Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AdaptradeBuilder 64-bit


Doporučené příspěvky

Nerad to tady zasírám, ale nemůžu si pomoc... nová verze s monte carlo stress testem je úplně jiný level v rychlosti a kvalitě tvorby skutečně robustní strategie...také populace jde nyní zvětšit bez error.. schvláně sem zkusil přes noc vzít pouze 4měsíční 600tickové data, nastavil sem 10000 populaci, 2 generace, všechny stress testy s 90% confidence a pouze 10 "stresy" a do top strategií nechal selektovat vše s corr coef nad 0.8 a signifikancí 80% (jak in tak out sample) Potom sem výsledky v Top nechal evaluovat 100 strestesty pro každou strategii a vybral první 3 strategie dle corr coef, signifikance a Return/DD, zkopíroval do MC a dal na jiný trh, který dlouhodobě koreluje tak ze 60% a pustil backtesty ne na 4měsíčních, ale na 16ti měsíčních datech... Výsledky předčily mé očekávání, ani jedna strategie neselhala... u předchozích verzí selhaly při tomto postupu vždy téměř všechny strategie... vícenásobná WFA v Tradestation dále jen potvrdila můj závěr backtestu v MC... myslím, že od této verze se opravdu dá hovořit o profesionálním nástroji ! Pronajat si výpočetní výkon na AWS EC2 spot xlarge nebo několik VPS a o robustní systémy nemůže být nouze... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

CASB,

také jsem naprosto nadšený. Je to neuvěřitelné zlepšení.
Mimo jiné jsem dokončil i stavbu lepšího compu, s 64 GB RAM, takže populace nyní jen rostou. Updatoval jsem i CPU na i7-3930 s overlock na 4.2 GHz a nejrychleji vše jede, pokud povolím celkem 3 jádra.

Trochu jsem se pídil, jak by bylo možné pronajmout a využít nějaký ještě mnohonásobně větší výkon, ale přiznám se, že mně to vše přijde tak neuvěřitelně složité, že bych potřeboval 3 vysoké, abych vůbec přišel na to, jaký servis vybrat a jak ho nastavit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemaluj si čerta na zeď tam, kde si to ještě nezkusil ;) člověk co dokázal dotáhnout do konce projekt jako je Finančník.cz, napsat knihu, úspěšně vést řadu seminářů, obchodovat profitabilně při cestování několik live účtů jistě zvládne nakonfigurovat i výpočetní výkon u amazonu. Pokud tomu z jakéhokoliv důvodu člověk nechce věnovat energii a čas, jsou zde i jiná user friendly řešení, jiné služby, kde ti stačí jen zaplatit, vyplnit login co ti přišel v mailu a 16ti jádrová Windows OS mašina v konzole podobné Teamvieweru je tvoje :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takže opomeneme-li výše zmíněný amazon, který se pro toto nejvíce hodí a dřív nebo později tam stejně zkončíme :-) mám dlouhodobou zkušenost s www.hosting90.cz tarifem Business (s agregací)... Běželo mi to tam 2x rychleji než na AMD Phenom II X6 1090 a cena je dobrá, 100Kč dostaneš na vyzkoušení pokud máš cz číslo... měl sem u nich celkem 8 VPS , ale po testech rychlosti sem musel poslední 4 smazat, protože se ty poslední 4 kryly s těmi prvními, sám se sebou agregovat by byla blbost, jeden výkon platit 2x :-) Myslím, že to mají ošetřené tak, že jeden zákazník by neměl zabrat víc než 4 nody, ale možná je to jinak, nejsou moc sdílní, neprozradili ani typ CPU. Dalším řešením je vytisknout si tuto výkonovou tabulku (orientační) www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html a sledovat německý ebay.de kde se dají sehnat např. 8 jádrové 2x Xeon Quad (E5520) 8GB RAM servery okolo 200-230E (v rámci EU bez cla, velkého poštovného a daně) výkonově ekvivalent Intel Core i7-3770K @ 3.50GHz, ale za podstatně nižší cenu, hotové řešení ! Příkonově je na tom E5520 taky velmi dobře, žádný velký žrout tudíž je to vhodné na cluster 5 a více node na bázi Windows HPC.

Dobré strategie udělá s novou verzí v rozumném čase i notebook, ale pro vážnější práci na dlouhých datových řadách se pořádným strojům (clustery se sto a více GB RAM a TFlops výkony nevyhnem :) Je to už jen individuální preference, zda stavět nebo pronajmout... lze spočítat, že 12-18 měsíční pronájem u AWS by zaplatil celý HW....já se na to dívám dlouhodobě, někdo jiný bude mít přesně opačný názor, potřeby apod.... zde na straně 12 lze vidět poměry GFLOPS/$ u amazonu www.st.ewi.tudelft.nl/~iosup/ec2perf-sci-comp09cloudcomp.pdf Návody na zprovoznění jsou step by step v angličtině na jejich stránkách i na youtube

Link to comment
Sdílet pomocí služby

CASB,

děkuji za vyčerpávající informace :-)

