Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Nezapomínejte při intradenním obchodování na vyšší timeframe


Doporučené příspěvky

majkll zalezi ci beries v uvahu SR na vstupnom grafe povedzme 3 minutovom (tam su skutocne vsade SR urovne)
Ine je to uz ak beries do uvahy SR urovne napriklad na 30 / 60 ci day grafe, tam vsade urovne niesu a da sa pekne spocitat kam by asi cena mohla dorazit a ci ma ten potencial.

Ja som kedysi SR urovne nesledoval, mal som vymakanu vstupnu techniku ale nie techniku na vyhladavanie potencialne uspesnych obchodov kde by som pouzil tuto techniku vstupu. Preto som aj pohorel ako som neskor pri spatnej analyze zistil. Vedel som ako vstupit, ale nevedel smokde vstupti, tak som vstupoval vsade kde sa vykreslila formacia podla OP cize vstupov bolo aj 10 za den.
Teraz po live skusenostii uz par mesiacov som si vytvoril plan na vyhladavanie potencialne zaujimavych obchodov a v nich aplikujem techniku vstupu. to uz dava vacsi zmysel. pretoze trh vytvara prilis vela moznych vstupnych signalov a podla SR urovni apod. sa daju najst potencialne zaujimave obchody a az v tychto hladat vstup podla vstupnej techniky.
Cize tak mam obchody 1 - 3 denne ale so ziskom vacsim, lepsou psychickou pohodou a bez mensieho stresu

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 36
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

S tímto Pavlovým vyjádřením souhlasím. Je potřeba vstupovat ihned jakmile detekujeme počátek nového trendu.
Nemají smysl úvahy tipu zda pujde nebo nepujde. Prostě vstoupím v zárodku trendu a ted už je na trhu jestli trend bude pokračovat a já vydělám nebo se otočí a já skončím na stopce nebo v lepším případě na B/E.
Určitě je nesmysl sledovat trend půl hodiny a pak na nějakém signálu vstoupit a věřit ,že bude pokračovat dál.
Já pokud vstupuji v pokročilé fázi trendu pak jedině za účelem skalpování trhu.
Pokud se mi ten den nedaří prostě přestanu obchodovat. Je potřeba mít na mysli, že ztráty toho dne nesmí být větší než náš zisk , který míváme za den.
Př. pokud mám denní zisk 150$ pak můžu ztratit nejvíce 150$. To jsou při risku 75$ dvě ztráty po sobě.
Proč to píši? Je potřeba si uvědomit, za jakých okolností nám vznikají největší škody na účtě. Jsou to právě případy, kdy za jediný den jsme schopni v trhu nechat i 1000$, protože se nám zrovna nedaří a mi věříme, že dalšími pěti- deseti obchody vše nahrajeme zpět. To nebývá vůbec pravda, protože pokud trhy "blbnou" tak to většinou trvá nějaký čas. Takže nedopusťme abychom si takto smazali naže vydřené zisky za několik dnů nebo i týdnů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím pánové. Po dlouhé době kvalitní vlákno, z kterého jsem si udělal pár zajímavých výpisků a získal několik pěkných postřehů. (tu) Rovněž jsem kdysi testoval a zkoušel FINWIN + tuny indikátorů. Nakonec jsem vše smazal a graf je téměř prázdný (viz příloha). Nyní se snažím jít cestou SR úrovní dle vyšších TF (bez nich si to již nedokážu představit) + korekce (případně revers na silné SR). [bold]MNovak: [/bold] [bold]PavelK: [/bold] [bold]Majkll: [/bold] Mohl bych požádat o drobnou konzultaci? Otázka je, jestli nezaložit jiné vlákno, nepřesunout se jinam, nebo pokračovat (zde). Velmi se mi líbila věta: "S tímto Pavlovým vyjádřením souhlasím. Je potřeba vstupovat ihned jakmile detekujeme počátek nového trendu." V příloze vidíte, jak jsem se pokoušel identifikovat korekce, případně obraty trendu Já. Určil jsem si SR a pokusil se vstoupit kousek nad jejím vrcholem. Kde (v jaký čas) byste konkrétně vstupovali Vy? A kde vystupovali? A proč? Na základě Vašich poznatků a rad bych se pokusil o další samostudium. Předem děkuji.

