Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co dělat, když se nedaří: 1 obchod denně


Doporučené příspěvky


Velmi dobry clanok. Mne to trvalo rok kym som pochopil ze menej je viac. Ja mam O.P. prepracovany na jeden obchod denne a pre mna je to postacujuce. A radsej budem pridavat kontrakty ako viac vstupov.

tomas 262:

Ak som mal obchod v prvých 10 minutach tak ostavam pri grafoch az do konca mojho obchodneho dna. Aspon mam vela casu na analizu mojho vstupu s dalsich moznich vstupov ktore v trhu boli.

Keby som to vypol ihned po obchode tak sa toho vela nenaucim o discipline. Ale sledovat v trhu mozne vstupi a nevstupit do obchodu to uz je trening. Aspon mam lepsiu predstavu ktori signal vezmem ked to nestihnem do 10 minut. ;)

(tu) (tu) (tu) (tu) (tu)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím všechny,
moc hezký článek,rád bych ale tady vzpomenul totální protipól ke zběsilému klikání.Začel jsem live před rokem a půl,bohužel vše vycházelo a já získal pocit,že mohu kliknout kdy chci a vydělám,o naivitě tohoto názoru se nebudu rozepisovat - výsledek byl ten,že co jsem vydělal,jsem záhy vrátil (do mínusu jsem se nedostal),ale to vrácení peněz mě "nějak" bloklo.
Od té doby u toho sedím (jsem full time trader) a koukám.Systém mi vychází,vše je OK,jen velmi zřídka bych odešel za den se ztrátou,ale NEKLIKNU,prostě NEKLIKNU!!!!
Když se nebudu pouštět příliš do historie a vezmu to jen od pondělka - dva vstupy s MFE 800,-,včera první 3 vstupy ztráta SL po 60,-,ale další 3 vstupy s MFE 170,-,500,- a 700,-,dnes 1vstup s MFE 150,další s 350,-...........co to píšu byl další vstup,zatím nabídl 80,- .Obchoduji FGBL a ty pohyby jsou poslední měsíc nádherné,jenže nic z toho.
Chodím po bytě a mlátím hlavou do zdi se slovy - proč to nevezmeš,proč to nevezmeš,chodím po autosalonech a koukám se slovy - dobře ti tak debile,to máš za to,že neklikáš......................ale nic nepomáhá,když vezmu myš,že kliknu,ruka mi ztvrdne.
No,tak tolik asi můj případ,jestli má někdo radu,jak z toho kolotoče vysednou nebo potěší tím,že je na tom stejně,budu rád
Jinak všem hodně úspěchů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Díky Juro za radu,ale tak vysoko nekoukám,já se spokojím s blbým Bentley...........
Ale vážně,v doslovu v knize Tradingem k bohatství Elder píše,že obava ze zadání obchodního příkazu je největší problém,který může trader mít a že NEEXISTUJE komfortní způsob,jak se toho zbavit.Musí se to udělat natvrdo,silou vůle.
Tak asi jiná cesta nevede.
A máš pravdu,vyšší TF mě někdy "zviklá",obchoduji na velmi nízkém a nejhorší je,když ty signály jdou proti sobě.Nízké TF ale zase signalizuje obraty tak brzy,že je často možnost vystoupit na 0,když se netrefím.Samozřejmě ale roste počet falešných signálů

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yamato: mě taky pomohlo zavést profit-target 1 (1:1) a profit-target 2 (1:logicky) a přitahovat na BE ihned po dosažení PT1. Taky pozici ukončuju, pokud není pt1 zasažen do 15 minut apod. Pokud se trh rozjede, tak trailuju. Sice to vychází jako slabší metoda, ale pro přežití začátečníka je to lepší, než si nechat solit full SL jeden za druhým a doufat, že teď už bude home run, který sérii ukončí, aby následně následovala další :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jisrael:
jak jsem již psal tak brát obchody mi skutečně nedělá potíže atak z vlastních zkušeností neumím poradit, ale tvůj problém mi připomíná návod "deenergizace špatných zkušeností" (zbavení špatné zkušenosti energie a tudíž tato zkušenost již nemá sílu tě ovlivňovat) z knížky Kompletní Průvodce Psychologie Obchodování viz
www.financnik.cz/exe/psychologie-obchodovani/
pokud neznáš tak vřele doporučuju a věřím že pomůže. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jisrael:
Takhle na dálku je těžko radit, největší kus asi musíš zvládnout sám. Já už jsem řešil problémy na obě strany - jak se strachem ze vstupu do obchodu, tak s přehnaným klikáním. Je to na dlouhé lokte, dělám sice pokroky ale zatím s tím nejsem hotov. Hodně mi pomohly knihy o psychologii (Trading in the zone, Kompletní průvodce psychologií obchodování, psychologický seriál na finančníkovi aj.) Doporučuji zkusti získat odstup - např zamyslet se nad tím, jakoby se jednalo o někoho jiného. Taky mi dost pomáhají psychologická cvičení např. vizualizace, kdy si nejprve představuji běžný průběh ale pak se v představách zachovám správně. Mozek se po čase nechá přesvědčit, že v dané situaci existuje i jiné řešení než opakovat znovu obvyklou chybu. Někdy mám pocit, že kvůli obchodování si do hlavy musím nainstalovat nový software, bohužel ten starý vzdoruje a nechce se nechat vymazat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

vcera prvy obchod na BE (potom trh isiel proti mne)

viac sa mi pozdava metoda pri stratovej snure pritahovat SL na BE co najskor, a mozno aj znizit PT. Z matematickeho hladiska to mozno predlzi navrat do plusu, ale aspon sa trochu skludni psychika

vypozoroval som taky jav, ze ziskove aj stratove obchody chodia v skupinach. V juli (august som skoro neobchodoval) som tahal ziskovu snuru, ale taku, ze na co som klikol, to vyslo. Teraz zase taham snuru, ze na co kliknem, to sa pos..re. Navyse pri vysokom ATR, co mi zvysuje stratu. Neviem ci su tie serie dane psychicky (ked sa dari som v pohode, ked sa nedari som nervozny), alebo ci je to len trzny cyklus (raz sa hybe uplne "do rany", potom zase uplne zle)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...