Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

Airmike:

Vďaka za odpoveď i keď si napísl že to nieje podnet na diskusiu tak by som k tomu rád niečo povedal:)
Každá rada má význam a impulz takže už len preto mi to pomáha. V okolí nemám žiadneho tradera takže toto je jediná cesta väčšina mojích rovesníkov majú pomerne "iné" veci na "práci".

Ja som to riešil presne tak ako si písal 100 obchodov sim a vyhodnotenie. Vyhodnotenie je hore na tejto strane to je už ale po úpravách ktoré som tam aj popísal. Teraz idem tak ako píšeš sim s týmto spôsobom 2 týžden (teda s tými zmenenými vecami). Ono išlo teraz skorej o to že tento týžden bol od utorku totálne psychologicky nezvládnutý kedže som nechytil ten pohyb i keď som čakal že k nemu príde. Ale dosť výhovoriek.

Viem že sa k live netreba ponáhlať a obzvlásť ja mám toho času strašne veľa (skončil som len tretiak na strednej). Ale vieš aké to je keď niečo funguje a myslím si že mám edge a zrazu začnem robiť takéto chyby. Trpezlivosť a čakanie na správny signál je to na čom musím zapracovať. Dám príklad včera som na NQ čakal na odraz od S/D oblasti, vytvorila sa akumulácia tak ako to má byť na prvom swingu mi trh nedal signál tak prišla tá nervozita a akonáhle dal trh mini náznak vstupu išiel som tam. Včera sa mi to stálo dva krát paradoxne keby som počkal nevyhodilo by ma to o pár tickov. Toto je môj hlavný problém o ktorom viem ale hladám cestu na jeho odstránenie.

Ešte otázka viem, že si nechcel diskutovať ale snáď sa na mňa usmeje štastie. Viem že si orderflow trader alebo MP. Oba tieto prístupy sú také že signál nevyzerá nikdy tak isto. Ja obchodujem VSA a vstupujem za istých podmienok no nikdy nie tak isto. Tým jasným vstupom a výstupom si myslel že jasné podmienky vstupu teda napríklad pre long musí prísť k akumulácií potom ak je test tejto úrovne bez vol (no supply) tak idem long. Takto nejako vyzerá môj vstup na long do protitrendu. Je to dosť jasné podľa tvojej mienky. Ešte napíšem trendový chcem aby som do trendu naskakoval až po pretnutí swingu a na korekcii k nemu bez vol (teda zamietnutie up pohybu kedže sa tam neobchoduje). takto mám určené zhruba vstupy.

Prepáč za tikanie ale je mi to prirodzenejšie. Ak budeš mať čas a chuť okomonetovať budem len rád ak nie pochopím. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

iigis me pomohlo naseldujici, od zacatku roku do dubna sem schytaval skoro same ztraty.

A tak sem se zacal opravdu soustredit na OBCHOD ne na VYSLEDEK. V tradingu neni nic 100% je to game of probabilities!!!!!!!!!!!!!

Od dubna skoro vsechny tydny zaviram v plusu. Chce to odhodlani, trpelivost, mechanicke exekuce obchodu, a hlavne duveru v sama sebe a pozitivni mysleni. Good luck.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

- ohladom toho Live - to co somnapisal som napisal preto, lebo presne viem do akeho stavu sa trader dostava ked pridu prve faily. to je neskutocny tlak na cloveka ktory ma 25-30 rokov, a nie to este na mladeho chalana.
ano viem ake to je, ked nieco funguje. svoje prve demace som obchodoval na akciach v rokoch 2000-2001. studoval som vtedy na vyske, a bol som do obchodovania taky zazraty ze ma nic ine nezaujimalo, takze som v tretiaku odisiel z vysokej skoly :) . vysledok bol ten ze k realnemu obchodovaniu som sa dostal az po 5 rokoch. takze som sa vobec nikam nemusel ponahlat.

otazka jasneho vstupu je dost zlozita. ja som tym vstupom myslel skor to ze musi mat zadefinovane pravidla, nie formaciu v grafe alebo nieco podobne. chapem ze kazdy obchodny styl to ma ine a tak poviem ako to napriklad robim ja. kedze trejdim orderflow (na futkach) a sledujem k tomu spravanie ceny na grafe.(futky aj Fx)
tak pre mna znamena signal a vstup do obchodu toto.