17352

17353

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MixaJ:

ad "Je potřeba vstupovat ihned jakmile detekujeme počátek nového trendu." ----- tohle je určit zásadní věc, pokud člověk obchoduje right here right now podle toho, co dělá trh a nečeká např. na určitou S/R, až k ní trh dojede, aby se pokusil nastoupit výhradně na ní...a ještě další věc je ta, že nejen že lidi dokáží nastupovat hned jak se trend viditelnějc otočí, ale spousta chytrých lidí vstupuje taky ještě před tím...tj. ještě před tím, než je to očividné...tj. jsou v pozici a jakmile dojde k tomu očividnému obratu a nastoupí další masa, tak to jejich pozicím dodá tah a oni můžou vystoupit velmi brzo nebo líp pracovat s utahováním SL...ale tohle je hodně náročné na rozpoznávání, na cit...já osobně mám třeba hodně dobré "patterny" na těchhle otočkách silně proti trendu, když je pravděpodobnost veliká...tj. vstoupím prakticky na dně/vřrcholu trendu a dobře po rozjezdu pak můžu utahovat SL, aniž bych tím zbytečně ohrozil svou pozici...

ad tvoje screeny)
1. obchod: S/R opravdu hodně silná, ale zároveň obchod hodně riskantní z mojeho pohledu..protože trh prorazil silnější konsolidaci a rozletěl se dolů k té tvé vstupní S/R..tj. já osobně bych určitě nevstupoval takhle proti takové lavině a čekal bych až na potvrzení odmítnutí ceny té S/R nějakou menší korekcí..k té tady nedošlo a k další fázi odmítnutí došlo až na závěr té následující konsolidace...tj. jestli bych já nastupoval, tak až někde kolem 18.15 long..

2. obchod: tohle z mojeho pohledu docela špatný obchod..a z mojeho pohledu krásná ilustrace toho, jak to vypadá, když se někdo víc soustředí na S/R úrovně než na to, co dělá samotný trh...tj. tady sedí motto "neobchoduj to, co si myslíš, obchoduj to, co vidíš"....po tvojem prvním obchodě přešel trh do silné konsolidace kdy retestoval ten silný support kolem 11465..trvalo to dlouho, ale medvědi nebyli dostatečně silní..poté došlo k průrazu nahoru té konsolidace, kdy došlo k průrazu posledních několika menších swingů a zároveň taky k průrazu hlavní trendové linky celého dne..tj. v takové situaci jednoznačně hledat vstup long nebo nic..ale short je v téhle konstalaci silně nepravděpodobný, protože trh už je vyčerpaný a short celkem silně odmítnutý..tj. v té oblasti tvojeho vstupu když už, tak já bych vstupoval někde kolem 18.45 na úrovni flipu k té předchozí konsolidaci - long..

moje osobní rychlé postřehy

PS. sleduješ 10min tf? doporučoval bych se zaměřit možná spíš na 15min tf, který je daleko víc rozšířený..velmi silný tf je taky 5min, ale to už lze řadit spíš mezi nízké tf..

majkll


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rada by som zareagovala na novy clanok na financniku" Online kurz psychologie obchodovani" kedze pod tym clankom nie je moznost diskutovat napisem to sem aj ked je to trochu mimo misu.
Pozrela som to ukazkove video-este predtym nez som videla to video som bola celko prijemne "navnadena" ze by som si tento on line kurz zaplatila, no po zhliadnuti ukazky ktorá ma absolutne sklamala.

Rozhodne by som neplatila za to, ze niekto mi cita text vo videu text ktory si mozem precitat aj sama. Skor by som volila v kniznej podobe. Tato podoba mi pripada dost nestastna, ale sudim len podla ukazky, aky je zvysok kurzu netusim.
Ale tou ukazkou som len ja osobne stratila zaujem urcite su iny zakaznici samozrejme, ktorym to vyhovuje, ale ak je cely video seminar taky ze je text na obrazovke ktory niekto cita a este si ho citam aj ja, tak potom som ideu nepochopila.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[bold]Majkll: [/bold]

Díky moc za tvůj náhled.

Ad první obchod (17:30) 2mTF.
Hezky jsi to napsal. Obchoduji spíše předopoklady, než to co se děje (a vůbec jsem to netušil).
Po zpětné analýze jsem rovněž usoudil, že to byl spíš risk, než do detailu promyšlený obchod.

Tady to bylo spíš hlavou proti zdi a náhodou zeď uhla.
Jiná situace by byla, když by obchodovaný TF byl 10m. Pak vstup na CLOSE reverzní úsečky po odrazu od SR (17:40) by byl korektní.

Tento týden zapracuji na vylepšení vstupů a řízení obchodu. Pobral jsem další inspiraci, tak to zkusím zapracovat a vylepšit tím můj OS.

15m TF. Zkusím. Dřív jsem podle něj jel, ale pak jsem si říkal, že už je to moc vzdálený TF od 2m, tak jsem ho snížil na 10m.



Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...