Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VÝSTUPY Z TRHÚ


tomnes

Doporučené příspěvky

Díky za odpověď,
vzhledem k zaměstnání jsem začal obchodovat spready, gapy a jiné prudké pohyby jsou zde přece jen eliminovány, takže není nutné pořád sedět u počítače. Ale přece jen to chce ještě něco, nějaký volný čas pro trading hours zbývá.
Hodně úspěchů Vám Libici i ostatním
méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobry den Medo,
chapu, ze pri zamestnani nebo podnikani je casu na studium vice nez malo. Zamerte se jen na velmi uzky okruh signalu, ktere do sebe dostanete a ktere zacnete obchodovat. Da Vam to sebeduveru, financni odmenu a postupne i cas na rozsirovani sve obchodni strategie. Budete-li obchodovat napr. jen double top a double bottom, budete vydelavat mnohem drive, nez kdyz budete hledat "svaty gral" a svuj zacatek prilis komplikovat mnoha indikatory nebo patterny.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Libici,
v tomhle máte určitě pravdu a je to moje největší slabina. Nehledám svatý grál, to jsem zvládnul, ale neodolám nebádat nad dalšími a dalšími indikátory či vlastními nápady. Mě to baví o nich přemýšlet, protože mě moc nebaví je "trénovat". Víc mě baví propočítávat dráhu ruky při forehandu než se jít potit na kurt. Vím že bez testování to nejde, ale tohle je právě moje slabost, se kterou dost těžko bojuju.

Hodně úspěchů
Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Medo,
z vlastni zkusenosti Vam mohu potvrdit, ze je asi tisicekrat lepsi sednout na jednu hodinu nad historicke grafy a testovat, nez dlouhe hodiny neco pocitat a zkoumat bez overeni na grafech [nemyslim tim studium materialu nebo knihy]. Take jsem drive hodne premyslel bez pohledu na graf. Dnes je to presne naopak. Nepremyslim o systemu, dokud nesedim nad grafy a soucasne netestuji nove informace nebo napady. Bohate se Vam to vrati asi jako kdyz se ucite hrat golf nebo tenis. Premyslite-li nad dalsimi variantami nebo indikatory, tak je to samozrejme v poradku, jen se nesnazte za kazdou cenu je hned zavest do sveho obchodniho systemu. Mohu Vam z vlastni zkusenosti potvrdit, ze je lepe do hloubky testovat jeden chart pattern, nez kazdy druhy tyden zavadet novy pattern ke studiu. Plati jedno velmi dobre pravidlo: indikatoru a patternu pouzivejte jako safranu. Mluvim predevsim o pozicnich komoditach a velmi dobre se mi to osvedcuje take v intradennich stocks. Osobne znam cloveka, ktery traduje pozicne stocks s jednim typem EMA na weekly + daily charts, k tomu kombinuje MACD-H na daily charts a vydelava vice nez krasne penize. Point je predevsim v tom, ze zna svuj system velmi do hloubky.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

i já před mnoha lety "trpěl problémem", že mě velmi bavilo studovat různé přístupy obchodování, ale už ne tolik trénovat. Ale pak jsem si uvědomil, že sezením u knížek nezbohatnu. Omezil jsem tedy čtení na minimum, nyní již studuji prakticky jen prychologii - a tu a tam něco o TA, ale nyní opravdu už jenom tak nějak "ze setrvačnosti". Na druhou stranu, když jsem překousnul první nelehké začátky studia trhů, zjistil jsem, že číst a studovat trhy může být naprosto stejně zábavné a úžasné, jako číst a studovat knihy a indikátory. Dnes už je pro mě sezení u trhů skutečně zábavou a potěšením a nejvíce mě těší,kdž dělám vše jak mám - nezávisle na daném výsledku z daného obchodu. Myslím, že pro každého se může stát studium a čtení trhů za chvilku zábavou, pokud dokáže překousnout počáteční "nechuť". Studováním indikátorů nikdy nezbohatnete. Pokud máte tuto "slabost", pak je na čase začít na ní pracovat. Nikdo jiný tuto slabost za vás nevyřeší. Tedy pokud je touha po finanční svobodě silnější, než touha po vdělání a znalosti v oblasti indikátorů.
Zdravím,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Libici, Tome,
děkuju za Vaše slova. Myslím, že jsem už skutečně studiu komodit, tradingu, indikátorů věnoval dost času, abych mohl říci, že vím o čem píšete. A vím, že to musím tak udělat a také to udělám. A také vím, že Vy mi rozumíte co myslím tím, když říkám, že je to moje slabina. A také obdivuju některé začátečníky, jak se statečně a s optimismem vrhají do tréninku a je zřejmé, že si nabijí ústa a budou se muset otřepat, nenechat se touto zkušeností odradit, ale naopak ji využít pro svůj další postup vpřed. Díky za tento server a Vaší práci, která otevírá lidem možnosti se změnit. Možná by bylo zajímavé napsat o tom, co to udělá s člověkem, který se stane úspěšným traderem. Jakým způsobem se změní jeho myšlení o způsobu zhodnocení nejen svých peněz, ale i svého života. Zkušenosti Vaše osobní, Vašich známých?
Úspěšné obchody
Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

