Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co si vzít z událostí minulého týdne


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

deluxe Napsal:
-------------------------------------------------------
> Napíši, co jsem ke zlatu slyšel v jednom
> dokumentu, jak je to relevantní nechť každý
> posoudí sám, osobně netvrdím ani jedno.
>
> ''Je pro mě naprosto šokující, že mainstreamová
> média tvrdí, že je tu zlatá bublina. Když v roce
> 2010 Američané koupili
> zlato za $2,7 miliard, a hádejte kolik akcií $155
> miliard. To je 57x víc akcií než zlata. Takže mi
> to řekněte vy, žijeme ve zlaté bublině?''
>
> Významů to může mít asi několik, osobně se
> domnívám, že hlavní pointa je ta, že lidé, kteří
> by mohli investovat do zlata, tady jsou ještě v
> takové míře, že zlato může bez problému jít ještě
> výše o x desítek/stovek procent. Pokud lidé co
> mají peníze v akciích je přesunou do zlata, je tam
> obří potenciál.
> Druhá věc je samozřejmě ta, že to může být prostě
> jen ''past'' na amatéry. Myslím si že je oboje
> možné zhruba stejně.
>
> “Every trading system will make money—if you can
> sell enough copies.”

Taky jsem viděl tento poutavý dokument od NIA. Je žádoucí, aby si trader uměl uvědomit co nejvíce potenciálních scénářů a nezapomínal přitom na to, ač to v současné době příliš optimisticky v globální ekonomice nevypadá, že politici i jiní vlivní lidé mají v rukou velice silné nástroje, jak (alespoň krátkodobě) vzít lidem vítr z plachet a uměle nasměrovat loď opět tím jejich žádaným směrem, který s reálným stavem ekonomik moc společného nemá (pomocí všemožných stimulů a QE, intervencí, navýšení marginů, zákazu prodeje nakrátko, etc.) Který scénář to nakonec bude je víceméně jedno, pokud s tím jakožto možnou variantou při vašem obchodování počítáte :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na zlato jsem zvědavý, můj systém, který zahrnuje i vliv volume mi žádný signál na výraznější korekci zatím nedává. I když samotný vol. ukazuje na možnost korekce. Z hlediska price action, je zde možnost vyplnění gapu kolem 1650 USD/unci, a pak stagnace, ale pokles třeba na 1000 USD nevidím (1200 snad - cílovka jako analytik :)). Na druhou stranu velké banky předpovídají cenu zlata i ke 2000 USD ke konci roku, což je podezřelé.
V tomhle má výhodu ten, kdo umí COT reporty s týdenními grafy a OI, viz i L. Williams "Trade Stocks & Commodities with the Insiders". Já to nepoužívám, jen se mi zdá, dle COT, že korekce nějaká nyní bude, ale ne velká jako o 30% apod.

Problémem je, že finanční systém v minulosti nebyl v takové situaci jako dnes a zlato a stříbro je bráno jako alternativa k penězům. Za války se prodával majetek za zlato, i když lidé neměli třeba co jíst.

Uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Živě si vzpomínám, jak Tomáš před dvěma lety na semináři říkal, že každou chvíli čeká prasknutí bubliny se zlatem. Tehdy bylo zlato za 900 dolarů a i tehdy si o zlatu povídali i uklízečky.
Sám jsem na budoucí vývoj zvědavý, protože jsem před čtyřmi lety zlatou nakoupil a čekám na vhodnou chvíli, kdy ho nabídnu těm, kteří po něm tak touží. Zatím mi připadá vývoj v pořádku. Uvidíme, jak se cena zachová při retestu dosavadního high.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

