Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

to xzajic & ostatní potenciální čtenáři s obdobným názorem:

Akademik rozhodně nejsem ;) Výšku jsem ukončil po dvou měsících, abych měl prostor na podnikání :) Už nějaký ten rok tvoří trading můj hlavní příjem. A proto, když mi někdo řekne, že mám něco obchodovat bez SL, tak si prostě vše rád ověřím.
Ale rozumím náladě, kterou máte, pokud se Vám nechce to prostudovat.

Jen bych chtěl poprosit konstruktivní příspěvky, než nějaké osobní osobní poznámky. A pokud konstruktivní příspěvek k tématu nemáte, pak raději nepište, prosím, nic. Pokud by se nějaké osobní poznámky opakovaly, vidím to na žádost adminovi, aby je odstranil.

to goody:

Krok 1:
Historie 100 000 dní u comba FAS-FAZ neexistuje. Ale protože je cílový stav daných ETFek jednoznačně matematicky odvozován z podkladu Russell 1000® Financial Services Index, můžeme si udělat přesnou modelaci toho, jak by se měly ETFka vyvíjet.
Není to nic akademického, FAS se pohne o dané procento podkladu x3, FAZ se pohne o dané procento podkladu x(-3).

Na webu www.my10000dollars.com/etf-time-decay/ je ukázka náhodně generované řady dat, na základě které je na webu tvrzeno, že časový rozpad pákových ETFek existuje.
Jen jsem si říkal, jestli to není náhoda a tak jsem si tu řadu místo devíti kroků udělal na sto kroků pomocí funkce =RANDBETWEEN().
Ukázka je zde www.financnik.cz/forum/file.php?19,file=21780
Zkuste udělat v excelu to stejné. Tohle zvládnete, ne? Zkuste případně v dalším příspěvku napsat, na jakém konkrétně bodě jste se zasekl, zkusím navést.

A když už jsem to měl, jen jsem to potáhnutím myši překopíroval v excelu 1000krát/respektive v další verzi 3000krát. Výsledky zhodnocení podkladu, 1xETF komba, 2xETF komba a 3xETF komba jsem zprůměroval a pro každou kategorii jsou rovné hodnotě blízké nule.

Můj závěr: Matematicky nelze časový rozpad pákových ETF zdůvodnit. Výsledek je prezentován v mém příspěvku z November 8, 2012 01:08AM, kde ale potvrzuji matematicky jistou existenci skew na short.

Krok2:
Viz. příspěveky November 12, 2012 08:18PM a další.
Stále akceptuji možnost existence časového rozpadu pákových ETF, které mohou být způsobeny fees and expenses na trojnásobné a inverzní trojnásobné kopírování podkladu. Je to přece jen logické -> Porovnání modelace s dostupnými historickými daty -> Závěr: "Časový rozpad pákových ETFek neexistuje."

Tento další způsob mého ověření bude ale pochopitelný jen pro ty, kteří pochopili krok jedna.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si myslim, ze to, co tu tom_czr pise je velmi dulezite, takze mu za celou snahu a analyzu dekuji. Obecne ukazal, ze jen sama konstrukce pakovych ETF (sama o sobe) rozpad nezarucuje - to uz snad vidi kazdy.

Nicmene to neznamena, ze by na shortu FAS/FAZ (nebo systemu s VXX) neslo vydelavat - slo, ale to predpoklada navic jiste vlastnosti casove rady podkladoveho aktiva...jake, to uz bylo v tomto vlakne recene x krat.

Co se tyka systemu s VXX je to slozitejsi.

Jinak ja osobne stale obchoduji live svoji upravenou strategii s FAS/FAZ cca 9 mesicu na 20% uctu a vysledky - 3 obchody, celkem asi 9% pozice uzavreno v plusu (cca 1.8% uctu), ale clovek musi neustale sedet na ne uplne zanedbatelne otevrene ztrate. Premyslim, jestli mi to ted za to stoji a jestli radsi tech 20% uctu nepridelit necemu jinemu, treba arbitrazim, ktere uz mam odladene.

Planuji si udelat nejake vlastni analyzy xzajicova reseni s VXX ktere mi prijde celkove lepsi v situaci kdy je obecne na trzich nizsi volatilita.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Udělejte si stejný Excel, jako je www.financnik.cz/forum/file.php?19,file=21780, pouze namísto 1x ETF tam dejte skutečné ceny nějaké proxy (např. XLF) k nějakému skutečnému dni, pod to dejte FAS a FAZ (2 x ETF je možné vynechat, pro ilustraci postačí), a tedy budete mít například

3.1.2012 jsem koupil x akcií XLF v celkové ceně 20000 USD

3.1.2012 jsem PRODAL x akcií FAS v celkové ceně 10000 USD, a
3.1.2012 jsem PRODAL x akcií FAZ v celkové ceně 10000 USD

pak si udělejte každý den součty a snad Vám to bude jasné. Ony totiž FAS a FAZ neerodují jen kvůli ceně, ale rovněž kvůli jiným faktorům (převážně kvůli správě páky, konstrukce těchto ETF pochopitelně zahrnuje deriváty a ty něco stojí). VXX zase bude padat kvůli nákladům na cotango

