Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Akcie - jeden rok, jeden nápad, 70%


xzajic

Doporučené příspěvky

No, a já včera dostal k FAZu nejdřív "NOTIFICATION OF POSSIBLE BORROW/DELIVERY FAILURE" a vzápětí "SHORT STOCK BUY-IN" :-). Tak nevím kde je chyba, když podle stránky se "shortable stocks" by měli mít ještě cca 200000 kousků k dispozici. Uvidím jak to bude vypadat dnes na účtu ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Proč by na tom musel ztrácet??? Za půjčené akcie si účtuje úroky. Já si myslím, že je to jen dočasné. Před časem se mi stalo, že mi přišel mail z IB, že asi budu muset vrátit za dva dny (nebo tak nějak) půjčené akcie, ale když přišla inkriminovaná doba tak napsali, že nakonec ne, že je sehnali někde jinde.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Už mi napsali zprávu, že je to nedostatkové zboží, ale že něco na shortování sehnali, tak můžu zkusit poslat objednávku. Taky psali o tom, že se může stát, že je budu muset předčasně vrátit.

Měl jsem za to, že když chci shortovat, tak broker musí ty akcie vlastnit, aby mi je mohl půjčit. A jelikož FAS, FAZ a VXX jsou tituly, které v čase neustále ztrácí víc než jaký se účtuje úrok, tak na tom musí prodělávat. Jedině, že by si je IB půjčilo od svého klienta, který je drží long.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Toto vlákno samozřejmě delší dobu registruji, ale až dnes jsem se dostal k detailnímu průzkumu informací zde uvedených. A protože jsem dospěl na základě mých dílčích testů k obdobným závěrům, jako na níže přiloženém screenu z webovky (kde je to srozumitelně vysvětleno), byl jsem přímo nucen zde tyto informace zveřejnit. Myslím, že vlastnosti FAS-FAZ obchodování jsou zde interpretovány nepřesně. Podrobím to vše ještě dalším úvahám a dalším simulacím a případně postnu výsledky a mé závěry - jen chci, aby celá věc byla k dispozici ostatním a abychom tak mohli nad vším diskutovat. Né, že by FAS-FAZ nešel využít pro ziskový trading, jen to vypadá, že pro dlouhodobě stabilní systém je třeba na to možná jít trochu jinak. Tom

20866

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to all: !!! Časový rozpad pákových ETFek neexistuje !!! A pokud to vypadá, že existuje, pak jej nelze zdůvodnit jako na webu http://www.my10000dollars.com/etf-time-decay/ Je určité skew, díky kterému při spekulacích do shortu na například právě pár FAS-FAZ budete častěji vydělávat. Pro délku obchodu 10 obchodních dní v cca 65% případů budete mít win. Pro délku obchodu 50 obchodních dní v cca 68% případů budete mít win. Pro délku obchodu 100 obchodních dní v cca 70% případů budete mít win. Pokud ovšem bude ztráta, statisticky bude razantnější. Dlouho můžete na základě původně prezentované strategie ziskově tradovat, ale bez SL Vám to jednou ujede. Díky komisím, nákup/prodej spreadu a nákladům na zapůjčení akcií dlouhodobě shortování FAS a FAZ dlouhodobě prodělává, byť ve většině případů, a to možná i po delší časovou sérii, budete ziskoví. Nicméně prostor pro zajímavý obchodní systém tady tedy určitě je. Jen bacha na tvrzení, že díky časovému rozpadu se to samo hedguje a tedy nepotřebujete SL. Nápady, jak to udělat bezpečně mám. Dnes už je ale pozdě a další info pošlu, jakmile budu mít vše připraveno. Excel má v této chvíli s celkovým počtem 3000 simulací a jejich vyhodnocením cca 78MB, musel bych jej tedy uploadovat na nějaký jiný server, což po dnešních konfrontacích s adminem nemám zájem řešit. Využívám excelovské funkce =náhčíslo(), respektive =RANDBETWEEN() - mám několik verzí excelu, abych se ubezpečil, že nikde nemám logickou chybu. Zpracovával někdo před začátkem obchodování obdobné propočty? Chci si jen potvrdit, že vše chápeme stejně a eliminovat případné chyby obsažené v mých úvahách, proto prosím informujte o Vašem statistickém výzkumu. Dosáhl jsem pomocí mých vlastních úvah a propočtech stejných závěrů, jako autor článku. Proto jsem v tuto chvíli přesvědčen, že jsou mé závěry správné. Tak dobrou noc všem ;)

20870

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to radim2:

> Časový rozpad pákových ETFek neexistuje, to bych netvrdil.
Zkuste počítat... ;) Mrkněte třeba sem matlab-trading.blogspot.com/2011/05/guess-what-leveraged-etfs-dont-decay.html

Nicméně vůbec se nebráním tomu, aby široce známá teorie časového rozpadu ETF zůstala mezi veřejností zachována. Své už jsem napsal :)

> reálně dochází za určitých podmínek k jevu, kdy klesají v čase obě zrcadlové ETFka.
Ano, s tímto souhlasím a dokonce to tak bude ve většině případů.

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...