no to je rozhodně zajímavá otázka, jak trading jednoho může změnit... Mě osobně VELMI změnil. Převážně díky skutečnosti, že jsem musel velmi změnit myšlení. Dříve jsem býval člověk relativně neurotický a svým způsobem negativista. Takový přístup je pro trhy zničující. Hodně, hodně jsem musel pracovat na posunech alespoň do té míry, abych mohl obchodovat s psychikou potřebnou k tradingu. S časem, který posledních pár let věnuji psychologii obchodování musím otevřeně říci, že se po kouskách sám cítím mnohem vyrovnanější, klidnější a v lecčem s mnohem větší sebedůvěrou. Pochmurné, negativistické stavy prakticky již vymizely. Věřím tomu, že kdo se opravdu rozhodne vydat na dráhu úspěšného tradera, ten postupem času změní sám na sobě mnoho k lepšímu. Docela by mě zajímalo i jak se mění spolu s tradingem ostatní na tomto serveru.
Hodně zdaru,
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové, já bohužel žádnou změnu nepozoruju, jen jsem už chvíli nerozbil žádnou myš, protože se mi nedaří. Dnes jsem po technických problémech začal zase obchodovat a je to hrozný. Mám trošku guláš v plánu, myslím na informace z kurzu, bohužel je nějak nemůžu na grafu identifikovat a např. teď jsem už od 16.15h. v trhu ES a zjistil jsem, že vlastně nevím, jak ven. Tak to mě dostalo. Doplňovat starej plán za pochodu neujasněnými informacemi, to je teda něco. Ještě že je pátek :D

