Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

To Henry:

1) Podívej se na xzajícův obchod. Nevím jak přesně vstupoval, ale na konci března mohl být i nějakých 25% v mínusu. Vyseděl to a teď je zase v zisku. Ztráta u téhle strategie není výstup v mínusu, ale ztráta času, kdy musíš čekat na obrat.

2) PT 7% mi připadá nějak moc. Já to obchoduji krátce, takže chci vidět, jak to co nejčastěji vysype peníze. Proto rebalancuji při 1% zisku.

Jestli to nechceš obchodovat s rebalancováním, tak tam radši ty peníze nech třeba rok a možná uděláš líp, protože z dlouhodobého hlediska jdou ty fondy dolů.

Pokud kecám nějaké nesmyly, tak ať mě prosím xzajíc opraví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

xzajic by to sám líp nenapsal ;-) taxiku, přesně jsi vystihl co myslím. Jde o to, že když to náhodou chytí trend, tak 3x ETFka jsou mrchy, prostě se den za dnem kupí zisky (a nám ztráty, páč jsme short). A do toho goodymu vletí stop-loss, uzavře a rebalancuje. Následně přijde korekce, my těžíme z toho, že noha co byla v zisku klesá rychleji, ale goodymu do toho zase vletí stoploss.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ale to už se tady probíralo mnohokrát. I když ten obrat nepřijde, ETF FAS a FAZ maji vysokou volatilitu, při níž ty fondy prostě klesají v čase. Tzn. není žádný problém, když FAS měl 60 a teď má 90 a už neklesne, protože ta volatilita to i tak pošle dolů, to samé FAZ.

Udělej si domácí úkol: Najdi 3 období v minulosti, kdy FAS dlouho rostl, podívej se kdy se to zastavilo, pak přičti dva, tři měsíce a otestuj strategii jednou se stop-lossy a podruhé bez nich. A pochopíš.

Např. prosinec 2010 - duben 2011.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tady jsem ti hodil jeden graf: www.ktmclub.cz/_tools/compare_actual.php

Podívej se na modrou Avg (průměr z FAS a FAZ) a zelenou XLF (podklad pro FAS a FAZ). Uvidíš, že XLF na hodnotě 100 začíná a končí, ale Avg za dva roky ztratilo 50% (ze 109 kleslo na 53.5). Proto jsem psal, že ti klidně stačí, když koupíš short FAS a FAZ a budeš je rok držet.

Mimo jiné je na tom grafu krásně vidět, jak zvětšující se noha zrychluje svůj růst a zmenšující se zpomaluje pokles (ty tři vlny, kdy šel FAS rychleji nahoru, než FAZ dolu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nevíte jestli lze u výpisu IB separátně zobrazit úroky naúčtované za konkrétní akcii v určitém období? Zajímá mě, kolik jsem např. za duben zaplatil za držení FAZ.
Také by mě zajímalo podle jakých pravidel se vyúčtovává v Accountu - Accrued Interest. Vidím jen, že se zde denně připisuje úrok. Ale procentní sazby mi příliš nesedí s udávaným úrokem na stránkách IB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...