1) daily graf - viem kde sa cena pohybuje, viem si vyratat aky range by mal byt a viem kde sa cena v tom range nachadza
2) daily graf - vidim globalny trend a z predoslych seanci viem kde by malo byt High Low dna
3) 15-5M vidim supporty a rezistencie, a viem akym sposobom sa prierazy a pulbacky na tychto TF spravaju vyberam si cenove hladiny ktore chcem
4) 1M-15S ked mam uroven na ktorej ma prist signal tak vyckavam na dynamiku
ci je to uz sledovanie objemu _ dynamicka sekvencia na grafe, alebo len samotna dynamicka sekvencia na sekundovych TFkach. je to uplne jedno. pattern v grafe , indikator alebo hocico ine je pre mna nepodstatne, nezaujima ma ako graf vyzera. viem co ma prist a cakam na to, ked to pride, idem do toho ked to nepride nejdem popripade idem :) ale to je risk :)

ale tu sa nam trosku zlievaju dve temy. v prvej som hovoril o tom ako postupovat aby si sa nedostal do spatneho kolobehu. toto co som napisal teraz je cisto technicka vec. a ta sa moze lisit od 1pristupu k dalsiemu. to co je skutocne dolezite je to aby si si tieto technicke veci osvojil tak. ze ich budes robit uplne automaticky. cize ak spravis to iste 100x, je to fajn. ak ale spravis to iste 1000 krat tak to bude ovela viac super. a ked to spravis 10000, uz ta ani nenapadne robit to inac a budes to robit uplne automaticky.

ak ti niekto povie ze demo nieje live tak je to pravda, ak ti niekto povie ze to ze si spravil na deme z 5000 uctu 50000covi nic neznamena, opat to je pravda. ale ak spravis na deme tisic obchodov, pri ktorych si natrenujes konkretne situacie podla jedneho, logickeho konceptu a uplne si toto spravanie osvojis tak je to vyhoda ktora sa proste na LIVE odrazy velmi dramaticky. a ked ti niekto povie ze je to nepodstatne lebo je to demo. tak si mozes byt isty ze o tradingu nema paru.

a teraz jedna kontroverzna myslienka:)
z treningu musis byt frustrovany.musis byt frustrovany s toho ze ides 8mu 100 obchodovu seriu , kde vykonavas svoje obchody z 95% uspesnostou dodrzania planu, musis byt frustrovany a nespokojny preto, lebo v plane mas napisane ze este musis odtrejdovat dalsich 7 serii po 100 obchodoch v ktorych vies ze budes mat 95% uspesnost exekucie . pretoze keby si nemal tak si LIVE netuknes

Tak a zaver: frustracia pride, tak ci tak. bud pride preto ze si totalne vytrenovany a netukol si si live, "stratil si kopec casu" ktory si mohol venovat zabave . alebo pride frustracia s toho ze si nafundoval ucet a a 2 mesiace bolo po nom. takze na zaver. kazdy si moze vybrat aky druh frustracie okusi. je dost mozne ze okusi oba druhy :) a mozno okusi este ine druhy o ktorych som nenapisal.

rutina prichadza len a len treningom, urcite nie tim ze budes pozerat na graf hodinu denne. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike:

Tak som ten vstup pochopil správne podobne pristupujem aj ja. S/R určuje z higher TF a vstupujem na menšom. Rozdiel je že vstupujem až po určitom bare ktorý mi dá potvrdenie ktoré bohužiaľ často nepríde ale zase vyselektuje aj viac strát čo je zo začiatku vzhľadom na znižovanie risku z môjho pohľadu dôležité.

Na paper sa pozeráme rovnako ja som dlho testoval backtestingom stratégie množstvo stratégií až som zistil že to pre mňa nieje cesta ktorou chcem ísť. Pred troma mesiacmi som začal každý deň paper 2,5 hod dlhšie by som po škole nezvládol ale rozmýšlam ze pridám aj hodinu z večernej seancie. Pochválim si kúsok ego vymeškal som zatiaľ len 1 deň:). Dakedy je to ťažké obzvlášť keď sa niečo chystá a ja tam niesom ale vybral som si takú cestu. Ale to som zašiel fakt out of topic.