Bohdan

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tome,
to je přesně ono! Proto jsem na jiném vlákně zmínil Alchymistu. Skuteční alchymisté (co to je? :)) věděli, že tím, že mění třeba olovo ve zlato, mění i sebe a vlastně celé své okolí. Ale Alchymista právě není o alchymii, byť to má v názvu. A ty alchymistické moudrosti jsou obecné moudrosti, až fantasticky totožné s moudry úspěšných traderů. Nic nevadí, že tomu na první pohled nerozumíme. Já vím, že jste se "musel" změnit. Vím, že "musíte" cítit, že se ve Vás mění něco, co není jen o úspěšném traderovi. I kdybyste zkrachoval a zůstal bez možnosti vydělávat peníze, už máte na svět a svou pozici v něm jiný pohled. To je co mě zajímá a co by bylo velmi cenné i pro ostatní. Nemyslím Vaší zpověď. Prostě Vaše poznatky o tom, o jiných traderech...
Bolijo: o bojovnících alchymista říká, že to může být také velice dobrý způsob smrti :D, o nic horší než ostatní
Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Medo,
souhlasim s Vami, ze je mi nekdy zacatecniku trosku lito pri predstave, kolik neuspechu budou muset prekonat. Je zde vsak otazka, co je vlastne neuspech? I neuspech je informace a pokud s ni dobre nalozim, pak se zmeni ve velmi pozitivni informaci. Uvedu jeden priklad: zacnu-li s papertradingem, za rok 2005 vydelam v testech 10,000 USD, za rok 2004 prodelam 20,000 USD, pak to neni spatna, ale dobra zprava: mel jsem stesti a neuspesnost sveho systemu jsem zjistil jeste v dobe, kdy neobchoduji skutecne penize. Pokud tuto informaci dobre zpracuji a prevedu ji ve vylepseni sveho obchodniho systemu, pak jsem vlastne porad jen a jen na dobre ceste. Jednoduse receno, spatne informace jsou spatne jen proto, ze si je spatnymi delame. Pokud si ze spatnych informaci udelame dobre informace, pak jsme jen a jen na dobre ceste. Druhy priklad uvedu z realneho obchodovani: otevrete dve pozice za sebou a prodelate vzdy hodnotu SL, rekneme 150 USD. Pak jsou na miste dve moznosti: bud jsem udelal chybu pri analyze a neznam svuj system jeste tak dobre, jak si myslim a nebo je to jen bezny pocet ztratovych obchodu, nez prijdou profity. Pokud tedy proverim svuj system a zjistim, ze jsem chybu nikde neudelal, pak se jedna o druhou moznost. A pozitivni vysledek? Mnohem lepe poznavam svuj obchodni system a mnohem vice mu nasledne duveruji. Pokud pri proverovani moznosti jedna zjistim, ze jsem chybu udelal, pak je to opet jen dobra zprava. Zaplat panbuh, ze jsem na tuto chybu prisel jen po dvou malych ztratach.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Meda: já Alchymistu samozřejmě četl a pokud mi něco OPRAVDU sedí v porovnání s tradingem, pak je to skutečnost, že i Alchymista našel svůj pokad vlastně na samotném začátku. Toto mě nestačí udivovat na tradingu. Strávil jsem miliony hodin studiem trhů, knih, www stránek a já nevím čím vším. V minulosti si prošel desítkami bezesných nocí, depresí, neurotických stavů, ztracených peněz a já nevím čeho všeho ještě. Měl jsem mnohokrát pocit, že to nikdy nemůže skončit. Pak přišlo to světlo - převážně v pochopení toho, že problém není v systému ale mně samotném - a najednou - a to mě překvapilo nejvíce - jsem se začal vracet na samotný začátek! No a když porovnám své obchodování s úplným začátkem, tak mi připadá, že je velmi podobné. Pouze přes šílený vývoj jsem pochopil o čem obchodování skutečně je. Veškeré velmi složité věci, systémy, indikátory, apod. co jem roky studoval ale nakonec prakticky nepoužívám - mé obchodování je stejně maximálně jednoduché, jako na začátku. Zajímavé ještě je, že Petr měl podobný vývoj. Také se přes šílenou cestu vrátil k začátku. Dokonce dnes, když s Petrem pracujeme na různých dalších strategiích tak zjišťujeme, jak se neustále vracíme k začátku. Člověk se ale vždy vrátí na začátek s nějakou určitou zkušeností, kterou prostě jinak nezíská. Přesně jako v Alchymistovi. Nikdy mě nenapadlo srovnávat Alchymistu s tradingem, ale souhlasím, že určité paralely se tam najít dají.
Bojla: dejte si klidně chvíli voraz. Myslím, že by vám pomohl odstup. Já když nevěděl kudy kam, vždy jsem klidně i na několik týdnů se vším přestal. Řešení jak se posunout dál se pak ve stavu klidu vždy tak nějak objevilo samo. Nejhůře mi vždycky všechno šlo, kdy jsem se moc a moc snažil tlačit věci vpřed.
Libic: zajimave, jak zmiňujete ten SL. Já poslední dobou dokonce procházím stádiem, kdy se mi začíná dařit do určité míry posazovat základní SL dle intuice. O intuitivním obchodování jsem moho četl, ale nikdy tomu moc nerozumněl. Pak jsem zjistil, že jsem se ve skutečnosti intuitivního obchodování bál. Takže jsem zkusil trochu intuice zapojit alespoň do umisťování základního SL a výsledky jsou zajímavé. Skutečností ale zůstává, že začít experimentovat s intuicí lze vážně až v rámci mnoha hodin obchodování a jasně zažitého systému v sobě samotném.

