Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

nevím, jestli neni tahle diskuse pro lidi spíš kontraproduktivní..poslední dobou tu padá jeden "ekonomický", fundamentální komentář za druhým..řeší se, co způsobilo ten či onen pohyb, řeší se, který úředník kam trhy poslal, jak je možné, že trh udělal některý den neobyčejně veliký pohyb (co si to jako dovoluje?!), jak ovlivnilo dopolední zasedání v europarlamentu odpolední trhy v americe atd...

pravdou je, že drtivá většina lidí zde ve vlákně asi obchoduje intradenně (toto zdůrazňuju)...a pro ty si myslím nemají podobné debaty žádný význam..může to být dobrý koníček takhle diskutovat, ale peníze to asi příliš nevydělá...problém je, když se na to někdo začne dívat z toho pohledu, že se díky tomu peníze vydělávat dají a že skutečně je možné přesně určit (dokonce i dopředu) co který pohyb způsobilo/í...samozřejmě netvrdím, že to je nemožné, protože nic není nemožné..jen si myslím, že to spíše může být pro normálního malého obchodníka dost slepá ulička..a každý den plýtvat myšlenkový potenciál na to, že budu zkoumat a hádat, jaké slovo politika ten či onen pohyb trhu způsobilo, mi přijde neefektivní...

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Curi:

jo vtipne. Ale kdyz si to pak clovek prenese do toho, ze tady lidi breci ze backtestovane hodnoty jim nefunguji, tak kvuli tomu je treba sirsiho pohledu. Muzu si hrat na sve minutovce, ale pokud jsem omezen jenom na ni a nedochazi mi, ze ve svete je ted natisknuta 1BL EUR, ze v Americe jsou letos volby a vsechny problemy jsou ted "vyreseny", takze trhy od zacatku roku porad jenom rostou a smerem nahoru se roste velmi pomalu, nejasne, trh vystreli a pak se placa a nebo roste hlemyzdim tempem, navic se trh posunul do hranic, kde uz 4 roky nebyl, tak pokud premyslim aspon trochu za roh, tak mi dojde, ze dokud neprijde nejaka jobovka, tak shorty asi moc vydelavat nebudou a to ani z intradenniho hlediska. A naopak pokud mi dojde, ze trhy stale jenom rostou, tak si po open pockam, az trh trochu klesne a pak se snazim neco najit do longu. To uz vyzaduje, ale trochu premysleni a to asi boli, protoze jednoduchsi je mechanicky obchodovat kraviny typu krizeni indikatoru, prurazy PA formaci apod. bez zasazeni do nejakeho kontextu.
Takze opet problem zdejsiho fora, kdyz tady nekdo nabidne odlisny pohled, tak se radsi kritizuje, misto aby se clovek snazil premyslet, jak tech odlisnych pohledu vyuzit a co si z toho vzit. Ale pro pobaveni a poplacani se po ramenou, jak jsme jim to nandali dobre.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lado, ono ani tohle neni uplne pravda. Ja mel treba od stredy pouze 2 vstupy a oba short. Jeden ve stredu v 15.25 na 826,9, vystup 823,9 a druhy v patek v 826,1, vystup 823,3 na TF.. A nejsou to ani zdaleka jedine ziskove shorty v posledni dobe.
Zaroven mi dochazi to, co ty pises, ale v mem obchodovani to vubec nezohlednuju a rozhodne si nemuzu stezovat. Opravdu bych nevyzdvyhoval jeden zpusob obchodovani nad jinym. O coz se tu obcas pokousis. Vse ma sve klady i zapory.
Myslim si, ze trading by se nemel ani zlehcovat, ale ani zbytecne ztezovat.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Pavle,

ja taky mel nejake shorty minuly tyden. Ale je to proste dalsi dilek skladacky, pokud jsem na low na extremu a mam tam nejasny signal a vaham, tak proste to, ze trh od open v lednu porad jenom roste, je dalsi voditko, ktere ten obchod podpori. A staci se podivat na jakou stranu to jde trhu lepe, jestli nahoru nebo dolu. Pokud si jdu pro 1, 2, 3 body, tak se do shortu vejdu, ale pokud hledam vstup na extremu a vystupuji na close dne, tak treba minule utery bylo vysmato a clovek do konce tydne uz nemusel nic delat. Proste i trosku globalniho pohledu muze v intradennim obchodovani prospet. Ale je to o pristupu kazdeho, jak pises. Jenom pri prijde naivni udelat si backtest a pak se divit, ze se trh podle nej nechova, kdyz jsme v situaci v jake jsme a ta aktualne znamena, ze porad porosteme, dokud neprijde nejaky novy problem. Takze jsem reagoval na to, ze se nekdo necemu vysmiva, misto aby se zamyslel, jak to pro sebe vyuzit, coz je tady klasika. Kdyz neco neumim uchopit, tak to radsi pomluvim.

Mej se, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ahoj vespolek,
eurusd nám ale pěkně vystrkuje růžky, co? :) Mě se zdála zajímavá oblast k nákupu okolo 1,3165-1,3175 a technicky si myslím, že je prostor pro dnešek k úrovni na 1,3280-1,3300. Neřídil jsem se přitom žádným konkrétním fundamentem, vystačil jsem si víceméně pohledem na 1h timeframe s potvrzením nižším timeframe. A jak tady nedávno někdo zmiňoval, i s přihlédnutím na nějaké to blbé překřížení EMAček :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...