individuálně tak, jako by byly obchodovány odděleně na samostatných účtech. Na druhou stranu si myslím, že efektu společného portfolia lze využívat hodně způsoby a možnosti jeho využití nabízí relativně hodně variant, které lze aplikovat např. dle aktuální situace na trhu a které bych si na oddělených účtech nikdy nemohl odvolit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

IMik:

Přesně tak, o tom článek byl. Určitě nemá smysl zakládat další účty, to jsem nenavrhoval a ani by se tím riziko nijak nesnížilo.

A v diskusi se řešilo (resp polygon řešil, a pak jsem se tomu já jedním příspěvkem připojil), jestli historický drawdown a monte carlo simulace je adekvátní metodou k určení rizika a potřebné výše účtu. A nejspíš je to dobrý výchozí bod, ale má spoustu různých ALE, které byly v diskusi nastíněny.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Zdravim,
mam mensi dotaz ohledne techto dvou odstavcich:

1) Ze zkušenosti vím, že pokles equity do výše 25 % (drawdown) při velmi špatném období je pro mě přijatelná úroveň, stále ještě poskytující adekvátní úroveň komfortu. Parametry určování výše kapitálu pro portfolio budu tedy vždy zvažovat co nejvíce s ohledem na to, aby můj pokles kapitálu při velmi špatných scénářích (tj. ještě výrazně horších, než co ukázal backtest) nebyl větší, jak 25 % (tj. abych měl kapitál vždy větší, než 4x nejhorší možná varianta).
(z tohoto vypliva ze muj nejvetsi drawdown se rovna 25% kapitalu)

dale je v clanku:

a) dvojnásobek historického drawdownu jednotlivých systémů; tj. každý jednotlivý systém v portfoliu nesmí mít dvojnásobek historického drawdownu větší než 1/4 zamýšleného kapitálu pro celé portfolio,
(z tohoto zas vypliva ze muj nejvetsi drawdown vynasobim 2 a to se rovna 25% kapitalu)

Asi jsem neco spatne pochopil muze mi to nekdo objasnit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Wolf,

nerozumím úplně, co vám na tom není jasné. Je třeba rozlišovat DD u systému a DD celého portfolia. 2x DD systému může být na úrovni 25% kapitálu. CELKOVÝ DD portfolia také může být max. na 25% kapitálu. Tj. cílem je nikdy nedat dohromady takovou stavbu systémů, aby jejich PORTFOLIO DD při použití MonteCarlo byl větší jak 25%. Systémy mají v portfoliu nízkou korelaci, takže některé ztrátové dny se "ruší" zisky z jiných systémů, proto je portfolio DD něco jiného, než DD jednotlivého systému. Omlouvám se, ale nevím, jak to vyložit lépe, opravdu myslím, že je to vše vcelku jasné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nikoliv, vyhodnotíte DD systému, vynásobíte 2x a stanovíte kapitál tak vysoký, aby 2x DD byl max. 25% z celkového účtu. Pokud v rámci stejného kapitálu necháváte běžet více systémů, pak zároveň uděláte MonteCarlo DD všech systémů a to nesmí být také větší jak 25% kapitálu. Pokud by byl větší, musíte navýšit účet.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uz rozumim, dekuji
chtel bych se Vas jeste zeptat jen na jednu vec ohledne vaseho paternu o/v vsechny vase knizny jsem precetl a zaujala me ta moznost obchodovat na prolomini turbo cci +-100 linky + v cci50 do smeru trendu chtel jsem se jen zeptat zdali cci50 V do smeru trendu jeste davate mezi linky +-100, jestli je to otazka jen ohledne preferenci nemusite odpovidat i tak diky za pristup ke vsem trederum.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...