Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Co dělat, když se nedaří: 1 obchod denně


Doporučené příspěvky

riki33:

vůbec netuším kolik si toho naobchodoval, ale já to vidím úplně obráceně.
Není nic lepšího než mít první obchod ziskový, protože to pro mě znamená, že pro daný den končím a už se trhům nemusím věnovat.
Ono si stačí spočítat kolik má měsíc a rok dní a kolik mi stačí ziskových obchodů abych měl slušný příjem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 58
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tom 123:
Určitě nejsi sám, komu se přihodí takvéto blac-out dny.
Nedávno jsme to probírali v této diskuzi: pandora.idnes.cz/part/2011/10/3230
Bránit se je velmi těžké, podle mne je idálním řešením nastavení max. daily loss u svého brokera po ztrátě cca 10% účtu. Tudíž pokud nejsi schopen sám zastavit takovéto klikání při "zatmění" udělá to za tebe broker než přijdeš o podstatnou část svého účtu. ;)

Ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

riki33 inspiroval si ma svojiom pristupom. Zatial som mal nastavene to tak ze po 2 obchodoch za sebou koncim, ale tvoja myslienka je zaujimavejsia. dakujem.

JiM36 takisto zaujimava myslienka. ale funguje to pri full brokerskom servise alebo aj pri riadnom online servisu? Musim zistit u svojho, ale dakujem tiez zajimava myslienka.

tom123
za 2 mesiace pises ze si natestoval 1200 USD. to bolo backtesting alebo papertrading? Nezda sa ti to malo z toho pohladu ze ak v paperi mam nejaky vysledok tak mal by som z neho brat realne ze v live zarobim povedzme polovicku alebo menej? to by teda bolo 600 za 2 mesiace a 300 za jeden mesiac. Teda kazdy ma cenove hranice niekde inde, ale neje prave paper o tom ze vyskusas ci realne dokazes zarabat? stacili ti taketo vysledky na to aby si isiel live?
neber to utocne prosim, len sa pytam.
ja mam v paperi poctivom na jedne kontrakt pri NQ zisk na mesiac cez 18 000 usd a stale sa mi to zda malo, pretoze ak vezmem z toho ze v live sa podari aspon 20 percent je to 3 600 usd. (ale to je uz iny pribeh)
pytam sa ci si bol spokojny s tym ze si urobil v papeperi ci v backteste 1200 za 2 mesiace. (dufam ze paperi) lebo backtest sa nemoze pocitat ako priprava pred live.

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36:
Díky za tip. Problém č. 1 je u mne určitě disciplína, hodně tomu napomohlo i zvýšení volatility na začátku srpna, v trhu bylo opravdu hodně příležitostí a já měl několikanásobně více obchodů denně než v předešlém období, vydělal jsem během jednoho týdne i přes 5000USD a to jsem chodil pro profity max. 300 až 400 USD a to se dalo jít pro daleko větší, sam jistě víš. Pak se to ale otočilo a já, řekl bych podvědomě, když hlava byla zvyklá téměř každý den končit v plusu, začal klikat mimo OP. Teď na začátku října jsem měl právě těchto pár zatmění, a jsem tam kde jsem.

stranger:
byl to samozřejmě papertrading a ziska byl cca. 1200USD na měsíc. Jinak si myslím, že i zisk někde kolem 1000USD na kontrakt a měsíc úplně postačí, pokud je v co největší míře stabilní, PS už se postará o výdělky. Tvůj zisk na kontrakt na trhu NQ je pro mě docela nepředstavitelný a ani si tím radši nechci zatěžovat hlavu:)
Každopádně ti přeju ať ti to šlape dál.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kazdy ma ine ciele alebo hranicu zisku, myslim ze aj podla toho sa stavia OS. ked cem dosiahnut 1000 usd mam iny system ako ked chcem dosiahnut 20 000.
Nepochopitelne bolo ked som na ES daval paper 28 tis na jedne kontrakt za polmesiaca a ked som live sice demo ale v realnom case predstavoval obchody na rope behom hodiny na jeden kontrakt cez 1000 usd

tom123 tak to bolo pekne ked si dosiahl 5000 za tyzden. si dokazom toho ze da sa zarabat akj inak v tradingu ako si to tu myslia vsetci. Ale trebalo by ti obmedzit ten pocet obchodov alebo dat nejake pravidla STOP.
Mna inspiroval pristup clena riki33. Stoji to zato sa s tym pohrat a vymysliet si nieco co sadne prave tvojej povahe.
Tak nech sa dari v live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger :

