Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nezapomínejte při intradenním obchodování na vyšší timeframe


Doporučené příspěvky

Po viac ako roku som pochopil to stale omielane klise ze vystupy su dolezitejsie ako vstupy. Konecne som tomu pochopil a snazim sa aj podla toho obchodovat. Spominam to preto lebo sa vacsinou sustredujem na vystupy pri SR urovniach. Pripadne ak spozorujem potencial zeby cena mohla prerazit SR uroven pritiahnem SL. Od kedy som zacal s tradingom som pocuval tu znamu vetu ze vystupy su doleztiejsie ako vstupy. Myslel som si ze som tomu chapal, ale opak bol pravdou. Je zvlastne ze clovek nieco pocuje a hned si povie ano je to tak, presne to si myslim aj ja. Ale vlastne nezije tym, len to vnima na vedomej urovni, ale pri obchodovani kde zohrava rolu najme podvedoma uroven, to vyzera uplne inak. Mozno ten trading celkovy by nebolo ani tak tazke zvladnut co sa tyka psychiky atd keby sme dostali uz od malicka zaklady potrebne pre trading biznis. Mozno preto je tak tazke adaptovat sa na zmyslanie v tomto byznise lebo vlastne musime uplne malickosti vstrebavat hrozne dlho. OP akokolvek tazky sa da natrenovat aj za par mesiacov, ale zvladnut taku lahku na pohlad vec ako dodrziavanie OP uz trva roky rokuce...
Aby som neodbiehal od temy. Teraz uz poznam skutocnu silu vystupov a vystupovaat na SR urovniach alebo aspon zvysit pozornost pri nich mi pride ako jedno z najrozumnejsich PT ake existuju. Ale pozor, medzi urovne vystupu sa daju povaziovat aj retracementy. uz sa mi par krat stalo ze cena sa dotkla retracementu 50 percentneho a SR bola len par bodov nad nou, ale cena tam nedorazila. Nuz kazdy si uz najde to svoje :)

At sa dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

já osobně nejsem moc příznivcem fixního RRR. Výstup by měl být v souladu s dynamikou trhu a pokud trh zkrátka jede , tak je škoda vystoupit předčasně. A hlavně největším problémem je častá nutnost opakovaného testování ideálního PT. Je třeba si uvědomit že ideální PT se může velmi rychle měnit.Ideální je si najít plán jak řídit výstupy. Pokud dojde k situaci že trh vytvoří patern, kde bych vstoupil doprotipozice, učiním tak. Ikdybych měl získat RRR negativní.
Co se vstupů týče, nejlepší jsou opravdu S/R hranice, ale s nástupem co nejdříve abychom tak dosáhli malého Stop losu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ono ten fixny PT, neje zly, pretoze prinasa akusi pohodu. Otvorim obchod, nastavim sl, nastavim PT a mozem ist od PC. Ale ked sa snazime z trhu vytazit co najviac, tak treba roznu analyzu a neustale vyhodnocovat spravanie sa trhu a to moze byt pre zaciatocnika stresujuce a existuje tam priestor na robenie chyb, kdezto pri fixnom PT bud obchod skonci PT alebo SL, inej moznosti neje.
Navyse fixny PT uci aj tomu aby sme neboli pazravy, pretoze ked ti skonci obchod na PT povedzme 150 USD a zistis ze obchod mohol skoncit az 1000 USD a si uplne v pohode nerozhodi to tvoje emocie, tak potom vies ze nesi pazravy a prijal si svoj zisk tak ako si si ho naplanoval. Nebyt pazravy lebo to je zjavne emocia, ale ist na to logicky je dalsie plus ktore je dober zvladnut v tradingu.
Uz kazdy si musi najst to svoje co mu vyhovuje. Ale urcite by som fixny PT nezavrhoval.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

riki33:
mohl bys dát příklad negativního RRR? ;)

Mimochodem na NQ se kolikrát trh otočí až se dosáhne konktétní vzdálenosti od jedné Emy a dokud se jí nedosáhne jede se stále jedním směrem a když už se jí dosáhne tak podle úhlu Emy je obvykle cíl/možný_target na ní nebo v opačné vzdálenosti na stejné vzdálenosti od ní.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ja chapu "negativni" RRR pokud je risk vyssi nez pripadny zisk...? :) jinak souhlas se Strangerem, overeny pristup, ktery mohu jen doporucit a ze jsem se nalital po grafech, abych neco utrzil a vetsinou to melo opacny efekt. ted to tam poslu a dokud se obchod neuzavre, jsem jen pozorovatel. jsou to trochu dostihy, koukate na onoho "konika" , jestli to ubehne do cile, nebo skonci v nejake prekazce, ale pokud mate vse nastaveno spravne, tak z dlouhodobeho hlediska je to zabava :) .

