Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AdaptradeBuilder 64-bit


Doporučené příspěvky

Peprník,

to jsou vcelku rychlé a povrchní soudy... Samozřejmě, ideálně aby vše bylo "zadarmo", že :-)
Já osobně nikdy s kódem pro TS/MCH problém neměl, v 99% vše naprosto sedělo. Je možné, že MT má ještě nějaké bugy, protože je to nově implementovaná dovednost programu, to ale nedělá program "na dvě věci". Btw., pokud se chce někdo seriózně zabývat vývojem AOS, měl by se trochu toho programování naučit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Peprnik:
z EasyLanguage se naštěstí logika vyčíst dá, s MQL je to pro neprogramátory malinko složitější.... Logika/kvalita zápisu se mi jako programátorskému laikovi jeví v poslední verzi lepší, ale jde o pohled na jinou strategii oproti původní, jde tedy pouze o můj subjektivní pohled.

Tomnes:
Tomáši, bylo by prosím možné přiblížit jak SSD disk ovlivňuje rychlost výpočtů a zda se dá skutečně využívat pro rozšíření množství populací a ostatních parametrů při omezené velikosti RAM? Zatím z mého testování se zpoždění při využití klasického HDD nikterak zásadně neprojevilo a stále bojuji s omezením zápisu pouze do RAM nikoliv SSD disku.

Díky! Martin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mate,

já mohou porovnat jen klasický HDD s SDD který používám a to není typický SSD. Je to následující typ: OCZ REVODRIVE 3 PCI-EXPRESS SSD. Používá tedy PCI-Express a disk je tedy mnohem rychlejší, než běžný SSD. Zrychlení z klasického HDD na teno disk je znatelné. Ale přesné hodnoty jsem neměřil. Já zvolil tento velmi rychlý disk ještě kvůli dalším programům, které používám v rámci GA a zde musím říci, že jiný disk bych v budoucnu už nekupoval.
Jinak využít jako rozšíření RAM pro větší množství populací se mně moc neosvědčilo. Pro větší populace jsem musel navýšit přímo fyzickou RAM. Původně jsem měl 12 GB, bohoužel můj matherboard umí jen 16 GB max. Ale i ty 4GB navíc byly znát. Určitě ale až budu zase stavět nový počítač, půjdu už do 32 GB, možná i 64 GB.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemůžu mluvit za jiné programy, ale třeba bude zkušenost s používáním tradestation přenosná i pro ostatní:

Výpočty při optimalizaci apod. jsou přímo závislé na frekvenci procesoru a použití různých typů HDD/SSD se jeví jako pouze nevýznamný faktor. Je jasné, že co se nevejde do RAM, musí se začít swapovat na disk a tam pak začne toto nabývat na významu, je potřeba se nicméně podívat na to, zda daný program jeden 64bitově nebo 32bitově a zda se výpočty distribuují na všechna CPU jádra. Ts je známé svojí zastaralou architekturou a výpočty probíhají tedy na jendom jádře. Vyšší rychlost pak dosáhnete použitím klidně single core procáku, který bude taktován na 4GHz než na osmijádru taktovaném na 3 GHz :) Doporučuji tedy používat platformu i5 nebo i7 a procesory s K na konci, ty jdou velice jednoduše přetaktovat na cca 4 - 4.5 GHz. SSD pak výrazně pomůže u ostatních věcí jako je start systému, načítání grafů/dat apod.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nemáte zkušenost s tím, že Adaptrade počítá vstupní a výstupní ceny, která však nejsou reálné (například v YM 12987,5, tudíž ne celé body) a Multicharts pak má dost rozdílné výsledky u stejných strategií. Nevíte, jestli se s tím dá něco udělat? Děkuji za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím všechny :) Chci se vrátit k problému využití všech jader procesoru a výkonu aplikace. Adaptrade při spuštění využije všechny jádra procesoru, toto jednoduše zjistím ve Správci úloh. Ale když si nechám u vytížení procesoru zobrazovat také časy spotřebované jádrem operačního systému (kernelem) tak vidím, že na vlastní výpočet zbývá jen malé procento výkonu (zelený range) a vše spotřebuje systém (červený range) viz obrázek. Pokud omezím běh procesu Builder64.exe pouze na dvě jádra procesoru pomocí Správce úloh tak nepoznám žádné výrazné zpomalení výpočtu, spíše se pocitově výpočet o malinko zrychlí. Dále pokud spustím 4 instance Adaptradu a každé z nich přidělím právě 2 jádra procesoru z celkových 8 jader, tak jsem schopen vygenerovat 4x více strategií za stejný čas tzn. jasný nárůst výkonu oproti stavu kdy mám běžet jednu instanci na 8 jádrech. Proto bych se chtěl zeptat jestli někdo jiný pozoruje stejné chování a nebo je to způsobeno ještě něčím jiným, možná virtualizací vlastních Win7. I na mém noteboku se 2 jádry s přímo nahranými Win7 zabírají časy jádra operačního systému nemalou část. Naopak Multicharts "správně" využijí všechen výkon procesoru a vyždímou z něj maximum a to jak na noteboku tak ve virtualizaci. Všude se bavím o fyzických jádrech, ne o žádném Hyperthreadingu. Konfigurace hardwaru je 2x INtel Xeon Quad core, 16GB RAM, 2x 74GB SAS 15k RAID1. Na tomto běží VMWare Esxi5.1 hypervisor a v něm nahrané virtualizované Win7 Ultimate, kterým je přiděleno všech 8 jader + 12GB RAM P.S. pro úplnost i když to asi všichni ví :) Zapnutí zobrazování časů jádra operačního systému se zapínají ve Správci úloh v menu Zobrazit => Zobrazit časy jádra. Nechat bežet aplikaci pouze na určitých jádrech procesoru se provadí ve Správci úloh v záložce Procesy. Tam vyberu příslušný proces a pravým tlačítkem na myši zobrazím menu a vyberu volbu Nastavit spřažení.

