Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích IV


Doporučené příspěvky

Tak to jsem zkousel, kdyz jsem zacinal obchodovat/backtestovat.. Ale od te doby, co obchoduju jen podle grafu (cele moje live obchodovani - skoro 3 roky), nikdy. Pro me nepouzitelne - clovek je uplne odtrzeny od trhu - neni videt PA. Muze to byt dobre pro urcovani SR urovni nebo mozna i obchodovani s indikatory, ale s tim nemam zadne zkusenosti. Casove grafy mi prijdou zdaleka nejprirozenejsi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 2,3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Pavel K.: kazdy si najde to co mu vyhovuje. Nie je to ale o tom ze clovek je odtrhnuty od trhu. Na grafe sa ti vzdy zobrazuju tie iste hodnoty. Iba sa zmeni vzhlad. Ak dlho obchodujes rangebary, volume a ine alter. zobrazenia tak vies co ta situacia na tomto grafe asi znamena na klasickych 1min a 5min grafoch. A ako niekto spravne podotkol na 5min grafe musis vyrazne zvysit SL. Vyhody ktore uvadzas su ale samozrejme validne. Nech sa dari aj dalej... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe:

jenom drobna poznamka, SL se nemusi menit s TF, ktery pouzivas. Ja pouzivam 15 a 30 min a na kazdem je stejny SL. Jde o misto vstupu a o hladinu, u ktere si myslis, ze obchod uz neni dale validni. Kdyz pouzivas limitni prikaz na extremu trhu, tak ti SL vzdycky visi nekde ve vzduchu, takze velikost svicek na nej nema vubec vliv.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

spec799:

prakticky priklad z dnesniho ES.
Trh otevrel na 1400.50. Chvilku se motal kolem open a pak zacal klesat. Ale hodne divnym zpusobem, takze prvky downtrendu to rozhodne nemelo a tak jsem cekal obrat.
Hranici pro obrat jsem mel urcenu ze vcerejska na 1395.00 a tam jsem nachystal limit. A kdyz tam trh dosel, vyplnil prikaz a pak sel jeste proti me 3 ticky, to muj SL v pohode ustal a prisel i ocekavany obrat.
Takze u tohoto obchodu je mi jedno, jestli ho obchoduji na 30min TF nebo na jinem, porad mam stejny SL, takze bud udrzi level, ktery jsem planoval nebo se trh dostane az k memu SL, kde beru, ze level padnul. Takze velikost svicek nema vliv na velikost SL. Jses na extremu, SL je pod nim, a jestli se tam nejaka svicka dostane, tak bude SL. Neni to trendove obchodovani s davani SL pod korekci. Tohle byl konkretni pripad obchodovani extremu s cekanim na obrat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Firebit já si toho všiml..nemusíš to psát jako pro slepce, ale pořád jde o to, že to SL se mění...protože sice občas chytíš ojedinělí extrém jak píše yax, ale většinou to bude extrém z hlediska několika pár okamžiků. Když to přeženu tak u 1-min TF je extrém dvě hodiny z5 a u 15-min TF je to třeba 10 hodin z5.
Ale je možné, že si hranice určuješ na větším TF, které ať používáš 15 nebo 30 min máš pořád stejné. Možná se pletu, ale vnímám to tak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe, asi mas pravdu. Byl to pouze muj nazor. Ja uz jsem na casove grafy hodne zvykly a venoval jsem jim dost tisic hodin, takze pro me osobne nic jineho ani nepripada v uvahu.
Co se SL tyce, opravdu je o neco vetsi, ale jelikoz ho umistuju trochu jinym zpusobem (podle hodnoty ATR ne podle swingu formace), neni to az takovy narust (zhruba o 75%) a jak rikam, pro me je to vyhoda, protoze obchoduju s polovicnim poctem kontraktu a PT narostl zaroven s vetsim timeframem (i v pomeru k SL). Navic, pokud bych nesel po co mozna nejvyssim %win (samozrejme v ramci moznosti), tak bych si u formaci, na kterych ja vstupuju, vystacil se SL i kolem 100 USD (neni to ale optimalni).
Nikoho se nesnazim presvedcovat, jen se snazim ukazat zase trochu jiny zpusob obchodovani. Na minutovem grafu jsem stravil hodne casu a je to take ok. Subjektivne mi ale vyssi tf prijde jednodussi.
Vcera jsem bohuzel nemohl obchodovat, dnes jeden vstup short v 15.15 na 818,3. Vystup na 814,1.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K. - Tvůj přístup mě pravděpodobně inspiroval ze všech nejvíce, asi proto se teď těžce vyrovnávám s Tvým přechodem na 5m tf:). Mám takový dotaz - s jakým vstupním kapitálem bysis v současnosti (s již letitými zkušenostmi) troufal začít obchodovat trh TF tak abysis byl jistej, že o něj nepřijdeš? Díky za Tvůj přínos.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dusane,

je mi lito, ale k obchodum podrobneji sem psat nebudu. Obchoduji market profile a to je tady cerveny hadr pro byka, takze radsi bez komentaru, at nevyvolavam zase nejake reakce.
Jinak vcera 83.75 super misto na obchod, trh tam obracel a ja si ho drzim jako level pro dnesek. Ja vcera nic, mel jsem rodinne povinosti, ale byl to celkove zajimavy den, uz z premarketem.

Tak hodne zdaru, Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...