Mohol by si napisat pocet obchodov aby som si vypocital zisk na jeden obchod a aby som bol v obraze k tvojej frekvencii obchodov ? Kolko trva tvoj obchodny den ? A aku uspesnost mas ?

Kedze 5 mesiacou som staval system presne na NQ a 1 mesiac idem Sim zisk 3500 USD , zisk na 1kont. 50 USD
Uspesnost 31% , Obchodujem iba 3hodiny.

Chcel by som to porovnat aby som vedel ci sa este mozem zlepsit .

PS : Aky je tvoj priemerny risk k zisku.

:S :S :S :S :S :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

tomm02 Hlavne aby si bol ty spokojny s vysledkami. Ja som clovek narocny, idem svojou cestou. AJ system som stavial vlastny. Prv system ako technika vstupu a potom system na vyhladavanie potencialne zaujimavych obchodov. Lebo som prisiel na to ze len s technikou vstupu ukazuje trh za den prilis vela signalov na vstup a to je aj psycho narocne aj nepohodlne. Cize cca polroka som stavial techniku vstupu a 4 mesiace, system na vyhladavanie potencialne zaujimavych obchodov (musim tomu vymysliet nejaku skratku. SVPZO). Ale praca sa vyplatila lebo funguje na ES, CL, NQ, 6E ine som este nestestoval. Primarne ale zamerujem pozornost na NQ, ako vyhodny trh pre zaciatocnika. Podarilo sa mi uvolnit par tisic USD (zlata zena, mozete zavydiet :D ) Este paperujem a v januaru by som cel ist live, ale uz ne trh jak M6E (ktory som obchodoval v minulosti a ktory sa ani obchodovat neda a nikomu ho neodporucam. Ale verim tomu ze je tu vela rozumnych ludi a M6E nikto nepojde... ) ale NQ ktory je pre zaciatocnika ktory to mysli vazne ako stvorene. Inak pre tych neveriacich (nic v zlom) dobra sprava. Som sa pomylil. to 18 tis s tym ze zaciatok uctu je 2500. cize menej. Uveritelnejsie? To je jedno. Tomm prikladam ti za mesiac co teraz testujem v paperi, ale to je polovicka mesiaca, len 2 tyzdne, este druhu polku musim odtestovat. (viac nebudem prikladat, nema to zmysel) Frekvencia obchodov priemerne tak 3 denne. Ale to by som sedel cely den pri pc, mozno zo zaciatku mi to tak bude vyhovovat, ale potom sa buem snazit co najmenej sediet pri pc, lebo treba si zivot aj uzivat nie len nahanat sa za peniazmi. Takze nevzdavaj sa, at sa ti dari.

17365

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Diky :

Tak som natom uplne v poho. A mas pravdu ja som so sebou teraz uz konecne spokojny. Splnil som si ciele ktore som si stanovil, takze tiez uz planujem kedy zacnem opet Live.

PS: Najvacsi PT tam mas 1000 USD a SL -80 USD (13:1)
Ja mam najvacsi PT 600 USD a SL -40 USD (15:1)

Takze sme sa obidvaja vydali cestou velkych ziskou.

Inac ja sa so svojou 30% uspesnostou az tak nebojim ze my v reale klesne zisk (ked este pri 18% som na nule)
Mas otestovane pod aku uspesnost nemozez klesnut aby si este zarabal.

Nech sa dari.
(tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu) (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...