Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Nabídka a poptávka - Supply and Demand


rusty517

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 504
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím, v první řadě se nepovažuji za zkušeného. Obchoduji na simu konstantně teprve něco přes 2 měsíce a stále mám problémy s dodržováním pravidel :).

Z mého pohledu to vypadá jako nějaký nízký TF. Rada zkušenějších, ne má vlastní, zní, že cokoliv menší než 1H TF nemá smysl obchodovat (definovat na něm zóny). Sice je možné pečlivěji načasovat vstup na nižším TF, ale nemá smysl hledat S/D na malých TF. Obsahují totiž mnoho šumu.

Ta spodní demand zóna není platná, protože trh už na dané cenové úrovni už jednou byl (chvíli před tím) - jde to vidět, udělal DB. Takové případy nejsou platné S/D zóny.
Tak to alespon' vysvětluje S. Seiden.

Tady je pár zdrojů, ze kterých se dá čerpat. Doporučuji nastudovat, stojí to za to a moc mi to pomohlo:

www.forexfactory.com/showthread.php?t=288142 (učební vlákno)
www.forexfactory.com/showthread.php?t=230888 (screenshoty reail-time obchodů)


PS: Musíme tady to vlákno trochu oživit. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Georgie: no jasně, to dává smysl. Mě taky přijdou vyšší tf "učesanější". Ještě se zeptám:

- jestli to dobře chápu tak si najdu na 1h apod. grafu S/D zóny a když se to blíží, tak přepnu na třeba 3m a hledám vstup. To už může být potom třeba DB/DT, 123, CCI, RSI apod?
- čekáš na potvrzení zóny např. odražení a pak vstup nebo dáváš limit na zónu a čekáš, co se stane? Mě to přijde s tím limitem lepší, protože obchod se tak dá více naplánovat dopředu, ale zase když počkáš, tak můžeš mít více potvrzení (orderflow třeba), ale zase s tím limitem můžeš získat lepší cenu. No něco za něco asi... :)
- zdá se mi to nebo hodně studentů a lidí kolem S. Seidena obchoduje forex? Je k tomu nějaký speciální důvod? Fungují principy úplně stejně na futures? Já forex moc nemusím :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas> Samovi webinare se presentuji na fxstreet coz je forex web, proto ty forexaci:-) Kouknni na par nahravek, S/D metody jsou pouzitelne na jakem koliv trhu, sam autor doporucuje nizsi TF FX obchody realizovat na Globexu, z duvodu plneni, SL a dalsi "specifik" vlastim FX brokerum. Koukal jsem na eminis a kolikrat jsou tam zony cistejsi a jasnejsi nez na FX. Myslim ze podstatneje pochopit pristup S/D, proc a kam se bude cena s nejvetsi pravdepodobnosti pohybovat. Dodrzovat scooring system na filtrovani dobrych levelu a MM.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Těch příspěvků tady ale pěkně přibylo :D

Tomáší: Neboj, nejseš sám. Já taky často zapomínám na vyšší TF, častěji než bych chtěl. S tím vyšším TF jsi to popsal dobře. Najdeš si zónu na 1H pro scalpy, nebo daily/weekly pro swingy. To je však pouze jedna část určování trendu.
Protože jsem zjistil, že mi to psychicky nestačí a cítil jsem, že potřebuji další vodítka, musím si určovat i tzv. momentum trhu. To je ta část kdy přichází na řadu komerční TA - indi a ty ostatní klikiháky na chartu:)
Stále tuto část nemám úplně vychytanou, ale zatím využívám HH a HL na 5x vyšším TF (to mám od Eldera). Ale dá se i MA50, když na to přijde.

Ke vstupům, jo, dávám tam limity. S/D trading s limitními příkazy může proměnit swingové obchodování v ráj na zemi ;)

K tomu proč obchodovat S/D na forexu? No, mám za to, že na gold, silver, indexech a forexu to funguje nejlépe. Samozřejmě funkční je to všude, i na rýži :D.
Co je však za tím? No, mám takovou teorii, že tyto měnové trhy (počítam stříbro a zlato mezi měny + akcie, pro mě další papírové peníze) do tzv. spekulačního koše. Na rozdíl od kukuřice a rýže, nebo grains/softs všeobecně, tyto komodity nejsou až tolik potřebné. Neplatí na nich poptávka a nabídka v tom pravém smyslu slova, nýbrž slouží lidem k uchování hodnoty. A je jen a jen na lidech v čem chtějí uchovávat hodnotu.
Peníze mají dlouhou historii - byly už v době kamenné, a to právě proto, že nadúroda pšenice nemohla zůstat ve skladu věčně. Proto bylo třeba hledat věci stálé svou hodnotou a odolné proti zubu času, aby mohly tuto hodnotu reprezentovat. Historie pamatuje např. kožešiny, drahé kovy, mušle kauri, papírové/ražené peníze, u nás hadříky/plátna (od toho to slovo platit), ve vězení například cigarety. Pointa je, že obchodování měn je obchodování důvěry a psychologie, hluboko až podprahově zakořeněné, spolu s vysokým spekulačním faktorem.
Proto se domnívám, že obchodování (S/D, support, rezistance, patterny) je na těchto trzích nejlehčí. Na ostatních komoditách už bych hleděl i na fundamentální analýzu. Ne, že by TA nefungovala i na jiných trzích, ale vzhledem k hodnotovému (value) pojetí instrumentů přeci jenom trh respektuje určité hodnoty, třeba kulatá čísla + S/R, lépe na finančních/měnových instrumentech.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...