Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VÝSTUPY Z TRHÚ


tomnes

Doporučené příspěvky

Dobrý den,

nejde o to, že by vám nechtěl nikdo pomoci. Konrétně Libic zde pomáhá celé řadě traderů - pokud si najdete jeho starší příspěvky, popisuje zde celou řadu systémů, užitečných rad a tipů - spousta věcí, které vám mohou začít pomáhat vydělávat peníze hned jak se trochu rozkoukáte. Navíc se domnívám, že vám Jakub již konkrétní tip dal a Anita Vám též zodpověděla část dotazu. Osobně bych tohle již jako pomoc považoval.
Na dotaz s klouzavými průměry bych vám též rád odpověděl, ale přiznám se, že též přesně nerozumím otázce. Jaké grafy přesně zkoušíte? Kde jste zkoušel klouzavé průměry hledat? Grafů je na internetu k dispozici tisíce, ale skutečně každý funguje trochu jinak a každý má zcela jiné nastavení. Osobně doporučuji raději stáhnout software Track´n´Trade Pro. Na tomto linku www.financnik.cz/art/recenze-sw/gecko-track-n-trade-pro-zaciname.html běží seriál jak s programem zacházet, je tam i link ke stažení trial verze. Je to zcela nejlepší nástroj pro analýzu trhů.
Též prosím, pokud budete potřebovat pomoci s technickými otázkami, založte na to samostatné vláko. Přímo v naší diskusi je oddíl pro SOFTWARE www.financnik.cz/forum/list.php?3. Věřím, že pokud zde založíte samostatné vlákno například s názvem KDE A JAK HLEDAT GRAFY S KLOUZAVÝMI PRÚMĚRY, najde se zde rovnou několik traderů, kteří vám s vaším dotazem pomohou. Pochopte ale prosím, že se snažíme dodržovat v diskuzi nějaký systém a organizaci - pro větší přehlednost a snadnost všech uživatelů i nově příchozích.

S pozdravem,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj ,

Libici chtěl jsem se zeptat vím že se tu někde probíralo téma jak na stop-loss a taky vím že jste tady na finančníku napsal na toto téma rozsáhlý článek . Jenomže ať hledám jak hledám nemůžu ho nikde najít , nemohl by jsi mi poradit kde že to přesně bylo ?

Díky REN .


Ahoj Littlebutchere ,

Pokud se můžu přidat do vaší mini diskuse tak musím říct že tady se vám dostanou rady které jinde těžce budete muset draze zaplatit . Takže nechci aby to znělo že si tady ohřejvám polívčičku u Libice , ale Libic je člověk který žije v Americe takže zná tamní obchodní prostředí asi docela slušně , a to já osobně a možná mnoho dalších nezná . My vše buď poznáme časem a necháme si poradit od těch zkušenějších , nebo si poradit nenecháme a pak se nám může stát že tuto zkušenost sice získáme sami ale draze ji zaplatíme . Nedávno tady na finančníku přispíval do fora člověk říkající si Xtrader , jednoho dne se tady rozpoutala určitá diskuse ve které někteří lidé protestovali proti jeho názorům dosti nevhodným způsobem a tak se stalo že Xtrader už do fora nepíše . Mne osobně to dost mrzí protože když jsem začínal tak jsem čerpal také z jeho příspěvků . Proto jsem rád že takový člověk jako Libic je vůbec ochoten se podělit s krajany tady v Čechách o své zkušenosti z obchodování .

PS : Také bych rád poprosil Xtradera pokud stále navštěvuje tyto stránky ,aby potlačil svou zlobu a překousnul názory lidí se kterými nesouhlasí . A aby se opět připojil k diskusi zde na finančníku a pokračoval v dobrovolném napomáhání nám kteří začínáme , já osobně si jeho článků vážím .

Díky REN














Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rendo, zkoušel jsem najít informace které jsou o stop-lossu na tomto serveru a našel jsem toto:
www.financnik.cz/forum/read.php?2,562,581#msg-581
www.financnik.cz/forum/read.php?2,99,100#msg-100
www.financnik.cz/art/manual/komodity-stop-loss.html
www.financnik.cz/art/findikatory/zaciname-obchodovat-5-PSAR.html
Nějaký sumární článek na toto téma nám tu podle všeho ještě chybí :)
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na vaše metody výstupu z trhu u E-mini S&P 500. V poslední době s tím dost bojuji. Tedy hlavně s vybráním profitu s SL nemám problém. Vstup pro mě taky není problém, moje metoda vstupu mi dává za pravdu ve více jak 60%. Horší je to s vybíráním profitu. V jiném vlákně jsem napsal, že profit si vždy určuji 3 body od vstupu tedy 150$. Takhle pevně stanovená výše mi dnes už přijde dost neefektivní i když papertrading s tím dává hezký zisk. Prostě nechci jenom pasivně doufat, jestli se trh dotkne stanoveného zisku nebo ne. Často se mi stane, že trh PT vůbec nedosáhne a já pak vystupuji na SL nebo se ztrátou.