Z odstupem musím říci, že trading je skutečně více umění, než exaktní věda. Veškeré nástroje technické analýzy jsou úžasné umělcovi nástroje, avšak jsou mu k ničemu, pokud neví jak je použít. Nejprve je třeba trochu trhy poznat, oťukat a otevřít se jim. I malíř musí nejprve poznat objekt, který chce malovat. Pak musí přijít myšlenka, jak by chtěl jeden trhy obchodovat. S trendem? Proti trendu? Krátkodobě? Dlouhodobě? Swingy? I malíř čeká na myšlenku. A pak teprve vybíráme potřebné nástroje - t.j. indikátory, TA, apod. Aby však naše dílo bylo opravdu dokonalé - t.j. náš trading, nesmíme zapomenout na naší vášeň a touhu být skutečně mistří. Mark Douglas říká, že největším důvodem proč lidé selhávají v tradingu je, že obchodují pro špatný důvod. Že obchodují peníze. S tím já musím kategoricky souhlasit. Pokud začnete obchodovat proto, protože vás to baví, protože chcete být otevřeni trhům a soustředit se více na proces obchodování než na jeho výsledek, pak dříve či později začnou přicházet zisky zcela automaticky sami od sebe.

Tak to bylo trochu páteční večerní filosofie :-)
Tomáš

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Tomasi,
souhlasim s Vami, ze je velmi dulezite urcit, co vlastne chci tradovat? Pokud si zacatecnik z jakehokoliv duvodu zvoli nejaky styl obchodovani, pak bude jeho cesta k vysledku snazsi.
A druha Vase myslenka, kterou podtrhuji je, ze dokud bude traderovo mysleni ovladat myslenka penez, pak je na nejlepsi ceste delat zbytecne chyby, o kterych dokonce bude vedome vedet, avsak nedokaze je ze sveho tradovani odstranit. Hrac fotbalu take nehraje pro penize, ale pro radost ze hry, hrac hokeje take nehraje pro penize, ale pro radost ze hry a hrac golfu take nehraje pro penize, ale pro radost ze hry.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pánové,
díky za páteční večerní chvilku filosofie :). Samotné učení se na tradera přináší nemalý psychologický tlak. Už jen důvodů, proč se někdo začne tradingem zabývat, je mnoho. Chce-li někdo takto řešit své vážné finanční problémy, je to takřka spolehlivá cesta do pekel. Proto mají i tyto Vaše sdělené poznatky nesmírnou cenu. Nejde o to, aby se začátečníci měli do hloubky zabývat filosofií, psychologií atd. Přiměřené informace ostatně uvádíte i ve svém seriálu a dalších článcích. To cenné ve Vašich sděleních je, že dobývání peněz v trzích není jednoúčelová otročina podřízená jediné modle - penězům. Aby jeden dokázal v trzích peníze vydělat, musí vylepšit mnohé své vlastnosti, vědomosti a to umožňuje přemýšlet i o tom, jak lépe peníze použít. Neměla by to být jen dřina, boj, ale i (vlastně především) ta radost ze hry. Každý ovšem má tu svou startovní čáru jinde a logicky jeho vývoj a prožívání toho všeho je jiné.
Trpělivost a úspěchy všem!
Méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den,

tak jsem dnes začal s backtestem ER2. Musím říci, že se mi ten trh docela líbí. Taky zkouším Tomášovu metodu výstupu. Ta se mi taky začíná dost líbit. Je sice pravda, že někdy vypadnu z obchodu, který je chvíli v profitu 150 dolarů pouze za 10 dolarů, ale občas se taky podaří vypadnout s profitem 400 dolarů. Další věc, která se mi na této metodě výstupu líbí, že se někdy daří vystoupit ze ztrátového obchodu dřív než se dotkne SL.

Tomáši chtěl bych se zeptat, jak reagujete když máte dvě svíce proti sobě, ale ta druhá není reverzní, tedy open a close je na stejné hladině. Považujete to za signál k výstupu nebo čekáte na jinou reverzní svíčku?

Děkuji
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...