R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

pokud Vám fixní PT přináší ''pohodu'', je možná logické jej používat. nicméně já nedělám trading kvůli pohodě, i když ta se také časem dostaví. abych tedy vyjádřil své zkušenosti, s fixním PT bych nebyl profitabilní - takže ta iluze pohody, kterou bych zato získal ztrácí na významu.
dle mne je každá situace v trhu unikátní a vyžaduje nějaký ''trade management''. bohužel nemám tak dobrý systém abych si mohl dovolit vzít zisk 150 USD pokud by byl možný potenciál 1 000 USD - celý jej samozřejmě nikdy nedostanu, ale jde o princip, v době vstupu nemohu v nejmenším vědět, kam až obchod může dojít - může do trhu vstoupit ''někdo'' a to zcela změní moji myšlenku a obchod má rázem 10x větší potenciál - proč bych se tedy měl držet svého fixního PT který vychází z nějakých dat která jsou vůči tomuto konkrétnímu obchodu vždy irelevantní? to samé nastane v případě, že můj fixní PT je vůči aktuálním podmínkám příliš vzdálen.

dle mě je výše uvedené ideální přístup - i když profitabilně se dá jet i s fixním, pokud to sám dokážete tak jedině dobře

problém, když není fixní PT může nastat pokud nemám psychologii v pořádku, pokud dělám začátečnické chyby, beru zisk příliš brzy a nechám se rozhodit každou malou korekcí, která nevyhnutelně patří do trhů apod.

sám užívám několik PT, ale jen jako body, u kterých sleduji cenu, první je s RRR 1:1 a další pak dle charakteru trhu. u každého jednotlivého PT dělám rozhodnutí, 1)držet pozici dále, 2)opustit pozici, 3)přidat do pozice, 4)zmenšit pozici.

závěrem - problém nevidím se samotnými fixními PT, spíše v tom jak se k nim lidé staví. myslí si že když mají otestované nějaké PT, tak k němu cena proste ''musí'' dojít. nezajímá je, proč by tak vůbec měla udělat, kdo by měl být tou příčinou, a jestli je to vůbec možné...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

deluxe
uplne suhlasim. Osobne fixny PT nevyuzivam, vid moj prvy prispevok na toto tema.
Sam som zastancom toho nechat trh rast ak ma potencial rast. urobit zisk 150 a ukoncit obchod mi pride velmi utahujuce opasok ako sa hovori. Pre niekoho je to ale cesta k pohode a mozno sa mu tak obchoduje lepsie. Je bezpocet moznosti ako na to ist, kazdy si uz musi najst to svoje. ani jedno ani druhe neje to najspravnejsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger,

písete, ze si kazdy ''musi najit to svoje'', je s tim ale nekolik problemu. mel jsem je ja, maji je vsichni kolem me. clovek si nekde neco precte, vezme to za svuj nazor, a nejak se to stane soucasti jeho struktury. pote, vse ostatni co slysi povazuje JEN za JINÝ NÁZOR a ma jediny argument v podobne ze je zpusobu mnoho. s takovým clovekem se neda moc racionalne bavit, protoze ackoliv se domniva ze ma ''otevrenou mysl'' apod, opak je pravdou, stoji si ciste za tim svym a ostatni dava pryc. proto je tak tezke najit opravdu to, co vyhovuje idealne tomu kteremu jednotlivci. pro me osobne je to jedna z nejtezsich veci na tradingu. kazdy jeden den, napadat sve predstavy o realite, sva presvedceni a byt ochoten je z minuty na minutu zmenit jen proto, ze to vyzaduje sitauce.
tato cast mi zabrala 100x vic casu nezli staveni systemu a porad na ni pracuji.

je to sice OT ale zkusim jit jeste trochu hloubeji - aby byl clovek uspesny, nestaci jen neustalé a nikdy nekoncici uceni se, je to o vyzyvani vseho co jste se kdy naucili, kazdy den, byt ochotny o zahodit pryc a pohnout se kupredu, a to boli! lide nejsou naprogramovani, aby tohle delali snadno, a cely byznys kolem tradingu to vi... takze jsme krmeni celou dobu ruznymi vzorci, indikatory, ktere maji jednou za cas pravdu, a to je to nejlepsi, co muzeme mit.

