Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co si vzít z událostí minulého týdne


Doporučené příspěvky

majkl

Nejen prací živ je člověk. Nerozumím, proč se tak profesorsky rozčiluješ, když lidé píší na téma, o kterém článek pojednává. To spíš můžeš rovnou vytknout Tomášovi, že o takových tématech vůbec píše, ale to je samozřejmě nesmysl.

jak psal kdosi nahoře, je užitečné z hlediska úspory času proletět diskuzi, odfiltrovat balast (např. tento příspěvek) a věnovat se něčemu produktivnějšímu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Události minulého týdne mi jen připoměly, že: " neexistuje žádný guru - bůh, který by ho držel ve správných kolejích. Existuje pouze běžná směsice žraloků, slušných lidí, šarlatánů a několik vážných inteligentů, kteří si většinou hrají a kouzlí s penězi těch druhých ". Finanční svět je z velké části jedno velké kouzelnické představení. A tak se ani příliš nesnažím spekulovat kdy se například zminované zlato otočí. Raději se držím " osvědčené " krátkodobé technické analýzy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Yax: souhlasím, i já mám pocit, že příspěvků ke třetí části článku už bylo dost. Dnes jsem si ho znova prošel a zaujalo mě 6 bodů z první části. Na první pohled by se mohlo zdát, že je to jen banalita ale na druhou stranu je to stručný a jednoduchý návod, co dělat. Není potřeba vymýšlet zvláštní složitosti. Jednoduché řešení může být učinnější a snáze aplikované.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A už je to tady, zlato padá a vládne panický výprodej...kdyby si tak ti lidi o tom jak to funguje něco alespoň trochu přečetli a zjistili než nakoupí zlatý cihly... A práce analytika musí být taky zajímavá - v podstatě můžu říct úplně cokoliv a ještě jsem za to placenej :D protože v pondělí údajně analytici uváděli že zlato roste kvůli americkému plánu na stimulaci ekonomiky, dnes hlásí, že přesně z tohoto důvodu prudce klesá :D Ach...být analytik musí být úžasná práce :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši, je mi to jasný, nicméně je určitě zajímavý sledovat to takhle v přímým přenosu. A o to víc, když už to tak funguje spoustu let, je až zarážející že lidi to zlato nakoupí a nic si o tom do předu nezjistí. Zvlášť když to funguje jak říkáš stovky let - ale ano...nakupují sousedi, tak proč bych nenakoupil taky že? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dovolim si o zlate nesuhlasit, sice nie som intradenny trader ani aktivne neobchodujem, ale o investicie do drahych kovov sa zaujimam uz roky... korekcia v zlate prebehla kvoli zvyseniu marginov, nik z investorov, co vlastia fyzicke zlato, ci uz tehly, mince alebo ho maju v ulozniach po svete, zlato nepredal... fyzicky ho bude onedlho nedostatok, zlato len teraz prichadza do svojho najsilensjsieho cyklu v roku, jesen... dalsiemu parabolickemu rastu nahrava dobra uroda v Indii, inflacia v Cine... tieto 2 krajiny budu tahat dopyt... podotykam, dopyt po FYZICKOM zlate... obchodovat si na burze neexistujuce zlato mozete na zaklade technickych analyz... zatial... inak este moj nazor, zlato sa uz neobchoduje ako komodita, ale ako peniaze... priprava na default dolara a eura, ktore su v dohladne... ohladom medialnej hysterie... je kopec spolocnosti, co nakupuju tehlicky z rakuskych a svajciarskych mincovni a potrebovali preriedit sklady... ale osobne by som to na vyraznu korekciu nevidel, prave naopak

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tak som urobil hruby backtest posledneho mesiaca, ktory som neobchodoval z dovodu privysokej volatility pre moj ucet. Ak by som obchodoval standardne, skoncil by som v slusnom zisku. Zaver: pri zvysenom ATR obchodovat standardne. Ak mi to nedovoluje MM a velkost uctu, bud neobchodovat, alebo navysit ucet (ak je z coho - staci aj mentalne formou vyhradenia urcitej sumy na inych uctoch). V ziadnom pripade neexperimentovat s nevyskusanym umiestnovanim SL, to prenechajme gamblerom :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...