22375

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,
děkuji za bleskové odpověďi, bohužel změnil jsem to z 0 na 1 a stejně to nepomohlo. Není možné, že je to nějakým vstupním/výstupním pravidlem? Při stavbě používám defakto všechny, které jsou tam uvedené (Stop, market, atd. vše co tam je). TF mám půlhodinový. Stejně tak to špatně vstupuje i vystupuje na trhu NQ (například na hodnotě 1789, 65).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to tommnes:
U MCH zrychlení pomocí HT o 25% považuji za hodně dobré. Přece jen se jedná o "virtualizaci" jader CPU.

Ovšem to AB je záhada... více asi odpoví autor, už jste mu psal?

Jo a ještě dotaz, to omezení provozu AB jen na dvě ráda jste zkoušel v nastavení AB, nebo pomocí Spřažení ve Správci úloh?

Tom

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si tím dnes hrál, vskutku HyperThreading nedělá AB dobře...

I u mě s růstem využití počtu jader rostou neúměrně časy jádra a tedy taky mi vychází, že využití pouze fyzických 2 jader je nejefektivnější. Pokud chci využívat další programy s HT (a tudíž nechat HT zapnuté), pak mi jako nejlepší řešení vychází omezit maximální počet souběžných procesů přímo v AB na 2.

Zkoušeno na i7 990x ...


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Psal jsem Mikovi ohledně objevu, že při menším počtu jader bez hyperthreadingu jede vícero lidem AB fakticky rychleji. Právě mi odpověděl.

Jeho reakce:
----------------------------------
Dnes 21. 3. 2013, 12:55:26

That’s not true in general. The rule-of-thumb is that the longer it takes to evaluate each strategy, the more benefit you’ll get from using more cores. That means, for example, that strategies built over long price series (i.e., many bars) and/or strategies that have a large number of trades can take advantage of more cores. If the strategies only take a short time to evaluate, the overhead associated with coordinating the parallel processes will exceed any time savings. I hope you will pass this on to others so there will not be any misunderstanding of Builder’s capabilities.

Mike Bryant
Adaptrade Software
----------------------------------

Nicméně vzhledem ke způsobu, jakým AB využívám já, je omezení počtu vláken pro AB stále žádoucí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

skvělé postřehy, díky za ně... doposud jsem se na AB takto nedíval a měl sem vždy všech 6jader... nyní používám 3 instance a co do počtu initalizing population member pozoruji nárust o více než 30% !! Takže nevidím 4x více jak jste zde zaznamenali vy, ale i tak je to přínosné. Při testu sem použil 196232 barů. To co trvalo 24h nyní trvá 18h. p.s. Mike dal na web novou verzi, která v build procesu využívá Monte Carlo stress testing... opět velký krok kupředu..

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...