s tím zlatem to je poněkud jinačí jako s akciema (nicméně také očekávám korekci, ale spíše technickou - vynucenou navyšováním marginů alá stříbro z května t.r.). např. započítáním inflace by musela unce stát přes 2500USD aby cena vyrovnala minulé maximum ceny z ledna 1980. pokud by se jedno procento světových akciových a bondových investorů rozhodlo převést své investice do zlata, cena by skokově vyrostla o několik tisíc dolarů. cena zlata má do své minulé kupní síly (hodnoty) dost daleko - reálné zboží (jídlo, komodity ap. si udržují po tisíciletí podobnou cenu vyjádřenou zlatem - pro obnovu těchto tradičních relací musí cena zlata narůst 3-4x...kalkulováno k ceně zlata r.2008). na jeden reálně vyprodukovaný dolar připadá cca350-400USD v nejrůznějších finančních derivátech. poměr ceny veškerého zlata k ceně veškerých finančních aktiv je cca 5:1000 (opět v cenách a množstvích z r.2008) - ovšem rodeo s přelitím všech financí do ceny zlata by mohlo nastat snad jedině se zavedením zlatého standartu, jinak se finance rozlévají samozřejmě do všech reálných komodit. také se říká že zlato nelže. říká se že cena zlata stoupá, ale asi správnější je říkat, že klesá hodnota papírových peněz (skuste si třeba přepočítat cenu domu,auta na zlaté unce před pár desítkami let a nyní), také je pěkný přepočet "růstu" HDP na unce zlata, kde asi udělali soudruzi chybu, že HDP vlastně klesá?. zlato je extrémně měkký kov,ale zatraceně tvrdá měna :)
znehodnocení USD od r.1971 (zrušení zlatého standartu) je asi 95%. Euru se podařil husarský kousek - znehodnotilo kupní sílu původních měn o 55-90% během pár let.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vypada to, ze by bylo dobre udelat anketu kdo si mysli, ze zlato pujde nahoru a kdo si mysli, ze zlato pujde dolu :) A pak sledovat jak to ve skutecnosti bude :)
Ja osobne srovnavam zlato s ropou (ostatne cerne zlato neni nazev jen tak), protoze oboje jsou omezene suroviny a nejsou to obnovitelne zdroje. Cili z dlouhodobeho hlediska by mela cena obou komodit rust, ackoliv kratkodobe vykyvy jsou zavisle aktualnich udalostech. Nicmene je cena zavisla i na nahraditelnosti. Vyvoj u ropy se pomalu presouva k vyuzivani jinych zdroju (elektromobily, apod), tak i k nahrazovani jejich slozek pro jine ucely jinyma prostredkama. Samozrejme naftova lobby tomuto brani (a dlouho branila) zuby nehty, protoze citi ohrozeni. Ale dnes je jiz tlak tak obrovsky, ze uz situace prestala byt udrzitelnou. Nicmene nahrada zlata je silne omezena, nekdy i nemozna. A navic problemy okolo statniho dluhu v USA jen nahravaji investicim do zlata. Spise nez pokles bych tipoval stabilizaci ceny. A masirka lidi do nakupu zlata? To bych se spis zamyslel v jake forme je zlato nabizene masam. Rozhodne masa nebude obchodovat s komoditami, ale pujde do investicniho zlata ve forme cihel, minci, atd. Jenze tady na marzich uz ti kteri je prodavaji vydelaji tolik, ze sve investice do zlata mohou navysovat.
Pres to prese vsechno, nechme se prekvapit :) Jen skoda ze diamanty se obchoduji uplne jinak, to je aspon investice :)

D.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mam pocit ze situacia s US dlhom sa precenuje. Katastroficky scenar je v poslednej dobe jediny nazor, co pocut, a to uz zavana davovou psychozou. Niekde som cital ze ju es ej drzia statne aktiva v hodnote cca stvornasobku statneho dlhu. Treba rozlisovat medzi problemom solventnosti (Grecko) a problemom likvidity (USA). Greci nemaju tolko aktiv, aby sa z dlhu "vyprivatizovali", USA maju aktiv dost, len ich musia premenit na hotovost. Co sa im samozrejme nechce, ale ked bude treba...
Konieckoncov aj SR prekonalo zavaznu financnu krizu, ked riesilo druhotnu platobnu neschopnost, a pomerne uspesne sa z toho vyprivatizovalo a vyopaskoutahovalo. Pre zapadniarov je to nepredstavitelne, ale ked ina cesta nebude, budu musiet zhltnut horku pilulku. Ale na koniec sveta to nevidim :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

diskuse pod takovýma článkama, to je mor tohohle fóra..tohle celé mi přijde jako debata v hospodě u piva..pak se lidi diví, proč na burze nevydělávají a neposouvají se dopředu..když jediné, o čem na fórech zapáleně diskutují, jsou podobné věci..