Jaké jsou Vaše metody výstupu a rozpoznání obratu trhu? Vím, že u mě je v tomto případě největší problém se zvládnutím psychiky, přesto pokud někdo popíše svůj systém výstupu a dá mi třeba nějakou inspiraci budu velmi vděčný.

Děkuji

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakube,

jak rozpoznám kdy nastal obrat trh? Prostě když se trh otočí a já jsem venku na svém SL :-) Opravdu - nikdy to dopředu nepoznáte. Nikdy nevíte, co udělají trhy následující vteřinu.
Píšete, že váš systém vám naděluje profity. Pak se domnívám, že výstup je relativně v pořádku a že se jedná skutečně spíše o psychickou záležitost.
Já momentálně používám u jistého intradenního systému výstup, který mě naučil jeden známý trader a který jsem už někde zde popisoval - zřejmě v jiném vlákně. Vystupuji, pokud trh udělá 2 bary proti mně a navíc musí být druhý bar reverzní candle. Nehledejte v tom ale žádný svatý grál. Pokud si tento systém vyzkoušíte pak uvidíte stejný problém. Trh se kolikrát vyšplhá třeba do zisku 300 a já nakonec vystoupím se ziskem 100. Ale tahkle to prostě chodí. Z dlouhodobého pohledu je to zatím jeden z nejlepších výstupů, jaký jsem kdy měl. Pár obchodů nic neznamená. Pokud máte pocit, že tu a tam vystoupíte se ztrátou v obchodě, který je jinak profitový, tak to není nic neobvyklého.

Jinak samozřejmě, pokud by do této diskuse dali i jiní své tipy na výstupy z trhů, pak by to mohlo být zajímavé téma pro všechny.

Hodně zdaru,
Tomáš
FINANCNIK.CZ

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

velmi silně cítím, že se jedná o psychickou záležitost, usilovně na tom pracuji. Zajímá mě, jestli někdo používá důkladnou TA analýzu i pro výstup na profitu. Když už se tolik věnujeme zpracování TA pro vstup proč to nepoužít i pro výstup.Teprve nedávno mě napadlo používat pro výstup stejnou formaci jako pro vstup samozřejmě v obráceném provedení. Má to ale háček, trh nadělí takhle hezkou formaci velmi zřídka. Taky to ještě nemám vyzkoušené.

Děkuji za odpověď a prosím ostatní ať se taky zapojí.

Jakub


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den,

pri mych pokusech se mi pro vystupy na trailing SL osvedcilo HighestHigh/LowestLow s prislusnym nastavenim pro dany trh (3-5 denni) nebo klouzavy prumer High/Low cen (8 denni).
Lepsi vysledky, ale dava vystup na PT. Otevru dva kontrakty, prvni zavru brzo tak aby zaplatil riziko druheho (RRR 1:1) plus komise obou a u druheho cekam jestli neco vydela na vyssim pomeru (RRR 1:3-4).

Sef

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobry den,
pri intradennim obchodovani vyuzivam divergence MACD-H nebo EMA Channel a jsem velmi spokojeny. Bohuzel idealni zpusob vystupu neexistuje, stejne jako neexistuje idealni zpusob vstupu do trhu a proto je nutne uvedomit si, ze nam vzdy urcita cast nastoupeneho trendu utece. Bohuzel...

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Medo,
pro vstup do pozicniho obchodu pouzivam vyladenou metodu Triple Screenu [jeho variantu Impulzniho systemu, popsanou v knize Come into my trading room]. Pro vystupy z pozice kombinuji EMA Channel a RSI a jako trailing SL [skutecne jen ochranne SL] pouzivam vyladenou SafeZONE, take popsanou ve zminovane knize.
Pri intradennim obchodu stocks pouzivam pro vstupy take vyladenou metodu Impulzniho systemu, vystupy jsem jiz popsal. Intradenni futures indexy stale studuji, pricemz testuji stejnou metodu Impulzniho systemu.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za odpověď, Libici,
vážím si Vašich příspěvků, Váš přístup k tradingu je velmi seriózní (nechci použít slovo vědecký) a Vaše poznatky jsou velmi inspirující. Docela by mě zajímal Váš názor na forex, ale to už je asi opravdu "mimo vlákno".
Mnoho úspěchů, méďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry den Medo,
dekuji za odpoved. Snazim se k tradingu pristupovat velmi odpovedne, ale to asi kazdy, kdo se chce vazne venovat tomuto businessu. Verim, ze budete postupovat minimalne stejne.
Forex zastim "jen" studuji a trosku papirove traduji. Bohuzel jsem byl velice casove vytizen a na Forex uz nebylo misto.

Preji Vam mnoho uspechu!!

Libic

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...