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to xzajic: Za účelem spekulace si takový excel udělat mohu. Jenže já potřebuji pro zavedení strategie live jednoznačný a prokazatelný edge, kterým ale matematický časový rozpad není! Druhou možností jsou tedy náklady na správu ETFka (převážně kvůli správě páky, konstrukce těchto ETF pochopitelně zahrnuje deriváty a ty něco stojí). Pro případně vyčíslení nákladů excel může vycházet správně jen tehdy, jestliže pro páková ETFka použijeme JEJICH podklad. Nelze tedy pro vytváření závěrů u FAS a FAZ v žádném případě použít XLF. Pro FAS a FAZ je podkladem RIFIN (Russell 1000® Financial Services Index). V pdfku přidávám seznam podkladů a jejich pákových ETFek. Opět doplním, edge jsem u FAS a FAZ našel. Ale určitě to není rozpad časové hodnoty pákových ETF ani ve formě matematické, ani ve formě nákladů na správu. Tom

20940

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic Napsal:
-------------------------------------------------------
> Jen připomenu strategii, kterou jsem zde
> prezentoval:
>
> 1) Vezmi FAS / FAZ, či FAS / VXX, či FAS / půl FAZ
> a půl VXX
>...
> Letmý pohled na FAS/VXX za období, o kterém tady
> mluví radim2, tzn. 22.11.2011 až 2.11.2012 mi
> říká, že
>
> a) proběhlo 62 obchodů
> b) průměrná doba držení je 7 obchodních dnů
> c) zisk je krásných 44,3%
> ...

to xzajic: Jak jsi pls otestoval tohle období, máš na to nějaký excel, nebo SW?
Můžu to backtestovat ručně v excelu, ale kdybys věděl o nějaké rychlejší metodě...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ten FAS FAZ je fakt masáž na mozek :D Koukal jsem na opce a je na nich delta skew směrem na long!?! A to jak na FAS, tak na FAZ. S rostoucím počtem dní do expirace se vzdálenost skew navyšuje. Teď je otázka, zda-li je delta spočítána správně, nebo zda je výsledek platformy mimo stejně jako u opcí VIX versus VIX Index, kde to prostě počítá špatně. Jako zajímavost k FAS FAZ zde tuto informaci přikládám. Pokud by se tímto chtěl někdo se mnou více zabývat, přesuneme se do nového vlákna v sekci opce. Možná to má co dělat s tím matematicky zabudovaným skew na short, ale proč jsou potom delty 0.50 zobrazeny na long straně? A další věc, u klasických akcií by měly být delty při součtu na put a call straně rovny číslu 1. Zde jsme u derivátu, který se nehýbe dlouhodobě úplně standardně, zde se to jaksi rozjíždí. Dívat se na derivát derivátu indexu, to už pro mě začíná být trochu matrix :) Uvidíme, jak mi bude zítra fungovat hlava a jestli něco zjistím. Pan Google mi zatím v tomto moc nepomohl. Jakoukoli pomocnou ruku vítám :D Tom P.S. V IBčku to s deltami vypadá obdobně...

20957

20958

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Ano, % poplatek, u IB mají na stránkách popis jak funguje short a seznam podkladů, které se dají shortovat.

Před pár dny se mi stalo, že mi IB automaticky uzavřelo pozici, protože regulátor vydal zákaz shortování podkladu, celkem nepříjemné v případě, že pozice s inverzním podkladem zůstane otevřená. Nevíte někdo, jestli by to vyřešil Combo příkaz, uzavřela by se i inverzní pozice?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neupozornili, obchod uzavřeli 27. upozornění přišlo 28. Proto je to dost nebezpečná situace :(

SHORT STOCK POSITION BOUGHT IN
This alert is to inform you that due to a recall IB is unable meet your settlement delivery obligations for the short stock position(s) listed below for account ... As current SEC regulations require that all transactions be settled on the standard settlement date, these short stock positions have been bought-in. While IB makes every effort to give advanced notice of a possible buy-in, due to the time frame of this fail, in this instance we were unable to do so. The positions listed below have been bought-in...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

Hmm tak drawdown tyhle strategie na mym uctu presahl uz celkove 10% (a to alokovano jen 20% uctu), ted to je docela peklo, volatilita je na minimu...jeste, ze jsem nealokoval vic...navic moje custom verze strategie se vubec zatim neosvedcila, docela lituju, ze jsem do ty svy varianty sel...

Jak jste na tom vy ostatni?

Vubec se mi to nelibi.

Doufam, ze bude brzo nejaky pruser, ktery s tou volatilitou trochu pohne :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...