Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

AdaptradeBuilder 64-bit


Doporučené příspěvky

2CIP:

Optimalni konfigurace je tzv. sky is the limit. Jinak receno, AB je podle vseho schopen vyuzit vsech jader ktere procesor ma. Otazka pameti je podle meho az na druhem miste, zalezi kolik vykazuje pocitac vyuzite pameti pri behu AB. Obecne muze byt vyuzito vice pameti nez je velikost RAM, ale pak pujde vykon rapidne dolu, protoze OS zacne swapovat. Takze pokud pri maximalnim vykonu na danem procesoru AB vyuzije treba 6GB (vycucane z prstu), nema dalsi rozsirovani pameti vyznam. AB si bude pamet alokovat podle potreby, nepredpokladam ze si vezme maximum a z teto pameti bude ukrajovat. Tento system se snad dnes uz nevyuziva a uz vubec ne na platforme windows.
Jestli vyuzit dedikovaneho ci virtualniho serveru zalezi na tom,jestli se toto reseni vyplati. Vyhoda techto serveru spociva spise v tom, ze mohou bezet 24hodin denne, jsou zalohovany, maji UPS proti vypadkum elektriny a jejich pripojeni na net byva vyrazne stabilnejsi. Takze napriklad jsou vhodne na beh automatizovanych systemu.
Na pronajem vykonu by se dal vyuzit system cloud, kde se plati podle vyuzitych prostredku, ale s timto nemam zadne zkusenosti, takze nemohu poradit.
Zkracene receno, co se tyce AB bych se spis priklanel k upgradu domaci stanice. Navic pokud je pouzivana i pro jine ucely nez AB.
Snad jsem trochu pomohl.

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 179
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tomnes:

Děkuji Tomáši za odpověď, tohoto jsem si vědom a bohužel to tento rozdíl nevysvětluje (ani na uvedeném obrázku, ani u jiných systémů).
Jediná možnost která mě napadá je ta, že se tento drawdown nepočítá pouze z uzavřených pozic, ale bere v potaz i průběh v otevřených pozicích (které se v grafu nezobrazují). Domníváte se, že by toto mohlo být důvodem?

Michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kromě DD by se asi mělo sledovat, tedy připočítávat, i MAE otevřených pozic plus jejich příslušný margin, neboť ta jejich součtová rezerva na účtu musí minimálně být před margincall pozdravem a včasným dodatečným krytím pozic před brokerovým bičem. Což mě vyplývá z logiky, nikoli znalosti, či spíše neznalosti, AB. Otázka je jak to pak celé pojmenovat aby se dalo říct o které díře se to vlastně mluví.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Děkuji za cenné rady. Zřejmě je tedy nejlepší vyzkoušet AB na domácím PC (Dual Core Quad 2,83, 4 GbB RAM, doplním SSD s vyšší rychlostí čtení dat - 500 MB/s) a uvidím jak to poběží a jestli bude stačit RAM.
Ještě jeden dotaz - kde na PC naleznu míru okamžitého využití RAM při běhu AB?

Díky za info a pevné zdraví a mnoho nejen tradingových úspěchů v Novém roce! :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

navazuji na diskuzi ohledně využití procesoru a jeho jader. Na mém stroji také jede maximálně na 50%, zkoušel jsem to porovnávat ve zde zmiňované aplikaci Multicharts, kde při optimalizaci strategií jel výkon procesoru všech jader na 100%.
Z mého pohledu se zdá, že AB nevyužívá plného potenciálu procesoru..