já bych tady třeba hrozně rád diskutoval s kreativníma a přemýšlivýma lidma o řízení obchodu, money managementu, risk managementu, výstupech, logice trhů, psychologických problémech, stavbě portfolia atd., ale bohužel tohle jsou asi zapovězená témata v konkurenci daňových rájů, ročního výnosu a Plus500 (td)

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll, nikdo ti nebrani podobne tema nadhodit, na tomto fore je dost vlakien preberajucich vsetko mozne. Clanok bol predsa len o udalostiach poslednych tyzdnov, ktore suvisia viac s politikou a svetovou ekonomikou, nez s technikou tradingu, tak sa to tu rozobera. Nemozes mat nikomu za zle, ze nie je stroj ktory riesi 24hodin denne iba MM, riadenie obchodu a vystupy.
Ja ked chcem diskutovat o podobnych temach, tak mozem snad uz len tu, pretoze len tu najdem podobne zmyslajucich ludi, ktori nevidia sami seba ako ublizenu obet celosvetoveho sprisahania a volny trh ako pricinu vsetkeho zla. Na take kydy fakt nemam cas ani naladu, tak diskutujem tu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlasím s majkll. Nechápu, proč se zabývat zda vstoupit do zlata. Od takových je tu hromada jiných serverů a analytiků a bůhví koho. Jsou mnohem zajímavější a důležitější otázky, které jako trader musím řešit. viz příspěvek od majkll.
Ať se daří přeje Lukáš:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

majkll:

Duch diskuse odpovídá duchu článku. Těžko diskutovat o článku, kde autor nadnesl téma aktuální situace z globálnějšího pohledu o detailech kolem money managementu, fixed fraction nebo fixed ratio atd., RRR, navázání SL a přes RRR i PT na ATR atd - toto bylo třeba v diskusi u předešlého článku.

Nejlepší je v těchto diskusích mít vypracovaný cit je jednou za čas rychle prolétnou, prolétnou většinovým balastem a najít něco co se ti hodí a a tím se pak zabývat dále a následně s tím šup do live situace.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkll:
Jestli ono to nebude tím, že tady k těmto tématům se většina účastníků tohoto fóra vzhledem ke stavu svého vývoje a zejména stavu a vývoji účtu nikdy nedostane. :)

Ale možná to tu jen lidi považují za svoje know-how a nechtějí to veřejně prezentovat na fóru. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jime, nemyslím si, že by na to lidi nebyli "kvalifikovaní"..spíš je to taková ta hospodská nátura "zábavnější je plkat o ničem, než mluvit o něčem"...a řekl bych, že zkušenější lidi, kteří mají know-how to nechtějí nikde vypisovat právě spíš z toho důvodu, že nevidí lidi, se kterými by to mohli probírat, než že by se báli podělit...kdyby každý předal druhým něco, tak z toho mohou mít užitek všichni...že jednoduše nevidí smysl v tom něco psát, když to nemá odezvu..maximálně ti někdo napíše, ať mu popíšeš svoje vstupy a kde si dneska bral obchod...ikdyž se vlákno bude jmenovat "risk management prakticky"...ale je fakt, že takový mozkový trust asi nikdy moc na takovém fóru fungovat nebude...i když je zde pár vláken (vip opce a spready), které mi dávají velký smysl..možná je to proto, že právě tohle jde trošku mimo masu a proto tam přispívají právě lidi, kteří na sobě makají a mají vybudované know-how..

omlouvám se ostatním za dvojitý offtopic, už končím..

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...