Trochu "nejistá" proměnná je pak ještě fakt, jak se AB bude na mnoha core v rámci nějaké pronajatá farmy chovat. Já musím za sebe říci, že mě opravdu překvapilo, jak více core spíše zpomalovalo, než zrychlovalo. Nejpomalejší byl HT při použití 12 core. Při vypnutí HT jsem měl při 6C stejnou rychlost, jako při 2C. Nejrychlejší se ukázalo použití 3C, při 4 a 5 už šla rychlost docela znatelně zase dolů. Až budu mít trochu času, asi to zkusím z Amazonem ještě jednou a vyzkouším.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hrál jsem si tím využitím hardwaru ještě a kromě omezení počtu jader má výrazný vliv i rychlost a propustnost pamětí. To je podle mých pozorování to úzké hrdlo a proto, u AB není mnohdy využit celý výkon CPU/všech jader.

Chci se Tomáši zeptat, jaké RAM jste do počítače kupoval?

A k přetaktování, při taktování pomocí FSB roste i rychlost pamětí, takže toto by mělo práci s AB zrychlit více, než samostatné taktování CPU pomocí násobiče...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

souhlas s tom_czr .... všechny paralelní procesy "dávají dohromady" RAM, takže jejich latence určují jak moc efektivní paralelní procesy budou... CPU je o 2 řády rychlejší než pěměti (co do latencí) tady mají právě navrch ECC z několika důvodů...takže kvalitní RAM v Triple channel s aktivním chladičem ideálně ECC na desce co toto podporuje...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FSB Front Side Bus.

FSB x Násobič = frekvence CPU.

Při změně nastavení Násobiče měníme jen frekvenci CPU, ale ostatní díly počítače zůstávají v běžném nastavení.
Při změně FSB v BIOSu základní desky se mění rychlost v podstatě všech komponent počítače. U AB jde právě o zvýšení rychlostí pamětí RAM.

Procesor máte předpokládám tento:
ark.intel.com/products/63697

K těm pamětem je ještě důležité to, že ačkoli jste zakoupil paměti s frekvencí 1866MHz (doporučuji kupovat co nejrychlejší možné při co nejnižším možném vyžadovaném napětí), obvykle v základu budou nastaveny na 1600MHz - to je totiž oficiální maximální frekvence podporovaná ze strany i7 3930K.
V BIOSu u nich bude potřeba aktivovat XMP Profile, který zvedne jejich rychlost ze defaultních 1600MHz právě na těch 1866MHz.

Jakmile toto budete mít, doporučuji spíše snížit Násobič CPU a navýšit frekvenci FSB, čímž přetaktujete i paměti. Taktování pamětí například o 100MHz nahoru by neměl být problém. Mám takto dlouhodobě počítač nastaven a vše je stabilní.

Taktoval jste CPU předpokládám v BIOSu. Je to tak?
U 3930K je FSB v základu myslím na 100MHz, toto nastavení bude v BIOSu obvykle někde poblíž násobiče a bude třeba to zkoušet pomaličku zvedat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Problém s ECC paměťmi je jejich zpravidla nízká frekvence 1333MHz a podpora pouze serverových procesorů, které nemůžeme taktovat... Takže mi jejich výkon vyšel v praxi menší než u "nadupaného" stolního počítače.

Jinak i7 3930K už má quad-channel memory, takže to je plus :-)

Přemýšlel jsem tak dva týdny zpět taky nad tím amazonem, ale kdo ví, jak to s tou jejich propustnosti pamětí bude... už jste to někdo testovali a měřili?

Tom

P.S. Jo a to chlazení pamětí je možná i důležitější než CPU! :-) Taktování CPU pomocí FSB většinou klekne právě na tom, že to nezvládla RAM.
Proto bych dnes kupoval tyto paměti:
www.czc.cz/corsair-dominator-platinum-64gb-8x8gb-ddr3-2133/115966/produkt?q-c-0-f_2027450=sDDR3&q-category-id=091mfsirtuiibbvgk6m970dab4&q-c-1-f_2026866=d2133.0&q-c-2-f_2027452=d65536.0

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tom_czr nezkoušel sem zatím AB na clusteru, ale chci tak učinit abych zjistil co od AB lze očekávat a pouze neteoretizoval... bavit se o pracovních stanicích s jednou I7 a super pamětí od Corsair je hezké, ale na opravdu kvalitní práci to je málo.... dělat Monte carlo simulace (100+) na tickových grafech za 10-15let zpětně i pro více trhů s64GB RAM a jedním procákem od Intelu, to prostě není reálné, pokud nechci výsledky až pro vnoučata :-) Z toho co píšete by jeden nabyl domu, že AB se od určitého počtu jader zastaví a neudělá žádný výpočet navíc... samozřejmě s rostoucím počtem paralelních procesů bude klesat i nárůst výkonu, ale nemyslím, že to bude smrtelně dramatické, pokud se použije správný HW... sem zvědavý kam se tato diskuse dostane než to někdo prakticky vyzkouší na clusteru. Nerad bych byl pioneerem co zjistí, že bude Mike ještě muset překompilovat jeho sw pro cluster kvůli českým megalomanům :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...