Snažil jsem se prohledat net, ale žádnou diskuzi k tomuto tématu jsem nenašel, takže možná to je jen na dotaz pro autory AB...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pár dní si hraju s AB a po neustálém zkoušení, jsem vytvořil až neskutečné equity. Nechce se mi věřit, že bych mohl mít takové výsledky. Vybral jsem jednu, která má na denních datech menší zhodnocení, ale strategie funguje i na 60min.

denní - 2i.cz/77a46b4192
60min - 2i.cz/55864963b0

Můj dotaz je jednoduchý - je to možné, nebo je někde háček? Zatím nemám znalosti na posouzení robustnosti strategie, ani jí nemám jak pustit na demo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě pomohl k pochopení testování robustnosti článek Tomáše "Jak postupuji při stavbě strategie". Považuji také za nutné provést Monte Carlo analýzu apod. Dále bych doporučoval alespoň nějakou dobu obchodovat strategii na sim účtu a potom teprve přejít live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat ohledně tohoto programu. Stále si nevím rady (nejsem dobrá v techničtější angličtině - proto mi překlad pomocí googlu nepomohl), k čemu slouží zašrktávací políčka v build options?

První je: Reset on build (uncheck to resume after cancle) - zde nevím vůbec co to znemaná.

Druhé je: Reser on Out-of sample performance. - Rebuild after 1 generations if out-of-sample ave trade is less than 100. Mám tomuto rozumět tak, že má začít znova test od začátku, jestliže po první generaci bude na datech out of sample průměrný obchod méně než 100 znova?

A ještě jedna otázka by se týkala času výpočtu. Na předešlých stránkách se řešilo využití procesoru%. Já s poslední verzí programu problém ve využtí nemám, alespoň co se procent ve správci úloh týče. Mám procesor i7 - 2700k 4jádra, který má takt 3600mhz - s turbo režimem na 3900mhz a jsou využity všechna jádra včetně vyrtuálních. Ale co mi není jasné je to, že na stránkách adaptrade v sekci otázky a odpovědí je napsáno toto:

How long does it take to build a strategy?
Here are two examples for a quad-core 3 GHz processor (based on version 1.2.0.2):
10 years of daily bars; population size of 1000; 5 generations. Processing time: 17 seconds.
14 years of 15 min bars of E-mini S&P; population size of 100; 5 generations. Processing time: 1 min, 1 sec.


Ovšem já se se svým diskem SSD a tímto procesorem na tyto hodnoty nedostanu (td) :S ale proč?
Můj výsledek je s daty na 7letech TF 15min bar: 2min 37sek (a to mám pouze při 7letech dat - takže kdybych to testovala jako autor při 14letech tak by můj test trval cca 5 min což je 5x déle) a to můžu mít v záložkách zaškrtnuto vše nebo nic a pořád to počítá stejně tak nevím v čem dělám chybu. Pc je snad rychlý dost.
Je zde snad nějaký parametr, který ovlivní samotnou rychlost výpočtů?

Děkuji všem za pomoc
Libča

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Reset on build (uncheck to resume after cancel)[/bold] - Pokud toto odskrtnete, tak po zmacknuti tlacitka Cancel a nasledneho znovuzmacknuti tlacitka Build bude pokracovat test na predchozich datech. Jinymi slovy - "Cancel" se bude chovat jako pauza, zatimco pokud tuto volbu budete mit zaskrtnutou, tak cely se vypocet zrusi a pri dalsim Buildu se zacne od zacatku.

[bold]Reset on Out-of sample performance. - Rebuild after X generations if out-of-sample Y is less than Z.[/bold] - Ano, rozumite tomu spravne. Obecne se timto da nastavit podminka, pri jejimz splneni se cely test spusti od zacatku. Pokud napriklad mame nastaveno celkem 10 generaci a cheme napriklad system s vysokou uspesnosti, muzeme programu rici, ze pokud ani do pate (X) generace nebude Succ. rate (Y) vetsi nez 75% (Z), tak to radeji udelame cele znova.

Co se tyce casu vypoctu - zde si nejsem uplne jisty, ale tipnul bych, ze roli hraje i hloubka stromu. Take je otazka, zda u E-mini S&P uvazuji nocni seance nebo ne, pak by data byla cca polovicni a uz by se to blizilo Vasemu rozsahu dat. Posledni co me napada je, zda jste nemerila pouze prvni generaci (ve vypisu programu je "Initializing member of population"), ktera trva dle me zkusenosti podstatne dele, nez nasledne generace ("Creating member of population").

Posledni odstavec berte s rezervou - nemam tyto domenky overene.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...