Ja som zmenil pohľad na tradeing po jednom článku ktorý bol fakt "eye opener". Nadvezujem na tvoj pohľad na frustráciu. Pre mňa je hlavné motto: Skvelosť nieje len o robení dobrých veci, ale robení ich aj keď spôsobujú bolesť a nepohodlie.

Viem na čom musím pracovať viem že sa nemám kam ponáhľať. Neskutočne ma to už dva roky baví i keď prvý rok to bolo tou hodinou denne.

Vďaka za odpoveď minule som čítal tvoje príspevky a našieľ som veľa podnetných informácií, ale bez "osobnej aplikácie" a priznaní si chýb vývoj podľa mňa nieje možný. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak ja som to dneska a včera zase pekne potentoval. Inak prvý týžden po úpravách systému to boli krásne výsledky no od minulého pondelku všetko SL. Je chyba vo mne ale neviem ju nájsť tápam sa momtálne v kruhu ktorý naznačil airmike euforia-frustrácia dneska ma už napadla aj zmena systému. momentálne fakt neviem ako dalej. Viem že robím chyby za ktoré si môžem sám no neviem ich "zameraťa zneškodniť".

Po tej zmene som bol taký nadšený že už som len čakal na live a myslel som si že viem všetko no lenže prd. Začal som vstupovať ovela agresívnejšie a do takých protitrendov že sem ani nejdem dávať obrázky... Vstupujem hneď ako dá trh čo i len malí náznak toho že sa niečo môže stať a tak sa vystavujem stratám. To že mi nevyplní limit a potom ide trh po tučný profit ani netreba hovoriť.

Inak čítam teraz skvelú knihu Time compression trading a pripadám si že ten človek píše o mňe akurát v kapitole losers:) keď popísal ako vyzerá bežny deň strácajúceho tradera tak to bolo pozeranie sa do zrkadla.

Viem že teraz už rady asi nepomôžu ale niekde o napísať musím lebo by som chytil schyzu. Pritom viem že VSA funguje a fungovala aj mňe a zrazu neviem nájsť profitabilný obchod. Nechal som sa poučiť a live odkladám na neurčito pretože ako vidíte a stále Vás o tom presvedčujem ešte na to nemám. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

zkusím ti ještě naposledy napsat..ale budu se jen opakovat, takže víc už to psát nebudu...zažil jsem tu víc lidí, jejichž styl nebo zapálení mi bylo zprvu sympatické..ale všichni začali po čase upadat do stále větší frustrace a to jejich kouzlo se vytrácelo..a namísto toho, aby se soustředili, jak z toho ven, tak začali pitvat, jak blbě na tom jsou a že to nikam nevede atd...a u všech to mělo dost stejné pozadí - žádný nebo minimální research (studium a rozebírání obchodů, strategie atd.) a pouze aktivní papertrading....

a já říkám jen - ČEMU SE DIVÍTE?? jak se chcete zlepšit, když pro to nic neděláte? myslíte, že se zlepšíte tím, že budete obchodovat pořád stejně blbě? tím se bude vaše frustrace jen víc a víc prohlubovat až a s tím seknete nebo jen přeskočíte na jiný systém, abyste zase dostali facku za to, že nic neděláte...

tajemství jak se posunout dál je v SYSTEMATICKÉ PRÁCI mimo obchodní hodiny, ne v každodenním bezduchém obchodování...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkle pekny prispevek celkem trefny :)... jenom pro inspiraci ja delam do tradingu 11 hodin denne, dnes jsem ve stavu ze 50-80% pohybu vim presne co se tam deje odkud kam, je to nadhera :) takze makejte jestli to chcete vazne.... Zadne 2 hodky denne, to si proste nezaslouzite za takove lazo plazo - viz ja pred rokem....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja uz mozem len doplnit o par postrehov.

Obchodujes stylom kde chces robit 1-2-3 obchody denne s vyssim RRR. Chces vyuzivat S/D zony ako oblast pre vstup a analyzu volume ako trigger.

