Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co si vzít z událostí minulého týdne


Doporučené příspěvky

ono to pravidlo, ze ak vam nakup akcii odporuca uz aj taxikar, tak treba vsetko predat, ma svoje opodstatnenie a v historii sa vzdy potvrdilo.
Ja osobne ocakavam prepad na zlate uz dlhu dobu, ale kedze sa motame v takych problemoch v akych sa motame, zlato doposial na svoju vyraznu korekciu caka. Osobne skor rozmyslam, ako na na korekcii zucastnim (asi cez ETF alebo nejaky iny nastroj), pretoze ked pride, bude to mela. Zlato lieta vo vysinach, a pritom pre kazdeho je to iba bezpecny pristav, ktory produkuje zisk iba tym, ze jeho cena stupa. Akonahle sa ekonomika trochu skonsoliduje, zo zlata sa odleju miliardy "ulozenych" penazi do produktivnejsich aktiv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trefný článek,

není to tak dlouho co jsem měl ten samý pocit, že mi někdo něco dluží, bylo to dáno tím, že jsem měl kolem sebe lidi, který měly stejný názor. To se samozřejmě týkalo především rodiny. Pro mě změna nastala až když jsem navštívil Finančníka a začal se vzdělávat. Bohužel spousta mladých lidí dostala od rodičů právě tohle vzdělání, všichni kradou, všechno je špatný, soused je zloděj atd. A když už nemají u sebe rodiče, tak je nahradí média, komentovat není třeba co si člověk přečte v novinách a co vidí ve zprávách. Tak že to mají hluboce zakořeněný v hlavě a není snadná cesta se tohoto postoje zbavit. Je pak těžké se zbavit tohoto postoje, který se nám od dětství tluče do hlavy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pamatuji si ještě před nedávnem tady v UK spousta společností zkupovala zlato. Každá třetí reklama v televizi nebo rádiu hlásala "cash for gold", jako by tušili, že tohle přijde :) A já si říkal proč to dělají. Teď to hezky prodávájí těm, co to musí mít, protože je to hrozně výhodné :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zlato nejsou akcie a uz vubec neni investice. Je chyba brat to jako investice, nebo komodita. Zlato je forma penez nekolik tisic let (mozna ze nekdo zmenil to ekonomicke pravidlo poslednich 40 let..) a kdyz nemame duveru v papir, co nam zbyva? Papir muzeme tisknout, zlato ne. Je to forma ochrany pred inflaci a politiku. Kdyz mame nevyse cash z kterym zatim nevime kam, je lepsi to ulozit do zlata a cekat na prilezitost k nakupu vhodnych investic. Nebylo by moudre drzet penize v dolaru nebo euru kde mame nulovy interest... A kdyz ho banky budou prodavat tak to koupi Cina s usmevem na tvari. :-) Naprosto souhlasim ze az se vrati duvera v papir, zlato udela hlubokou korekci. Ale co se toho tyce jsem spis pesimista.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heheheeee.... :D Super článek :)

Ve středu jsem se bavil s člověkem, který mluvil o zlatě a o tom, že jeho znamí nakoupili a že o tom taky uvažuje. No snažil jsem se ho vyvést z omylu. Stačí jediný pohled na barchart denní zlato, zobrazit tak posledních 5 let a je vidět, že se jednalo o poměrně stabilní růst po celou dobu - ovšem jak jinak než po relativně pravidelných korekcích. Za poslední měsíc je vidět, že se styl trhu zcela změnil a zamířil vzhůru zkrátka příliš prudce... A po takovém nárustu jednoduše musí následovat výrazná korekce! Snažil jsem se dotyčnému vysvětlit, že nakupovat zlato v této fázi je nesmysl, nemůže totiž vědět jestli současný uptrend je v polovině svého pohybu, nebo už na konci. I když z grafu myslím celkem jasně vyplývá, že bude spíš na konci.... Stačí mít trošku cit pro trh a mít nakoukáno aspoň pár tisíc hodin v grafech a je celkem jasné jestli zlato kupovat nebo ne :D

Pamatuju si, že kdysi mě naháněli z nějaké české investiční nebo přímo brokerské společnosti (nevím už přesně co to bylo zač), volali mi denně abych okamžitě nakoupil akcie (opět si už nevzpomínám jaké akcie přesně, bohužel se zaměřuji na komodity a symboly akcií velice rychle zapomínám, skoro bych řekl, že se v nich doslova ztrácím). Jen vím, že asi po čtvrtém velmi otravném telefonu od tohoto člověka jsem zrovna seděl u pc a v rychlosti našel na yahoo finance graf trhu, který se mi snažil vnutit a při prvním pohledu mi bylo jasné, že je to naprostý nesmysl. Odpověděl jsem otravnému pánovi, že obchody si musím trošku plánovat a momentálně v trhu není absolutně žádný signál pro nákup (obchoduji čistě PriceAction bez indikátorů - kromě indik. přímo v grafu jako je fibonnaci retracements atd...) a navíc že očekávám korekci. Ten člověk mi začal do telefonu téměř nadávat že jsem blázen a nevím o čem mluvím (ano přímo takhle se vyjádřil) a že o jakých signálech a korekcích mluvím. No poslal jsem ho....víte kam :D

