Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co dělat, když se nedaří: 1 obchod denně


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

No on hlavne cely ten koncept "jeden obchod denne" ma podle me za ukol v obchodnikovi vycvicit to, aby cekal na ten nejlepsi obchod, nebo lepe receno bral jenom ty nejlepsi signaly - kdyz vi, ze muze udelat jenom jeden obchod za den, tak signal, ktery neni uplne stoprocentni, radsi vynecha a pocka na dalsi obchod, aby vzal "ten nejlepsi". Lehko se to takhle rika, ja vim. Ale vzit prvni obchod, ktery prijde (nehlede na kvalitu signalu) a pak prestat podle me moc ku prospechu neni.

Samozrejme tohle asi bude tezko praktikovat nekdo, kdo v prumeru dostava jeden nebo dva signaly za den. Z toho se moc vybirat neda...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jeden obchod denne by byl pro me demotivujici, kdyz uvazim, ze spoustakrat zacinam obchody ztratou.

Predpokladam, ze mam otestovany OS, znam win%, DD...

Potom obchoduju signaly tak jak prichazeji - v podstate se clovek nevyhne mirnemu diskrecnimu zasahovani do OS, coz byva ve finale drazsi, ale mirna korelace k tradingu patri. Trhy se nedaji popsat dokonale.

Pokud verim systemu tak je mi jedno, jestli beru denne 3 nebo 10 obchodu. Zavisi to taky na tom, jak je postaveny OS a jak dlouho clovek travi pred monitorem.

Pokud "klikam" v souladu s planem, je to OK. Pokud mam OS a "upravuju" si ho klikanim navic, mam problem.

Pochybuju, ze se to da upravit jednim vstupem denne. Pri predstave, ze budu mit za sebou 4-7 dni ztratovych prvnich obchodu moc to psychice nepomuze. A protoze Murphyho zakony funguji, dalsi uz jen sledovani trhu ukaze spoustu $$$.

Pripada mi smysluplnejsi stanovit si max denni ztratu, a tu si potom poradne zanalyzovat. Pokud je zpusobena "klikanim jen tak", jsem vul.

Trading neni standartni podnikani, ale i v tom normalnim pokud se clovek pusti do neceho co vybocuje z toho co umi a zna dostane pres usta.

Takze pri tomto problemu (vstupy mimo plan) bych si stanovil denni ztratu, napsal bych si na velky papir pred oci kdy a jak vstoupit a pred kazdym entry bych si body v rychlosti projel.

Pokud tohle clovek nezvladne, sorry, ale nema na Live co delat. pokud tedy neni povahou sponzor :-).



Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado:

můžeš se na to podívat taky takto: když si 7 obchodů rozložíš na 7 dní oproti 1 nebo 2 dnům, tak pravděpodobnost stojí, díky poměrně rychlým změnám v trzích, jednodznačně na tvé straně. Je rozdíl jestli vymlátím 7 obchodů na dnešním chopu nebo si rozdělím munici pro odlišné tržní situace. A během 7 dní jich bývá dost

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Tomas262:

me to nesedi, ja se snazim obchodovat co vidim, co mi rika muj system. delam pomerne dost obchodu denne, jedu celou seanci.
Zvysena volatilita - co to prakticky znamena? Porad je to nahoru-dolu-chop. Upravuju SL, pridam trochu diskrece. Pokud mam signal tak ho ted zkouknu 2x a jedu. Pokud se mi neco nelibi, neberu a cekam na dalsi.

Je to stejny jako se rika - po nejakem zisku prestat. Proc? Pokud vim co a proc delam tak proste exekuuju signaly.
Jak jsem psal vys, pokud mam problem s tim, ze prestanu delat co jsem si sam vymyslel - kdo jinej by to mel dodrzovat?

Nemyslim si, ze jeden obchod denne + dalsi sledovani trhu necemu pomuze - je to psychicky narocnejsi nez dodrzovani planu - pro me.
Pokud je nekdo ve stavu ze potrebuje takovej obojek, pak asi nejlip zpatky na stromy - aspon dokud si neujasni co vlastne chce.

Ale mam taky poradny nervy, clovek nikdy nebude automat. Nakonec vzdycky jde o penize, ze.

Jen jsem chtel dat jiny pohled na vec, aby nedoslo k tomu, ze se tady vzajemne budeme ujistovat jak je to skvely reseni.

Dobry lov :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

avocado:

toto je pravidlo právě pro nás kteří na stromech (Sim) fungujeme, ale na Live se psychika zblázní. Sice říkaš tohle neberu, ale ruka kliká, je to šílenej stav. A mě pravidlo jednou a dost pomohlo. Dnes sice jedu 1. Live a další dva Sim ale už jsem se zbavil mutkání po prvnim obchodě dál zmateně klikat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hm, som len v plienkach čo sa tradingu týka a stále sa sám seba pýtam ako ďaleko má trading od gamblingu? Objavil som si krásny signál podľa ktorého by som mohol krásne profitovať. Problém je v tom, že ho chcem vidieť aj tam kde nie je a tak klikám. Môžem sa teda pokladať za obchodníka? Nie! Čo teda som gambler? Idem sa vyspať možno zajtra nájdem odpoveď ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...
  • 2 týdny později...

Po roce live obchodování jsem téměr zmrzačil účet z 10000,- na 2500,-, takže pravidlo jeden obchod denně je pro mě asi poslední naděje, alespoň s tímto účtem:)
Vždy jsem pár dní byl schopen dodržet plán bez problémů, pak přišel den, kdy jsem proklikal třeba i 1000 USD, prostě blázen, a to i přesto, že jsem si dal do OP 4 obchody a dost, sám to nechápu, že tak jednoduchou věc nedokážu dodržet, hlava je prostě mrcha.
Dám vědět, jestli to pomohlo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

gizmo
2 měsíce, oba ziskové cca. 1200USD
problém není v systému, ale v psychice, jak říkám nebyl problém ani v live několik dní po sobě být ziskový, ale pak přišel den, kdy mi jako by přeskočilo a klikal jsem jak smyslů zbavený mimo OP. Vím, že s takovým přístupem je to sebevražda, proto zkusím 1 obchod denně. S tímhle mi nepomůže ani rok dema.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Podle mě je právě naopak lepší obchodovat více obchodů za den, pokud první obchod bude úspěšný, ale dát si právě ten limit např. že neztratím více jak 30% z naakumulovanýho zisku za den. jde o to , že potom člověk tak nebojuje s psychikou pokud už ví že po ztrátě nepůjde do minusu. Pokud bych měl chytnout chop, tak si plán upravím tak že když 2x za sebou chytnu SL (nebo B/E), tak příští obchod bude na PT průměrného pohybu chopu. Není na tom vůbec nic těžkého. Trh(e-mini Russel) většinou (alespoň několik desítek minut často i hodiny) nabízí stejné PT potenciály, které se dají vysledovat z předchozích nezdárných obchodech, proto je velká škoda obchodovat jen 1 obchod denně.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...