V tomto pripade jednoznacne plati ze kontext > technika vstupu. Kontext > VSA. Cize nestaci zakreslit urovne ale aj vediet co znamenaju. Auction market theory. Tu vidim v tvojom pripade potencial na studium a zlepsenie. Ja som tiez na zaciatku obchodoval tak ze aha mam tu uroven, cervenu ciarocku na grafe, musim ist do protitrendu alebo neobchodovat. Dnes vidim svoje urovne ako mapu ktoru sa snazim citat.
Ked budes mat zmaknute toto, tak ten trigger, nech je to VSA, t&s, delta, footprint, whatever, nebude az taky problem.
Keby si chcel byt scalper tak to budes mat naopak, flow > struktura trhu, musis vediet co ti sedi.

Odnaucit sa obchodovat proti rozbiehajucemu sa momentu tiez podla mna nie je taky problem. :)

Rovnako by som po rady ako ma vyzerat uspesny den tradera nesiel do ziadnej knihy aj ked to bol asi joke :) Ciel je vybudovat si vlastne rutiny, rovnako ako vlastny pohlad na trh. Studium teorie a nastrojov -> studium trhov -> vlastny pohlad na trh -> prakticka aplikacia a trening na real trhoch -> dalsi trening -> silny emocny kapital, dovera v seba -> live trading -> hlupe obchody, porusenie risk pravidiel - porucha dovery -> dalsi sim trening -> live trading .... :)
Urcite mas cas na body 1 a 2 - studium a nie je sa kam ponahlat, ak to zoberies poctivo mozes stale urobit karieru. :)

Hodnotne prispevky majkll a airmike, Mike zaujimave vediet ze si okolo tradingu od 2001 (10 rokov, wow.) a uzil si si aj svoju davku mladickej nerozvaznosti. :) Ako to skoncilo s tou skolou?




Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll, zdq, roman, vlastne all:

Páni je to tak ako píšete určite viete aké to je keď si myslíte že ste tomu prišili na korienok ale nieie to tak. Nejdem písať že som to nečakal to je asi jasné ako to že nečkám že obchod do ktorého idem bude strata. Ja napíšem ako vyzerá môj deň a z toho sa dá lahko zistit že sa veneujem práve paperu najviac a pritom idem stále hlbšie do beznádeje.

Je to asi tak že ak mám školu dostanem sa len k paperu kedže tam som do 15:00 inak napírklad teraz ráno čítam veci ktoré ma zaujímajú teraz je to tá spomínaná kniha. A vždy večer si vytlačím graf a idem do analízi lenže nestačí len napísať čo som spravil a zhodnotiť ho podla plánu musím robiť ten spomínany research. Fakt už len tá myšlienka že v tradingu uspejem bez prispôsobovania sa je hlúpa a paradoxne práve to robím.
Idem k tomu pristupovať už iným spôsobom vrátim sa k pôvodnému systému aj pôvodným vstupom len ostávam pri zmenenom výstupe a budem vstupovať limitom. to je všetko lebo tie vstupné hladiny ktoré som si vymyslel sú pomerne nelogické keď sa na to spätne pozriem. Idem analyzovať tie obchody do kedy to fungovalo a zistiť kde som odbočil na zlútrasu. Viem že v trhu viem nabrať edge lenže ho neutralizujem svojím "postupom". To že si napríklad vytlačím graf je síce pekné pre ego a do článku ale ak z neho nedostanem žiadne hodnotné info je to dobré tak akurát do skartovačky. Viem kde je potenciál ešte hľadať zlepšenie lebo tie posledné pohyby som identifikoval presne no bez vstupu ale to je už o niečom inom a je len na mne či sa naučím obchodovať aj niečo také.