Následně jsem změnil své telefonní číslo a definitivně jsem si ujasnil svůj pohled na české brokery a jim podobné podvodníky u nás. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jak nám zlato krásně rozhýbalo diskuzi (tu)
Dle mě už se jedná o bublinu, a proto investice do zlata je momentálně riziková. Bublinu žene veřejnost, ne chytří investoři. Ti určitě nekupují zlato ve velkém, když je dražší než platina - viz. obr.
Jaké máte kdo "jisté" komodity v hledáčku pro nákup, nebo již nakoupené???
Já mometálně UNG (ETF) - Natural Gas. Nachází se na hist. minimu a na výrobních nákladech.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomáši
Článek, kerý jsi napsal je naprosto skvělý a zcela se s ním stotožňuji, zvláště ono zamyšlení nad tím, jak si líní, chudí lidé
jen stěžují. Sami nechcou nic udělat, protože by to vybočovalo z jejich několikaletého "pro ně pohodlného" stereotypu...

Nedávno jsem viděl skvělý film, jeho jméno je : "Pay it forward" nebo také "Pošli to dál"
Všem ho vřele doporučuji. Je zde vidět nadherná paralela jak lidé "rádi" stagnují ve svém osobním rozvoji jen kvuli jejich pohodlnosti. Film mě v mnoha ohledech nasměroval a zase o něco rozšířil "mantinely mého myšlení/ jednání".

Ti, kdo radí čtou knihy o tom jak bohatnout a to né jen materiálně, ale současně taky mentálně, tak z filmu vytáhnou mnohem víc než běžný laik a ocení přidanou hodnotu.

Ať se daří.
David
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Momentalne sa mi zda bezhlavo nakupovat zlato rovnako hlupe ako ho predavat respektive triafat vrchol, najma bez nejakej analyzy fundamentov, na zaklade novinovych clankov. Vacsina "popelarov" v dnesnej dobe splaca hypoteku, cize okrem investicnych bankarov ktory maju natlacene peniaze priamo z FEDu, bezny obcan, na investiciu do zlata ani realne nema peniaze. Osobne nikoho nepoznam kto ma peniaze vo fyzickom zlate, na rozdiel od doby realitnej bubliny kde nehnutelnosti kupoval doslovne kazdy. Je otazne ci 100% narast zlata od 2009 je bublina pri tom vsetkom co sa dnes deje. Rast goldminers od 2009 je 200% niektorych tech akcii cez 300%. Ohladne zlata by som bol opatrny do oboch stran, to je vsetko co som chcel povedat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

nedá se než souhlasit . armáda "odborníků " vám vždy řekne že je tenhle index , tahle komodita naprostá jistota a nikdy nemůže jít jinam než nahoru ... zastávám názor že není možné se stoprocentní jistotou říct jaké bude zítra počasí , natož kam půjde index XY ... neexistuje žádná "tutovka " a žádné 100% .Proto je nesmysl sázet všechno na jednu kartu ( navíc na základě toho že pan Novák odvedle koupil 50 uncí zlata ... ) . a je jedno jeslti je to pan Novák nebo brokerská společnost nebo kdokoliv jiný ... Proto jsem příznivcem intradenního obchodování a sázení pouze a jenom na money managament !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Boze jakou pravdu v sobe vystihuje tento clanek. Tome super, ten by meli otisknout ve vsech evropskych novinach, mozna ze by se spousta lidi nad sebou alespon zamyslela. No ono nejenom v Evrope, tady v US lidi premysli uplne podobne a k tomu vsemu jeste s obrovskou aroganci a o to jsou na tom jeste hur. Opravdu pekny clanek :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

děkuji Vám za pravdivý článek. Mě před týdnem chtěli vnutit investici do zlata. Když jsem jim řekl, že zlato je příliš drahé, tak prý nemám pravdu. Lituji lidi, co si nyní kupují zlato na důchod s vidinou 15% výnosnosti p.a. Proč nenakupovali v době konjunktury, když o něj nikdo nestál a v internetovém obchodu naší mincovny se válelo doslova roky? Asi jim to nikdo v televizi neřekl.

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napíši, co jsem ke zlatu slyšel v jednom dokumentu, jak je to relevantní nechť každý posoudí sám, osobně netvrdím ani jedno.

''Je pro mě naprosto šokující, že mainstreamová média tvrdí, že je tu zlatá bublina. Když v roce 2010 Američané koupili
zlato za $2,7 miliard, a hádejte kolik akcií $155 miliard. To je 57x víc akcií než zlata. Takže mi to řekněte vy, žijeme ve zlaté bublině?''

Významů to může mít asi několik, osobně se domnívám, že hlavní pointa je ta, že lidé, kteří by mohli investovat do zlata, tady jsou ještě v takové míře, že zlato může bez problému jít ještě výše o x desítek/stovek procent. Pokud lidé co mají peníze v akciích je přesunou do zlata, je tam obří potenciál.
Druhá věc je samozřejmě ta, že to může být prostě jen ''past'' na amatéry. Myslím si že je oboje možné zhruba stejně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...