Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to yax: suhlasim. Odkedy som zacal rozmyslat v podobnych intenciach, tak som sa vyrazne posunul vpred. Druha strana mince je ze vacsina ludi tu aj tak obchoduje ID a aj v sucasnej situacii sa na shortoch da velmi pekne zarobit. Vcera som mal tri obchody a z toho jeden short. Posledny long som vymakol vstup do toho krasneho long trendu ale zarobil som svoje 2 body aj na shorte (hovorim o TF). Velakrat je obycajna korekcia v dlhodobom longu viac nez dost na krasne ID short obchody. Ale ako som pisal, to co vravis dava zmysel. Len treba kazdemu komponentu v plane pridelit spravnu "vahu".

Nech sa dari aj nadalej :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rogi i zury, díky za reakci.
Jsem aspoň rád, že to není pouze jen nějakým špatným nastavením na mé straně. Zkusím se poptat na supportu IB. Já žádnou takovou alternativu nemám, takže si musím vystačit s IB. Ty máš hádám IQFeed kvůli správnému nakrmení marketdelty, že? ;) Tak ať se vám dnes daří, pokud tedy ještě číháte na tu svou správnou příležitost ke vstupu :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

iigis Napsal:
-------------------------------------------------------
> dillinger
>
> Presne ten istý obchod dneska akurát entry na
> 1,3168. Ako si uvažoval nad tým prečo si
> vstupoval?

Ahoj iigis, tak to jsme se na ten pár koukali nejspíš ze stejného úhlu ;)
Jak jsem psal už včera, větší pravděpodobnost jsem dával pohybu vzhůru. Je hezky vidět na vyšším TF konsolidace po předchozím strmém růstu a "návrat ceny k průměru", kde začali opět úřadovat býci. To je oblast, kde na nižším TF čekám se vstupem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vasas, obchoduju uz trochu jinak. Porad stejne patterny, ale presunul jsem se na 5 min TF. Je to podstatne klidnejsi obchodovani. Pritom mam jeste o neco lepsi vysledky.. :) Nestane se mi, ze vynecham obchod atd. Doporucuju kazdemu, kdo ma problemy se soustredenim se na minutovy graf. Ja jsem s tim bojoval dost dlouhou dobu a uspesne, ale neustale jsem se citil takovy nesvuj. A celou dobu byt soustredeny mi zkratka delalo problemy. Tak jsem se tak pred mesicem a pul kouknul schvalne na 5 min graf a byl jsem docela prekvapeny - ono se da obchodovat i tam. Udelal jsem si kratsi BT, abych se ujistil a uz mesic obchoduju na 5 + 30 min grafu. Od te doby je obchodovani mnohem pohodovejsi - jenom si zase musim zvykat na delsi cekani na PT (na 1 min tf jsem mel PT kolikrat do 2 minut). V pohode si pri obchodovani projizdim internet nebo si ctu a jenom tak jednim okem sleduju graf. Pokud se samozrejme rysuje pekna situace, tak vseho necham a sleduju trh, ale i tak je tu minimalni reakcni cas kolem 5 minut, coz je uplne neco jineho.
Dalsim plusem pro zacatecniky je podle meho mnohem citelnejsi graf..
Muzu opravdu jenom doporucit.
Dnesni vstupy:
1. short na RR v 15:05 na 824,8 (tick skluz), vystup 826,3 na SL.
2. long na RH po 3U na extra silne SR v 18.10 na 824,2, vystup 827,2. Na tento vstup jsem si schvalne pockal a nadelaval jsem prescasy.

Musim rict, ze me docela prekvapilo, ze ani na tom 5 min grafu neni zadny problem najit kazdy den situace s RRR kolem 1:3. Tomu jsem se dlouhou dobu bal verit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To je pravda, ale i tohle je pro me vyhoda, protoze kontraktu jsem mel kolikrat se SL pod 100 USD (kolikrat i k 50) az az. Ted se to pekne redukovalo na pulku a navic vetsi hodnoty PT (i SL) jsou mene ovlivnovany pripadnym skluzem. Nikoho nepresvedcuju. 3 min tf se mi porad jeste zdal hodne zasumeny oproti 5 tf, ale to je samozrejme kazdeho vec. Jen jsem tu chtel ukazat trochu jiny pohled na vec. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No ty už máš něco za sebou. Nezkoušel si třeba range bary ? Jsem chvíli koukal...resp. zkoumal s 3-min grafem jak si vedou range bary pro robustnost nuancí co používám a je to "koukatelný" graf...ale pro mě jakožto začátečníka nemožné obchodovat. Jsou tam chvíle kdy čekám 20 min na jednu úsečku a na druhou stranu se během minuty občas vykreslí i 4,5 úseček.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...