Dostal som sa pomerne aj s vami do silného offtopicu ale toto vlákno mi tak nejak sedí tak sem píšem aj takéto veci. Inak ja som chcel začať live cez leto a popri štvrtáku už ísť live a naberať skúsenosti - načo ked sa na to pozriem hociako tak keby sa mi podarí začať (rozumne) hoci aj po strednej tak mám aj tak strašnú výhodu oproti ostatným o tradingu popri výške ani nehovorím. Napísal som to sem hlavne preto že predpokladám že niesom sám ktorý si myslel že nad trhom vyzrel a myslel si aký je génius. Tak u mna to tak nieje ja som zistil že niesom až taký múdry:)

Ešte vypíšem chyby ktoré som zistil že mám a idem hľadať spôsob ako ich zmazať. Agresia pre vstup (viem že trh ešte s vysokou pravdepodobnosťou urobí falošný break ale aj tak idem do obchodu. Nervozita po utečenom pohybe. Akonáhle určím úroveň pre vstup tak neprihliadam na kontext a vidím len to čo by som chcel. (tu)

zdq: tak ako píšeš presne tam sa práve snažím zlepšiť a to v teórii čo je za pohybmi. Už viem ako sa trh točí a ako odmieta úrovne no nevdel som hľadať "losers" to sa snažím pochopiť. Daľšia vec o ktorej som si myslel že viem čo je bol trh samotný no to som sa tiež mýlil. Musím sa naučiť poriadne zistovať kontext nie len slepo obchodovať uroveň o ktorej som čítal že funguje. Ak vieš o dákej dobre literatúre dám si poradiť:)

Jediná vec je istá a to že to nevzdám ani keby to bolo neviem ako zlé, vlastne mne sa ešte nič zlé nestalo paper je predsa o tom aby človek našiel slabosť a na moje štastie ja som ich našiel viac. Takže na záver tohto môjho výlevu len vďaka že Vás stále baví mi komentovať moje v poslednú dobu nie velmy prínosné príspevky i keď na druhú stranu podľa mna môžu ukázať aj to že to také ľahké nebude. :) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdq Napsal:
-------------------------------------------------------
> Mike
> zaujimave vediet ze si okolo tradingu od 2001 (10
> rokov, wow.) a uzil si si aj svoju davku mladickej
> nerozvaznosti. Ako to skoncilo s tou skolou?
>

zo skoly som odisiel a po par mesiacoch som isiel na druhu. popri tradingu a praci som ju aj dokoncil.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Heron minule doporučoval jednu knihu tak som ju tento týžden prebehol a spomenul som si na teba ak si náhodou nečítal Jason Jankovksý time compression trading tak doporučujem. Zamerjava sa na vyhladávanie losers a viem že to ta zaujíma. Je to čistá teeória v knihe je len pár grafov aj to len čisto ilustratívne.

Inak dneska som neobchodoval a len som pofotil všetky protitrendy a snažil som sa zistiť kde a čo sa deje a čo by som mohol robiť inak keď som si to spojil s tou knihou tak ma napadlo pár myšlienok takže som sa rozhodol že na paper pôjdem až vtedy keď to dáko dostanem do reálnej podoby to isté urobím aj na trendoch i keď tie mi až taký problém nerobia.

K protitrendom len toľko že idem protitrendy len na lower TF. Teda protitrend na lower je trend na higher teda na rozhodujúcom TF. Na toto som doteraz neprihliadal čo je pravdepodobne chyba.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis:

na knížku případně mrknu, ale zrovna tohle je oblast, ve které moc nevěřím na to, že někdo může opravdu vědět do puntíku, jak to na burze ve skutečnosti s těmi amatéry a profesionály je...nikdo nedokáže sledovat všechny účastníky trhu...ale můžou tam určitě být dobré myšlenky a třeba člověku, který o takových věcech nikdy nepřemýšlel to může dost otevřít oči..

jinak máš pravdu - náhled na trhy ve smyslu stopování amatérů (amateurs tracking) je důležitou součástí mojeho přístupu..je to poměrně unikátní přístup, řekl bych..a určitě je to unikátní tady na fóru..ale je to hodně zajímavé..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:

Tak ako vravíš nemôže nikto nikdy vedeť kto a kde vstúpil a hlavne prečo. Knižka mi ale pomerne pridala k chápaní trhu ako celku. Zatial som to čítal len raz mám v pláne to rozobrat poriadne najbližšie dni. Ono som sa kúsok zle vyjadril že je to o losers. Je to celkovo o trhu čo je trh s nulovým súčtom ako pravdepodobne postupújú prof a amateri, aké sú možnosti keď sa chcem dostať do trhu a podobne. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...