sorry za OT, takhle to citim ja

Link to comment
Sdílet pomocí služby

stranger, nedavej si tam tolik veci. Je to zbytecne. Stejne takovehle mereni RRR nema podle meho velky smysl. Stale vice se utvrzuju v tom, ze neni ani tak dulezite, kolik SR urovni mas pri obchode pred sebou, jako spis v jakem miste vstoupis.. Kazdy trh ma svuj prumerny denni range, range 1. hodiny atd. a ten zkratka a dobre v urcitych intervalech plni..
Je jasne, ze pokud vstupujes na 3. nebo 4. swingu do trendu, z trhu si nemuzes vzit tolik, jako kdyz vstupujes na 1. swingu nebo na nejakem otoceni, vyhodi te totiz lecjaka vetsi korekce, ktere s tim, jak trend postupuje byvaji stale hlubsi a trh pak zarazi na nejakou dobu skoro kazdy zadrhel.
Pokud chce tedy trader z trhu ziskavat co nejvyssi RRR s alespon nejakym uchazejicim %win, musi se snazit vymyslet takove techniky vstupu, ktere mu dovoli do trhu vstoupit co nejdrive.
Abych to shrnul, nemyslim si, ze je nejlepsi reseni merit RRR podle nejake SR, kterou mam pred sebou (kdyz ma trh silu, stejne ji projde), ale spise podle mista v trhu, kde vstupuju.. Zaklad je ale nebyt moc poznamenany vsim tim, co se vsude o SR urovnich pise.. Prijde mi totiz, ze se z nich delaji obcas naprosto neprekonatelne hranice a tak k nim potom i dost lidi pristupuje.
To jen tak, aby se tu objevil i jiny nazor na vec..

Jinak aktivni trade management je mozna fajn, ale musi to mit sva pravidla.. Ja bych si zde treba moc diskrece zatim urcite nepovolil, clovek zacina blbnout a hure se koncentruje, kdyz uz vidi ty zelene ticky nasobene treba 10 kontrakty a radsi by byl pryc. Nebo ja to tak radsi mam, proto sice vstupuji diskrecne, ale vystupy mam 100% mechanicke, jsou dany PT, ktere se mohou za urcitych okolnosti lehce modifikovat..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
diki al si ma nepochopil.
Suhlasim s tebou ze ide o vstup a nie o to kolko SR mas pred sebou.
ale som to skor myslel tak ze k tomu aby som sa rozhodol ze dany obchod vezmem potrebujem vediet ze moj risk bude mensi ako moj potencialny zisk, cize pred tym ako vstupim si zistim ze tento obchod sa mi oplati brat alebo neoplati.
Samozrejme vsetko podla pravidiel OP.

01. ak sa cena nachadza na 1200 a v trhu su dve SR urovne, jedna je nad cenou a druha pod cenou.
ta pod cenou je 1190 a ta nad cenou je povedzme 1300... tak v takom pripade neidem short, jedine ked podla OP dostanem signal ze trend mozep okracovat a pojde cena dole tak nastupim niekde na SR urovni na cene 1190

02. Ale naopak, ak podla OP dostanem protitrendovy signal ktory hovori o tom ze cena sa pravdepodobne odrazi od tejto SR urovni na cene 1190 a mozem ist long, tak tento signal beriem vsetkymi desiatimi a vstupujem tak aby moj SL bol vzdielny od SR urovni.

Cize v pripade prvom SHORT je mensie RRR (a obchod neje pre mna zaujimavy)
v pripade druhom cize LONG je obchod velmi zaujimavy

Vzdy to zavysi od charakteru trhu a celkovo mojej predchadzajucej analyze. cize volim diskrecne obchodovanie zalozenen a jasnych praviidel podla OP. ale RRR si meriam vzdy ci sa mi oplati tento obchod zobrat alebo nie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.:

výborný příspěvek! krásně popsané..

naprosto se ztotožňuju..tohle mě taky hodně dlouhou dobu brzdilo - že jsem se hodně soustředil na základní potenciál pohybu po nejbližší S/R..ale právě proto, že S/R jsou prakticky všude, tak by člověk např. leckdy ani v těch nejtutovějších místech nemohl vstoupit...proto se podle tohoto dnes vůbec neřídím a dělám to přesně jak píšeš..podle síly trhu, flow, sklonu, velikosti trendu, průměrné range atd.

příklad: často jsou velmi dobré vstupy i těsně u high low dne nebo high low premarketu, což pro hodně lidí jsou zapovězené hranice, proti kterým se jít nesmí...tady právě záleží na pozici vstupu v trendu, síle trh, range atd.

majkll

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...