Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

VÝSTUPY Z TRHÚ


tomnes

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 167
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím a omlouvám se za chybu, které jsem se dopustil v předchozím příspěvku, který se týkal výstupů Joa Rosse.
Chybně byl bod (2). Správně je:....Joe Ross vystupuje v případě, že v UP-trendu se vyskytne bar, který vytvoří nižší Low než bar předchozí a obdobně v DOWN-trendu bar, který vytvoří vyšší High než bar předchozí. Tyto výstupy jsou součástí tzv. "violation" metody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vstoupili by jste do trhu (YM intraday) s potencialem obchodu 35 dolarů (S/R)? U jakých pohybech se začíná mluvit o skalpování 10doalrů a méně? Přemýšlím nad výstupama z obchodu, když je poblíž nějaká S/R úroveň a trápí mě že nevím jestli ji trh prorazí nebo, ne. Někdy dostanu nový vstupní signál po proržení úrovně takže mohu vystoupit na PT a znovu otevřít pozici, ale někdy se trh octne v třeba přeprodané oblasti a přeto pokračuje dál. Pokud bych obchodoval s dvěma kontrakty tak můžu vystoupit s jedním na PT s druhým vystoupit třeba na B/E pokud se trh odrazí, ale začínat v real budu jen s jedním. Neměl by jste někdo nějaký typ? Děkuji

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki, netrapte se tím, že nevíte, jestli trh prorazí S/R. Neví to nikdo. Dá se jen odhadovat, jestli má trh dostatečnou sílu k proražení, nebo ne. Právě proto, že to nevíte, nenastupujte tak blízko. Potenciál by měl být k první překážce co největší, abyste mohl v takovém případě pouze přitáhnout SL a počkat, jestli trh prorazí, nebo ne.
Překoupené a přeprodané oblasti fungují jen někdy, jako vše v komoditách. K trhu musíte přistupovat různě. Někdy trenduje, někdy jde do boku v různě velkých vlnách, atd. V každé takové situaci se indikátor chová jinak a je taky potřeba jinak ho číst.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Viki, např. se musíte podívat na směr hlavního trendu. Proražení S/R má určitě o něco větší naději ve směru trendu. Dál záleží na tom, jak je S/R silná, na volume, atd... Ale to vše je potřeba sledovat globálně a je to fakt umění. I při S/R se můžou tvořit různé formace, které mohou napovědět. Jen pamatujte, že takovou věc nemůžete odhadnout (hlavně v začátku) s moc velkou pravděpodobností. Aby Vás zbytečně deprimovalo, že jste se netrefil. To je naprosto normální. Za 10 let už na tom budem třeba lépe. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Bolija, Pete
není na tom nic světoborného ani originálního. Prostě následovat trend. Pokud mám nataženou vzestupnou TL a trh se k ní vrátí, tak nakupovat do směru, pokud pak trh "doskočí" na nějakou např. Fibo úroveň, nebo rezistenci, tak pozici uzavřít. Těch 10 návratů jsem samozřejmě v nadsázce přehnal. Moje vyjádření mělo směřovat k silným S/R, jinak samozřejmě je dobrá metoda vstupovat do obchodu ve směru hlavního trendu po proražení "korekční" TL.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...